Anasayfa / Turizm ve Tatil / Tatilinizi adım adım sigortalayın

Tatilinizi adım adım sigortalayınTadı damağınızda bir tatil mi yapmak istiyorsunuz? 0 zaman tatilinizi adım adım sigortalayan önerilerimiz tam size göre…

Uzun süren kışın yorgunluğunu üzerinizden atmak istediniz… Hemen internete girip alternatif tatil rotalan araştırmaya başladınız. Aramalarınız sonucu en son yıllar önce gittiğiniz Antalya’da karar kıldınız.

Geriye bir tek zamanın geçmesi yazın gelmesi ve valizinizi hazırlamak kaldı…

İşten eve dönerken sıkışan trafikte aklınızda hep yazın gideceğiniz tatil vardı. Her şey çok güzel olacaktı…

tatil sigortasi

Şezlongunuza uzanıp kitabınızı okuyacaktınız, güneş kemiklerinize işleyecekti, serin sularda özgürlüğünüzün tadına bir kez daha varacaktınız…

Günler birbirini böyle kovaladı ve işte zamanı geldi… Haydi tek yükünüz olarak gördüğünüz valizinizi hazırlayın; mayo, plaj havlusu, terlikler, güneş kremleri, güneş gözlüğü, birkaç kıyafet, ayakkabı… Peki, sizce tek yükünüz valiziniz mi?

Hayat her zaman beklenmedik sürprizlerle doludur. Bu nedenle tatilinizin kabusa dönüşmemesi adına bazı önlemler almakta fayda var. Bu önlemlerin başında ise sigorta geliyor. ‘Sigortalı’ bir tatil bakın neleri önlüyor…

❖ Eğer tatilinizi satın alırken Erken Rezervasyon Sigortası yaptırmış olursanız ‘param yanar’ kaygısıyla da vedalaşırsınız.
❖ Erken Rezervasyon Sigortası beklenmedik durumlar nedeniyle tatilinizi 72 saate kadar koşulsuz iptal edebilirsiniz.

❖ Seyahatiniz sırasında ani bir hastalıkla karşı karşıya kaldığınızda Seyahat Sağlık Sigortanız varsa tedavi görebileceğiniz en yakın sağlık kuruluşuna yönlendirilirsiniz. Seyahat Sağlık Sigortaları sayesinde tedavi masraflarınız karşılanır ve tedavi bitiminde evinize nakliniz sağlanır.

❖ Evinizi sigortaladığınız takdirde evime hırsız girer mi’ ‘ya musluklardan su akarsa’ gibi endişeleriz son bulur. Konut Sigortaları yangın, hırsızlık, sel ve su baskını, elektrik tesisatı nedeniyle risklere karşı koruma sağlar. Poliçenizin kapsamını genişleterek ev eşyalarınıza dahi güvenceye alabilirsiniz.

❖ Aynca Zorunlu Deprem Sigortası nida ihmal etmeyin deriz.

  Gemi Turlarına Olan İlgi Artışta

❖ Konut sigortanızı, kiracı olsanız da yaptırabileceğinizi unutmayın!

❖ Tatilinize kendi aracınızla çıkıyorsanız öncelikle Zorutllll Trafik Sigortanızın ve Kaskonuzun tarihlerini gözden geçirirseniz yolda karşılaşacağınız küçük aksilikleri geride bırakıp yolunuza devam edebilirsiniz. Trafik ve kasko sigortanız yoksa can ve mal güvenliğiniz tehlikede demektir!

❖ Tatile kiraladığınız araçla çıkıyorsanız aman dikkat! Aracın Rent a Car kaskosu olup olmadığını mutlaka kontrol edin ve teminat kapsamını gözden geçirin. Kaskosuz bir araçta yaşayabileceğiniz herhangi bir hasar, hem cebinizi hem de tatilinizi yakabilir.

❖ Otobüs ile seyahatlerde yolcular, taşımacılığın başlangıcından bitimine kadar geçen sürede, duraklamalar da dahil olmak üzere karşılaşılabilecek her türlü riske karşı Zorunlu Koltuk Ferdi Kaza Sigortası ile güvenceye alınıyor.

❖ Havayoluyla ulaşımlarda tüm yoicuiann zorunlu sorumluluk sigortaları ile güvence altına alındığını biliyor muydunuz?

❖ Tatilinizin henüz başındayken, tüm eşyalarınızın içinde olduğu bavulunuz çalınırsa ya da keyifli geçen bir tatilin dönüşünde bavulunuzun kaybolduğunu öğrenirseniz güzel bir tatilin izleri silinebilir. Bu durumda yaşayacağınız zararı, tatil öncesinde satın alacağınız bir Bagaj Sigortası ile güvence altına alabilirsiniz.

❖ Ya otelde merdivenlerden düşerseniz? Ya havuz kenarında ayağınız kayarsa?

işaretlerini yaptıracağınız Sigortası ite giderebilirsiniz.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Turist başına gelir nasıl artırılacak?

Bacasız sanayi olarak adlandırılan turizmde Türkiye Akdeniz bölgesinin en hızlı gelişen, ülkelerinin başında yer alıyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir