Turizm Sektöründen Haberler

Tatile çıkmadan bu sigortaları yaptırın!

ŞEMSİYE DERGİSİNDEN ŞERİFE KAYA’NIN HABERİ tatile çıkmadan önce yapılacak sigortalar hakkında sizlere yol gösterecek.

Eve hırsız girdi mi, kapıda bıraktığım aracım çizildi mi, ya tatilde hastalanırsam?’ gibi endişelere son vermeden seyahate çıkmayın. Konut, kasko, sağlık, ferdi kaza gibi sigortalardan ihtiyacınız olanı yaptırın, tatilinizi doyasıya yaşayın.

KIŞIN başında kilit vurduğunuz yazlığınıza gitmenin ya da yılın yorgunluğunu bir tatil köyünde çıkarmanın vakti geldi. Okulların kapanması, yıllık izinlerin ayarlanmasıyla birlikte tatil planları da yapılmaya başlandı. Peki, tatile gitmeden önce gözünüzün arkada kalmaması için önleminizi aldınız mı? Ya evinize hırsız girerse, kapınızın önündeki araç pert olursa ya da yolda rahatsızlanırsanız… Korkutan bu riskler gerçekleştiğinde hayatınız zora girebilir hatta alt üst olabilir. Fakat moralleri bozmaya, endişelenmeye hiç gerek yok! Çünkü bu risklerden sigorta poliçeleri ile kurtulabilirsiniz. Bütçenize uygun alternatifli ödeme seçenekleriyle yaptıracağınız sigortalar ile size sadece tatilinizin tadını çıkarmak kalacak. Alacağınız ufak önlemler sayesinde tatile içiniz rahat gidip içiniz rahat dönebilirsiniz. Sağlığınız başta olmak üzere bireysel yatırımlarınızı nasıl güvenceye alacağınızı öğrenmeniz için size özel derlediğimiz haberimizi baştan sona inceleyebilirsiniz.

Önceliğimiz sağlık…

Tatile gidecek olun veya olmayın, yüksek maliyetli, kötü ve yatarak tedavi gerektirecek hastalıklara hazırlıksız yakalanmamak için Özel Sağlık Sigortası ya da SGK’lı iseniz ve özel hastanelerde tedavi görmek ama fark ücreti ödemek istemiyorsanız Tamamlayıcı Sağlık Sigortası yaptırmanızı öneririz. Başımıza nerede ne geleceği belli olmuyor… Bu yüzden bir sağlık sigortası edinerek, olası bir hastalık durumunda özel hastanedeki sağlık harcamalarınızı (doktor muayenesi, ilaç, görüntüleme, tahliller, ameliyat masrafları gibi) sigorta şirketinize devredebilirsiniz. Dilerseniz sağlık sigortanızın hangi riskleri kapsayacağını kendiniz seçebilirsiniz. Kimi sigorta şirketleri kişiye özel sağlık poliçeleri hazırlayabiliyor.

Anlaşmalı hastaneleri öğrenin

Hemen hemen bütün sigorta şirketleri Türkiye’nin dört bir yanındaki özel hastanelerle anlaşmalı. Siz yine de poliçe aşamasında şirketinizin anlaşmalı olduğu hastaneleri kontrol etmeyi unutmayın.

Yatarak tedavi ve ayakta tedavi teminatları ile sunulan sağlık sigortalarına bütçenize uygun teminat ve primlere sahip olabilirsiniz. Sigortanın sunmuş olduğu asistans hizmetlerini öğrenmeyi sakın unutmayın.

Yurt dışında da sağlığınız güvencede

Yurt içi veya yurt dışı bir seyahat gerçekleştireceksiniz, seyahat öncesi Seyahat Sağlık Sigorta poliçenizi yanınıza almayı unutmayın. Unutmayın ki yurt dışı seyahat sağlık sigortaları ile hastalık veya kaza halinde acil tıbbi yardım hizmetleri ve tedavi giderleri sorun olmaktan çıksın. Özellikle yurt dışı seyahatlerde sık tercih edilen Seyahat Sağlık Sigortası meydana gelebilecek sağlık risklerine karşı sigortalıyı koruyor. Seyahat Sağlık Sigortası sayesinde ani bir hastalıkla karşı karşıya kalmanız durumunda en yakm sağlık kuruluşunda tedavi olabiliyorsunuz. Üstelik hastane masraflarını düşünmeye gerek kalmadan. Tedavinizin bitiminde evinize nakliniz gerçekleşiyor, hatta sağlık durumunuz yanınıza bir refakatçi gerektiriyorsa ailenizden biri size refakat için yanınıza geliyor ve tedavi süresince yanınızda oluyor.

Bagaj kayıplarını dert etmeyin

Poliçenin rahatsızlık neticesinde oluşacak tıbbi masrafları ve buna bağlı ekstra konaklama ve ilave ulaşım giderlerini kapsayıp kapsamadığına dikkat edin. Bu teminat limitlerinin gidilen ülke şartlarında tatmin edici olmasını gözden kaçırmayın.

Seyahat esnasında bagajınızı kaybetmişseniz, kapkaça uğramışsanız tüm zararlarınız bu sigorta üzerinden karşılanıyor.

Ayrıca seyahat sırasında vefat eden sigortalıların da Türkiye’ye nakil işlemlerini gerçekleşiyor. Üstelik bu sigorta ortalama 20-25 liraya satın alınabiliyor.

Havuz kazalarına dikkat!

Riskin her yerde olduğunu hatırlatmak isteriz. Mesela yolda yürürken kafanıza saksı düşebilir, havuz kenarında kayıp düşebilirsiniz. Hele ki böcek sokmalarına karşı bir endişeniz varsa Ferdi Kaza Sigortası ile olası bu risklere karşı ekstra önlem alabilirsiniz. Ferdi Kaza Sigortası ile beklenmedik kaza ve hastalıklar sonucunda meydana gelecek sıkıntıların üstesinden gelebilir, sakat kalma veya vefat durumunda maddi kayıplarınızı önleyebilirsiniz.

Ferdi Kaza Sigortası kişilerin başlarına gelebilecek ani ve harici olaylar nedeniyle uğrayabilecekleri bedensel zararları teminat altına alıyor. Kaza sonucu vefat, kaza sonu daimi sakatlık, tedavi masrafları ve gündelik tazminat teminatları ile birlikte asistans hizmetleri tek bir poliçeyle temin edilebiliyor. Ferdi Kaza ürününde fiyat, yaşa ve istenen teminat limitlerine bağlı olarak değişse de poliçe ortalama 40-50 liraya yaptırılabiliyor.

Kasko ve trafik poliçesi olmadan asla…

İstatistiklere göre, ülkemizde ölümler en fazla trafik kazalarından kaynaklı meydana geliyor. Bu yüzden eğer tatile araçla gidecekseniz yola çıkmadan önce aracınızın gerekli bakımlarını yaptırın. Araçla yola çıkmadan önce iyi istirahat edin ve yolculuk boyunca sık sık mola verin. Molalarda vücudunuzu esnetmek dikkati tekrar toplamayı, bel-boyun fıtığı, yumuşak doku travmaları gibi problemlerle karşılaşma riskini azaltır. Bol bol su tüketin. Hafif ve yağsız yiyecekleri tercih edin. Kesinlikle aç karnına yola çıkmayın. Gidiş ve dönüşleriniz için alternatif tarihler seçin ve kazaların yoğun olarak yaşandığı noktalarda dikkatli olun.

Arızalarda yolda kalmazsınız

Her türlü olumsuzluğa karşı hazırlıklı olmak için Zorunlu Trafik Sigortası ve Kasko Sigortası yaptırmayı ya da yenilemeyi unutmayın. Trafik Sigortası olmadan trafiğe çıkmanın illegal olduğunu hatırlatır ve trafik canavarından sigorta kalkanı ile korunmanızı öneririz. Trafik Sigortası bedeni zararların yanı sıra çarptığınız aracın zararım da karşılıyor. Yolda başınıza gelebilecek diğer ihtimalleri de düşünerek Kasko Sigortası’m ihmal etmeyin. Çünkü Kasko, Trafik Sigortası’nın kapsamı dışında olan aracın yanması, çalınması, çalınmaya teşebbüs edilmesi veya kaza sonucu oluşabilecek, Trafik Sigortası’nm kapsamadığı, zararları teminat altına alıyor. Aracınızla tatile gidiyorsanız ve aracınız yolda bozulursa çekiciye ihtiyacınız olabilir. Kasko Sigortası asistans hizmetleri, aracınızın bozulduğu yerden çekiciyle alır ve tamiratını tamamlayarak size teslim eder. Bu süreçte sizi ulaşmak istediğiniz yere kadar bırakır ve poliçede yazılıysa size ikame araç bile verir. Bu nedenle poliçenizdeki assis-tans hizmetleri neler mutlaka öğrenin.

Kapınızın önündeki aracı unutmayın

Bu arada diyelim ki tatile başka bir vasıta ile gittiniz ve aracınızı kapınızın önünde bıraktınız. Sanmayın ki kapısı kilitli aracınız kapınızın önünde güvende! Risk ihtimallerini sıralayalım sizde kasko yaptırıp yaptırmamayı yeniden düşünün: Aracınızın üzerine ağaç devrilebilir, çizilebilir, hırsızların kurbanı olabilir ya da başka bir araç çarpıp kaçabilir…

Yurt dışında kaza yaparsanız…

Eğer aracınızla yurt dışına çıkmayı planlıyorsanız Yeşil Kart (Green Card) Sigortası’nı sakın unutmayın. Mevcut kasko poliçesine yurt dışı teminatı da ekleyebilirsiniz. Yeşil Kart Sigortası ile ülkeler arası seyahat ederken, karışabileceğiniz kazalar sonucunda zarar görebilecek araç veya üçüncü şahıslara karşı masraflar koruma altına almıyor.

Kiraladığınız aracın Rent a Car Sigortası var mı?

Eğer tatile kiralık araçla gidip gelecekseniz özellikle dikkat etmeniz gereken bir nokta var: kiraladığınız aracın Rent a Car Sigortası olup olmadığını sorgulamak. Çünkü kiraladığınız araçla bir kaza yaparsanız kaza masrafları üzerinize kalabilir. Rent a Car Sigortası araç kiralama şirketleri tarafından satın alman bir kasko ürünü. Araçtaki sürücünün devamlı değişmesi sebebiyle yüksek olan kaza riski ve olası hırsızlık olaylarından dolayı büyük zararlara uğrama riskiyle karşı karşıya olan araç kiralama şirketleri bu sigorta poliçesiyle koruma sağlıyor.

Fakat bazı araç kiralama şirketleri Rent a Car Sigortası’m pahalı bularak araçlara normal araç kaskosu ile sigortalıyor. Ama şu var ki bir kaza olması durumunda normal araç kaskosu ile sigortalanan aracın kiralık olduğunu tespit eden sigorta şirketi meydana gelen hasarı ödemekle yükümlü olmuyor. Çünkü sigorta şirketlerine göre bu durum yanlış beyan olarak kabul ediliyor. Bu durumda kimi araç kiralama şirketleri hasar miktarım kaskodan değil, aracı kiralayan müşteriden talep edebiliyor.

Aklınız evinizde kalmasın!

Her tatil ya da uzak yol sonrası eve dönüşte derin bir ‘oh’ çekip ‘evim evim güzel evim’ demişizdir. Siz de döndüğünüzde evinizi yerinde bulmak için mutlaka sigorta yaptırın. Evinize hırsız da girebilir, yıldırım da düşebilir. Evinizde yangın da çıkabilir, fırtına sonucu çatınız da uçabilir… Kimimiz bu riskleri önlemek için su vanaları kapatsak, fişleri prizden çeksek, camları kapıları iyice kilitlesek ya da alarm sistemini kursak da aldığımız bu önlemler eksik kalabiliyor. Çünkü riskler sadece bunlarla sınırlı değil. Ayrıca aldığımız önlemler yeterli de olmayabilir. Mesela iyice kilitlediğinizi düşündüğünüz kapınız usta bir hırsız tarafından açılmış olabilir… Bu nedenle sigorta ile risklerimizi güvenceye almak en doğrusu.

Her türlü eşyaya güvence

Konut sigortaları yangm, infilak, duman, deprem, sel ve su baskını, hırsızlık, yer kayması, fırtına, yıldırım, elektrik hasarları, kaza, taşıt çarpması, kargaşalık, halk hareketleri, kötü niyetli hareketler ve terör gibi nedenlerle giysilerden evdeki oyuncağa, ziynet eşyalarından kıymetli eşyalara kadar her türlü eşyada oluşan hasarları teminat altına alıyor.

Ayrıca yine sigorta şirketleri televizyon, buzdolabı, müzik seti, bilgisayar, çamaşır makinesi, kombi gibi elektronik cihazları elektrik akımının değişiklikleri, düşme, çarpma gibi nedenlerle oluşabilecek arızalara ve kazalara karşı da güvence sunuyor.

Kiracılar da eşyadanım sigortalatabilir

Bu arada ister kiracı olun, ister ev sahibi konut poliçesini herkes yaptırabiliyor. Ev sahibiyseniz hem eşyalarınızı hem binanızı güvence altına alırken, kiracıysanız sadece eşya teminatı alarak eşyalarınızı pek çok riske karşı sigortalatabilirsiniz.

Yazlığı olanlar için bir dipnot; sezon bittiğinde evinize dönecek olmanız durumunda ise gözünüzün arkada kalmasını istemiyorsanız yazlığınızı da konut sigortasıyla güvenceye alabilirsiniz.

Sigortalı işletmeleri tercih edin

Tatilde konaklayacağınız işletmelerin ya da eğlenmek için gittiğiniz merkezlerin sigortalı olmasına dikkat edin. Çünkü tatil boyunca yaşanabilecek bazı riskler kendi özelinde yaptırdığınız sigortalar tarafından güvence altına alınsa da bu her zaman tam anlamıyla yeterli olmayabiliyor. Oteli sigortalı olan bir işletmeyi tercih ettiğiniz zaman, olası bir kaza durumunda Otel Sigortasının üçüncü şahıs sorumluluk teminatından yararlanabiliyor ve maddi anlamda mağduriyetler yaşamamış oluyorsunuz. Müşterilerin eşyalarının güvenliğinden, gıda zehirlenmelerine kadar yaşanabilecek bütün riskler söz konusu poliçe kapsamında yer alıyor. Aynı zamanda aksiyonu yüksek eğlence yerlerinden aquaparklarda yaşanabilecek kazalar ile jet ski ve benzeri araçları kullanırken meydana gelen kazalar da sigorta kapsamında bulunabiliyor.

Erken rezervasyonlarda paranız yanmayacak

Tatil planınızı önceden yapıyorsanız, tatiliniz ile birlikte Erken Rezervasyon İptal Sigortası da alabilirsiniz. ‘Beklenmedik bir durum çıkar, param yanar’ kaygısıyla erken rezervasyonu kullanmayanlar bu sigortayla, tatillerine 72 saat kala koşulsuz iptal hakkına kavuşuyor. Erken Rezervasyon İptal Sigortası, rezervasyonunuzdan vazgeçmek durumunda kaldığınızda yüzde 100 kesintisiz iade garantisi sağlıyor. Bu sigortaya tatil paketinizin sadece yüzde l’i kadar bir bedelle, sahip olabiliyorsunuz. Yani 2 bin TL’ye kadar olan rezervasyonlar için toplam 20 TL, 5 bin TL’ye kadar olan rezervasyonlar için ise 50 TL gibi bir rakama iptal garantisi sağlanıyor. Ancak erken rezervasyon güvence paketi almazsanız rezervasyonunuzun iptali durumunda ücret iadesi yapılmıyor.

Aksaklıklar asistans ile gideriliyor

Asistans hizmetleri, kişilerin hayatını kolaylaştıran destek hizmetleri sağlamak suretiyle, sigorta memnuniyetini artırmanın en önemli unsurlarından biri olarak her geçen gün daha fazla önem kazanıyor ve sigorta şirketlerinin yoğunlaştığı öncelikli konulardan biri haline geliyor. Sigortalıların aldığı hizmetten memnuniyetini belirleyen en kritik dönem, kuşkusuz hasar anı. Bu dönemde sigortalının ihtiyacı olan hizmeti alması, zararının karşılanacağına duyduğu güven kadar önemli.

Sigorta şirketleri riskin gerçekleşmesi anında sigortalının ihtiyaç duyacağı asistans hizmetlerini de poliçe kapsamında sunuyor. Eğer evin bir bölümünde yangın çıkmışsa tadilatı gerçekleştiriyor, eşyaların temizliği yapılıyor ve her şey eski görünümüne kavuşturuluyor.

Camınız kırılmışsa yenisini taktırıyor. Aracınız yolda kalırsa çekici hizmeti sunuyor, sizi istediğiniz yere bırakıyor. Dilerseniz ikame araç dahi veriyor. Sağlıkla ilgili bir sıkıntınız olduğunuzda medikal hizmetler sunuyor. Kısacası poliçenizdeki asistans hizmetleri bir nevi kurtarıcınız oluyor. Bu nedenle günlük yaşamınızda yolunuza çıkabilecek aksaklıkların giderilmesi poliçenizdeki asistans hizmetlerini detaylıca inceleyin.

Kısa süreli mekân değişikliklerinde sağlık riskleri artar

Allianz Sigorta Genel Müdürü Arif Aytekin: Yazlık ya da tatil merkezine tatile giden herkesin öncelikli olarak seyahat sağlık sigortası sahibi olması gerektiğini belirtmek isterim. Gerek yurt içi gerekse yurt dışı seyahatlerinde oluşabilecek riskleri teminat altına alan bu sigorta ürünü ile tüketicilerin kendilerini daha güvende hissedeceklerini düşünüyorum. Seyahat sağlık sigortası seyahate bağlı ve belirli sınırlarla teminat sunduğu için bu paketin yanında seyahat veya tatil esnasında sağlık sigortası sahibi olmak da ciddi anlamda önemlidir. Kısa süreli mekân değişikliklerinde sağlık risklerinin artacağı mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır. Tatil esnasında kişinin kendini güvence altına almasının yanında varlıklarına ilişkin olarak da doğru teminatlarla poliçe yapılması önemlidir. Tatil esnasında boş kalan evlerini konut poliçesi ile yangın, deprem, su basması gibi muhtemel risklere karşı güvence altına alarak tatile gitmelerinin önemini vurgulamak isterim.

Ayrıca, tüketiciler tatile ya da yazlığa kendi araçlarıyla gidiyorlarsa tatil sezonunda trafik kazalarının arttığı gerçeğinden hareketle zorunlu trafik sigortasının yanı sıra kasko poliçesi yaptırmaları gerekeceğini de belirtmek gerekir.

Allianz Türkiye olarak çok geniş bir ürün yelpazesine sahip olduğumuzu söyleyebilirim. Tatil planlaması yapan bir tüketicinin tatile gitmeden önce ihtiyacı olan tüm ürünler şirketimize bağlı satış kanallarımız aracılığıyla satın alınabilecek durumdadır. Hem yurt içinde hem de yurt dışında tatile giden, seyahat eden herkesin ihtiyaçlarına uygun, beklentilerini fazlasıyla karşılayan ürünler sunuyoruz. Seyahat Sağlık, Tüm Ev, Kasko, Modüler Sağlık veya Ferdi Kaza poliçesi bunlara örnek olarak verilebilir.

Elektronik saldırılar tatilde gündeminizi değiştirebilir

Anadolu Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Levent Sönmez: Mutlu ve huzurlu bir tatil için evden ayrılmadan önce gerek güvenlik gerekse tatilin konforu için önlem almak gerektiği ortada. Konut Sigortası yaptırarak evin içinde yaşayanlar ve sorumluluklarının yanı sıra ev ve içindeki eşyaları da teminat altına alabilirsiniz. Şu anda bir miktar ütopik gibi görünse de gün geçtikçe ağırlaşarak ihmal edilemeyecek bir risk haline gelen elektronik saldırılar da artık tatilde canınızı sıkacak ve gündeminizi bir anda değiştirecek nitelikte. Bu sebeple, yakında bireysel olarak ya da konut poliçenize ek olarak satın alınabilecek “siber riskler” teminatını da bu ürünler arasında saymamız gerekiyor. Tatilde yaptırılması gereken bir diğer sigorta, özellikle tatil tercihini yurtdışından yana kullanacaklar için “Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası”. Eğer aracınız ile yola çıkacaksanız aracınızı koruyan “Kasko Sigortası” ve trafikteki sorumluluklarınızı karşılayan “Trafik Sigortası” elbette olmazsa olmazlar. Tatil öncesi satın alınmasını önerdiğimiz bir diğer sigorta ürünü de “Ferdi Kaza Sigortası”. Bu sigorta; başınıza gelebilecek ani ve harici olaylar nedeniyle uğrayabileceğiniz bedensel zararları teminat altına alır. Türkiye’nin sigortası olarak sigortalılarımızın çıktıkları tatillerinde ya da yolculuklarında, mutlu, huzurlu ve gözlerinin arkada kalmadığı vakitler geçirmelerini istiyoruz. Bunun için ise sigortalılarımızın ihtiyaç ve beklentilerine göre şekillendirdiğimiz ürünlerimizi ve yeni uygulamalarımızı hizmete sunarak onlara en uygun ürünü öneriyoruz. Sigortalılara yönelik iletişimimiz ile ürünlerimizi ve asistans hizmetlerimizi tanıtarak kendilerine ve bütçelerine göre ürünler seçmelerini sağlıyoruz.

Kışlık evin yanı sıra yazlık ev de güvenceye alınmalı

Aksigorta Genel Müdürü Uğur Gülen: Yazlığa ya da bir tatil merkezine gitmeden önce yapılması gereken en kritik sigorta ürünleri, özel sağlık sigortası, kasko ve trafik, konut, seyahat sağlık sigortalarıdır. Yoğun turist trafiğinin yaşandığı günümüzde ülkelerin kendine has risklerini de göz önünde bulundurduğunuzda kişilerin önleyici tedbirler almalarının yanı sıra durum ya da hastalıkların oluşması halinde kendilerini güvence altına almaları gerekiyor.

Tatile kendi araçları ile gitmeyi tercih edenlerin en önemli risklerinden biri de kuşkusuz yaşanan trafik kazaları. Sürücüler, tatil öncesinde araçlarını kontrolden geçirmenin yanı sıra kasko ve trafik sigortalarının yapılmış olmasına azami dikkat göstermelidir. Tatil nedeniyle uzaklaşılan kışlık evin yanı sıra tatilin geçirileceği yazlık ev de güvence altına alınması gereken varlıklardır. 2-3 aya varan uzun tatil dönemlerinde ev ve eşyalar pek çok riskle karşı karşıyadır. Bu riskler ev-eşya sigortaları ile teminat altına alınmalıdır. Aksigorta Seyahat Sağlık Sigortası ile sigortalılarımızı, ailelerini ve sevdiklerini başlarına gelebilecek risklere, Aksigorta Ev-Eşya Sigortası ile de ev ve eşyaları güvence altına alıyoruz. Trafik Sigortası ile olası bir kazada diğer araç veya üçüncü şahıslara karşı sigortalılarımızın verebileceği hasarları güvence altına alıyoruz. Akkasko ise çarpışmadan çalınmaya, selden doluya, anahtar çalınmasından yanlış yakıt dolumuna, yolda kalmadan yaralanmaya kadar birçok riske karşı araç sahiplerini, yolcularını, aracı, araç içindeki eşyaları, karşı araç ve yolcuları ile üçüncü şahısları güvence altına alıyor. Oto Kaskom mini onarım hizmetimiz ile küçük çizikler, göçükler, boya tamiri, iç döşeme, cam ve plastik hasarları hasarsızlık indirimini bozmadan onarılıyor.

Geride bıraktıklarınızı tüm risklere karşı sigortalatın

NART Sigorta ve Reasürans Brokerliği Yönetim Kurulu Başkanı Levent Nart: Tatile çıkacak kişiler yurt dışı ve yurt içi seyahatlerinde seyahat sağlık sigortası, vize zorunluluğu olan ülkelerde ise mutlaka vize sigortası yaptırmalı. Seyahat sağlık sigortası, seyahatlerde sağlık problemleri, seyahat-uçuş iptalleri, bavul kayıpları, kayak sporları vs. sporlarda beklenmeyen durumlar meydana geldiği taktirde kaybınızı öder. Araçla yurt dışına çıkılacaksa Yeşil Kart (Green Card] Sigortası yaptırılmalı, mevcut kasko poliçesine yurt dışı teminat eklenmeli. Aracınızla çıktığınız yurt dışı seyahatlerinizde, ülkelere göre trafikte karşılaşacağınız yükümlülükler değişiklikler gösterebilir. Yeşil Kart Sigortası ile bulunduğunuz ülkede olabilecek kazalarda üçüncü şahıslara verebileceğiniz maddi zararları karşılar. Kasko sigortası genel şartlarında yurt dışı teminatı otomatik verilmeyen bir teminat olup, yurt dışına çıkmadan önce isteğe bağlı olarak alınabilen bir teminattır. Aracınızla yaşayabileceğiniz kazalarda maddi zararlarınızı koruma altına alır. Kendi aracınızla yurt içinde tatile çıkacaksanız mutlaka trafik ve kasko poliçenizin başlatıldığından emin olun. Bu poliçeler kendi aracınızı ve üçüncü şahıslara vereceğiniz zararlara karşı sizleri korur. Geride bıraktıklarımızı unutmamak adına sürekli ikamet ettiğimiz konutlarımızı, eşyalarımızı tüm risklere karşı sigortalatmayı unutmayın. NART Sigorta ve Reasürans Brokerliğiyle iletişime geçilmesi halinde ihtiyaç olunan tüm sigorta branşlarında en hızlı ve kapsamlı çözümü sunmaktayız.

Araç anzalarını check-up ile önceden tespit ediyoruz

Koru Sigorta Ürün ve Hasar Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Cem Sarıbayraktar: Yurt içi veya yurt dışında tatil yapacak kişiler öncelikle seyahat sağlık sigortalarını yaptırarak seyahatleri sırasında ani rahatsızlıklar neticesinde meydana gelecek tıbbi giderleri, ferdi kaza riskleri, bagaj kayıpları gibi birçok riski teminat altına alabilirler. Yazlıklarına giden kişilerin mutlaka konut sigortalarına sahip olmaları gerekir. Kışlık evlerinin boş olduğu zamanlarda, hemen müdahale etme şansları olmadıkları bu dönemde, evin elektrik ve su tesisatında meydana gelebilecek arızalar neticesinde oluşan hasarlar ile hırsızlık riskleri konut poliçeleriyle teminat altına alınmalıdır. Koru Sigorta olarak seyahat sağlık sigortaları ile yurt içi veya yurt dışına seyahat edecek müşterilerimize geniş teminatlı poliçeler sunuyoruz. Diğer yandan kasko poliçelerine ek teminat olarak verdiğimiz arıza onarım teminatı ile sigortalının gerçek kişi olduğu otomobil ve kamyonet kullanım tarzı 0-5 yaş arası araçlara check-up hizmeti veriyoruz. Bu teminata sahip olan sigortalılarımız servis noktalarımızda araçlarını check-up’dan geçerek arızalı akşamlarını tespit etme şansına sahip oluyor. Aynı zamanda arızalı akşamların onarımını Koru Sigorta güvencesiyle ücretsiz olarak yaptırabiliyor. Tatil öncesi uzun yola çıkmadan önce kasko sigortasını şirketimizden almayı tercih eden müşterilerimiz bu teminatla kendilerini daha iyi hissediyor.

ŞERİFE KAYA / ŞEMSİYE

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu