Şirket Haberleri

Tüm dünyaya para transferi yapıyor

Para transferi ve ödeme şirketi UPT

UPT, finans sektöründe oluşabilecek ihtiyaçları öngörerek kullanıcılarına değer katacak projeler üretmeyi öncelikli olarak sürdürecek. UPT Genel Müdürü Hakan özat, “143 partnerimizle iş birliği yapıyoruz ve 13 farklı ülkede 42 farklı kuruluş UPT altyapısı ile tüm dünyaya para transferi gerçekleştiriyoruz” diyor.

AKTİF Bank iştiraki olarak kurulan para transferi ve ödeme şirketi UPT, 10 yılı aşkın süredir global para transferi dünyasında bölgenin en çok tercih edilen firmalarından biri. 176 ülkede, 400 bin işlem noktasıyla hizmet veriyor. 2022 itibarıyla bankalar, ödeme kuruluşları, lisanslı para transferi şirketleri ve fintech’lerden oluşan 143 partneriyle iş birliği yapıyor ve 13 farklı ülkede 42 farklı kuruluş, UPT altyapısı ile tüm dünyaya para transferi gerçekleştiriyor.

176 Ülkede 400 Bin İşlem Noktasında

“Teknolojiye olan inancımız ve yenilikçi bakış açımızla bugünün ve geleceğin akıllı dünyasına katkıda bulunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Aktif Bank iştiraki olarak kurulan para transferi ve ödeme şirketi UPT olarak 10 yılı aşkın süredir global para transferi dünyasında bölgenin en çok tercih edilen firmalarından biriyiz.

176 ülkede, 400 bin işlem noktasıyla hizmet veriyoruz. 2022 itibarıyla bankalar, ödeme kuruluşları, lisanslı para transferi şirketleri ve fintech’lerden oluşan 143 partnerimizle iş birliği yapıyoruz ve 13 farklı ülkede 42 farklı kuruluş UPT altyapısı ile tüm dünyaya para transferi gerçekleştiriyoruz. Önümüzdeki yılda da dijitalleşme başta olmak üzere global trendleri takip ederek inovasyonlarımızı gerçekleştirmeye devam edeceğiz. Günümüz dünyasında finans sektöründe oluşabilecek ihtiyaçları öngörerek kullanıcılarımıza değer katacak projeler üretmek yine önceliklerimiz arasında yer alacak.

Dijitalleşme ve inovasyonu şirketimizin merkezine yerleştirdik ve bu anlayışla stratejilerimizi yürütüyoruz. ‘Fiziki Türkiye’, ‘Dijital Türkiye’, ‘Fiziki Global’ ve ‘Dijital Global’ olarak stratejilerimizi sıralayabiliriz.

Para transferi
Para transferi ve ödeme şirketi UPT

Yeni Partner Anlaşmaları

Türkiye’de fiziksel noktalardaki stratejimizi yeni partner anlaşmaları ile global ağımızı yaygınlaştırmak alarak belirledik. Dijital kanal stratejimizde ise dijitalleşme yolculuğumuzdaki en büyük adımın, UPTION uygulamamızdaki ürün ve hizmetleri genişletmek olduğunu söyleyebiliriz.

UPTION ile fiziki noktalarda gerçekleştirilen tüm işlemleri, artık dijital dünyada da gerçekleştirilebilir hale getirdik. UPTION ile kullanıcılar yurtiçi ve yurtdışına hesaba isme para gönderebiliyor, yurtdışından adına gönderilen parayı hesaplarına alabiliyor. Üstelik bunları çok uygun işlem ücretleri ile yapabiliyorlar. UPTION Kart ile müşterilerimizin UPTION hesaplarındaki bakiyeyi tüm dünyada harcayabilmelerine, tüm ATM’leri kullanarak para çekip yatırabilmelerine olanak sağlıyoruz.

‘Freelance’ Çalışanlara Avrupa Hesabı

Avrupa Hesabı özelliğimizin de önümüzdeki yıla damga vuracak bir hizmet olduğunu söyleyebiliriz. Bu yeni özelliğimiz ile birlikte artık UPTION kullanıcıları SEPA bölgesinde geçerli bir hesap açabiliyor. Avrupa IBAN’ı ile Avrupa’dan kolayca tahsilat yapabiliyor. Tamamen ücretsiz olarak açılabilen Avrupa Hesabı için kullanıcılarımızdan işlem başına sadece 1 euro tahsis ediyoruz. Bu ürünümüz ile özellikle ‘freelance’ çalışma modelinin gittikçe yaygınlaştığı bu günlerde Avrupa’dan ödeme alma sorununu kolaylıkla çözüyoruz.

Global stratejimizi dünya çapında fiziki ve dijital ağımızı genişletmek üzerine oluşturduk. UPT markasıyla Türkiye dışında hizmet verdiğimiz ülkelerden öne çıkanları Kosova, Arnavutluk, KKTC, Özbekistan, Kazakistan, Kırgızistan, Azerbaycan, Cibuti, Somali ve Ürdün olarak sıralayabiliriz.

“Berlin’de Ofis Kurduk”

2023 için Berlin’de, global müşteri edinimi faaliyetlerimizi desteklemek adına direkt hizmete başlayacak bir ofis kurduk. Ayrıca Ortadoğu ve CİS bölgesindeki genişleme hedeflerimiz doğrultusunda Dubai’de lisans edinim sürecimiz son aşamada. Bu gelişmeler ile birlikte hedefimizde başta Avrupa, CIS Bölgesi ve Ortadoğu olmak üzere UPTION’ı tüm dünyadan kullanıcılar ile buluşturmak var.”

https://www.uption.com.tr

 

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu