Anasayfa / Haberler / Terörün yıkıcı etkilerine sigorta kalkanı

Terörün yıkıcı etkilerine sigorta kalkanıTerörün yıkıcı etkilerine sigorta kalkanı

Yıkıcı sonuçlara neden olan terör olaylarına karşı bireysel önleminizi sigorta poliçelerinize terör teminatını ekleyerek alabilirsiniz.

TERÖR olayları hem maddi hem de manevi büyük yaralar açıyor. Terörün maddi boyutu manevi boyutu kadar olmasa da sarsıcı olabiliyor. Özel sigortalar ise terör olaylarında bir nebze de olsa yaraları sarıyor. Ülkemizdeki sigorta şirketleri terör teminatı veriyor. Ancak buradaki en önemli nokta, terör teminatının risk başlamadan poliçeye ekletilmiş olması. Çünkü risk başladığı an poliçelere yeni teminatlar eklenemiyor ya da sigorta yapılmıyor. Ancak altını çizmemiz gereken bir başka nokta şu ki; terör sigortası tek başına yapılmıyor.

protestolar
Terör teminatı kasko, konut ve işyeri sigortalarına ek teminat olarak, küçük primler ile poliçeye dahil ediliyor. Günümüzde yer alan ve tercih edilen paket poliçelerin bazılarında ise terör teminatı standart olarak ana sigortaya dahil edilebiliyor. Terörün’ yıkıçı sonuçlarından sigorta poliçelerine terör teminatı ekleterek korunabiliyor. Unutulmamalı ki özellikle kasko poliçelerinde ve diğer bazı poliçelerde terör ek teminat olarak sunuluyor ve talep edilmediği sürece poliçelere eklenmiyor. Terör teminatını da satın alarak tam güvence ile sevdiklerinizi, kendinizi, işyeri-nizi, evinizi ve arabanızı koruma altına alabilirsiniz.

Kasko sigortaları aracınızın çalınması, yanması gibi durumlarda sizi risklere karşı korur ancak aracınızı terör saldırılarına karşı ancak poliçenizde terör teminatı var ise güvence altına alır. Daha önce de belirttiğimiz gibi terör teminatı ancak siz talep ederseniz poliçenize eklenebiliyor. Daha önce yaşanan araç kundaklama olayları kasko sigortalarında terör teminatının gerekliliğini gözler önüne sermişti. Yanarak birçok aracın zarar gördüğü ve kullanılamaz hale geldiği olaylarda kasko poliçelerinde terör teminatı olan araç sahiplerinin zararları sigorta tarafından karşılanırken, bu teminatı bulunmayan kasko sahipleri zararlarını kendi ceplerinden ödemek durumunda kalmıştı.

  The Marmara Romantik ve Eğlenceli Düğünlerin Adresi

Terör teminatı konut ve işyeri sigortalarında paket poliçelerde genel olarak sigorta poliçelerine dahil ediliyor. Ancak terör eylemleri sonrasında evinizde ya da işyerinizde oluşabilecek riskler karşısında mağdur olmamak için poliçelerinizde terör teminatının ekli olduğundan emin olun.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Marka şehir: Nevşehir

Nevşehir Ekonomisi Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız, Gıda Depolama …

Bir yorum

  1. Merhaba,

    Yayınlamış olduğunuz terör haberi, Şemsiye dergisinin Ekim ayı içeriğidir ve kaynak belirtilerek yayınlanması rica olunur.

    İlginize teşekkürler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir