Turizm Sektöründen Haberler

Turizmde sağlıklı yaşam konseptine yatırım yapın

Sağlıklı yaşam için yeni bir alternatif

Türkiye turizmi yeni çıkış yolları arıyor. Sağlıklı yaşam konsepti bu konuda ciddi bir alternatif olabilir. Dünyada bu söktürün hacmi 3 trilyon dolara ulaştı…

TÜRKİYE’NİN ilk “Wellness Resort-Sağlık ve Yaşam” merkezi olacak Canyon Ranch Kaplankaya Milas-Bodrum’da açılacak. Lansmanı geçtiğimiz günlerde yapılan bu proje, Türkiye’de ilk olmanın yanında, Avrupa’daki sayılı yatırımlardan biri. Bu yönüyle yeni bir konseptin başlangıcı olabilir. Üstelik buna bakım ürünleri, spor ve yaşam aletleri gibi diğer yan ürün kolları dahil değil. Beş yıl önce 2 trilyon dolar olan sektör hacmi, bu kısa süre zarfında 3 trilyon dolara çıktı.

Milas-Bodrum Kaplankaya’da bu konseptte açılacak, Türkiye’nin ilk “Wellness Resort”ü Canyon Ranch’in oluşturacağı algı ve yatırımcıların ilgisi belki de bu konuda bize bir ‘deniz feneri’ olabilir. Sağlıklı ve iyi yaşam merkezi olarak tanımlayabileceğimiz bu alanda dünyanın önde gelen sağlıklı yaşam kuruluşu Canyon Ranch, 250 milyon dolarlık bir yatırımla 1 Temmuz’da kapılarını açacak.

Resort-Saglik ve Yasam

AVRUPA’DA İLK OLACAK

Türkiye bu konseptteki en kapsamlı yatırımla tanışırken, proje Avrupa’da da sayılı projelerden biri. Dünya sağlıklı yaşam konsepti içinde beslenmeden kozmetiğe, spordan tatile pek çok yenilikle tanışıyor. Amerika Birleşik Devletleri dışındaki ilk merkezini Türkiye’de açacak olan Canyon Ranch bu konsepti, 1970’lerden bu yana uyguluyor.

Bu projedeki ana yatırımcısı ise Capital Partners… Canyon Ranch ile tüm bölgeyi kapsayan 30 yıllık sözleşme imzalayan yatırım şirketi Capital Part-ners’m hedefi, Kaplankaya Projesi’nin diğer fazlarını tamamlamanın yanı sıra Türkiye ve çevresinde benzer proje araştırmaları yapmak. Proje, Türkiye’nin doğal güzellikleri, sağlıklı suları gibi pek çok alanda avantaj yaratma konusunda örnek oluşturabilir.

“TÜRKİYE’YE İNANIYORUZ”

Capital Partners Kurucu Ortağı Burak Öymen ve icra Kurulu Başkanı Haşan Arat, “Canyon Ranch Kaplankaya, Türkiye turizminin çeşitliliği konusunda önemli bir mesaj verecek. Bu yatırım, dünyada gelişmekte olan sağlıklı yaşam sektöründe Türkiye’nin iddialı olduğunu gösteriyor. Bu işin öncüsü olmaktan memnunuz. Çok emek sarf ettik ve doğru yolda olduğumuza inanıyoruz” diyor. Öymen zor bir dönemde açılan yatırımın, Türkiye’ye olan inançlarının da bir göstergesi olduğunu özellikle vurguluyor.

38 YIL ÖNCE KURULDU

Dünyanın önde gelen sağlıklı yaşam merkezlerinden olan Canyon Ranch’in Amerika Birleşik Devletleri’nin Arizona ve Massachusets eyaletlerinde iki tam donanımlı sağlık merkezi bulunuyor. 38 sene önce açılan Arizona’daki merkezleri ile Türkiye’de açılacak olan yeni Canyon Ranch, “bütünsel sağlık” yaklaşımıyla diğer örneklerden ayrılıyor. Firma insan kaynağı, doktor ve uzman kadroları ile müşterilerinin hayatlarına sağlıklı yaşam motivasyonu getirmeyi hedefliyor. Canyon Ranch’in kurucusu Mel Zucker-man ve CEO Susan Docherty bu konuda bilgi verirken, Kaplankaya’da yaşatmayı hedefledikleri bu felsefeyi, Avrupa’ya da taşıyacaklarım söylüyor.

Kaplankaya ilk aşama

Güney Ege kıyılarının doğal güzellikleri arasında yer alan Kaplankaya Projesi’nin ilk aşamasının yatırım hacmi 250 milyon dolar değerinde. Proje sahibinin Capital Partners olduğu ortaklık yapısında, işletme hakkı 30 yıl boyunca Canyon Ranch’te olacak. Projenin ilk bölümü olan Canyon Ranch, Kaplankaya’nın yüzde 2Û*sini oluşturuyor. Canyon Ranch Kaplankaya’nın konuttan inşaat aşamasında satıldı. Ev sahipleri yaz/kış kullanılabilecek bir altyapıya sahip olan evlerinin aynı zamanda dünyanın en gelişmiş sağlık, spor ve beslenme programının sunulduğu Canyon Ranch ile bağlantısından faydalanacaklar. Canyon Ranch Kaplankaya’nın sunduğu hizmetlerden faydalanmak için otel misafiri veya ev sahibi olmak gerekiyor.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu