Şirket Haberleri

Türkiye’nin en hızlı büyüyen İskender restoranı, 8 yılda 30 kat büyüdü

Dünyanın farklı ülkelerimden gelen 100 ünlü şef’it kör tadım testi yaparak, A’dan Z’ye sunum ve lezzetler dahil tam not verdiği Bursa İskender Kebabı ile ülkemizde ve Avrupa da misafirlerimize tek merkezli üretim ile hizmet vermekteyiz.

Bize Bursa Kebap Evi ‘nin hikayesinden bahseder misiniz? Markanın başarısını hangi faktörlere bağlıyorsunuz?

Bursa Kebap Evi 2003 yılında kuruldu. 2008’de Bursa Kebap Evi ailesine ilk franchise şubesi olan Florya Fly INN AVM ile katılarak 2009’da Bakırköy Carousel AVM’de 2. şubesini hizmete açtı.

Cem ve Caner Helvacı kardeşler olarak, 2010 Eylül ayında yapılan görüşmeler sonucunda Bursa Kebap Evi’nin tüm isim ve haklarını satın alarak 8 yıl gibi kısa bir sürede şube sayısımızı 37 ilde 93’e çıkardık.

Bursa Kebap Evi

2016’da Dünyanın en prestijli lezzet ödüllerinden olan “ITQI Üstün Lezzet Ödülünü”ve 2017 yılında ise ÜFRAD geleneksel lezzet ödülünü aldınız. Bu Ödüllerin perde arkasını bizimle paylaşır mısınız?

2016 yılının Haziran ayında merkezi Brüksel’de bulunan Uluslararası Tat ve Kalite Enstitüsü (iTQi) tarafından, mükemmel tat ve kalitedeki yiyecek ve içeceklere verilen “Üstün Lezzet Ödülü’ne (SuperiorTaste Avvard) layık görülen Bursa Kebabına tam not verdi.

Dünyanın farklı ülkelerinden gelen 100 ünlü şef’in kör tadım testi yaparak, A’dan Z’ye sunum ve lezzetler dahil tam not verdiği Bursa İskender Kebabı ile ülkemizde ve Avrupa da misafirlerimize tek merkezli üretim ile hizmet vermekteyiz.

2017 yılında Bursa Kebap Evi‘ne Bursa ile özdeşleşmiş lezzetlerine bir ödülde UFRAD Franchise derneğinden geleneksel lezzet ödülü verildi.

Rakamsal olarak Bursa Kebap Evi’ni değerlendirir misiniz? Toplam istihdam, franchise sayınız, kapasite vb. olarak ulaştığınız konum hakkında bilgi verir misiniz?

Almanya dahil 76’sı franchise, 17’si merkez şubesi olan Bursa Kebap Evi, 8 yıla büyük bir başarı sığdırdı. 2010 Eylül’ünde sadece 3 şubesi olan Bursa Kebap Evi, 30 kat büyüyerekTürkiye’nin en hızlı büyüyen restoran zinciri olmayı başardı. Bursa Kebap Evi, bugün marka çatısının altında bin 500 kişiye istihdam sağlamaktadır.

Yurtdışında nerelerdesiniz? Yurtdışına dair planlarınız nelerdir?

Bursa Kebap Evi ‘nin Avrupa’da Almanya’nın Saarbrücken ve Duis-burg şehirlerinde iki şubesi bulunmaktadır..

Ortadoğu’dan büyük ilgi gören Bursa Kebap Evi’ni yakın dönemde Abu Dhabi Deerfields Mail da lezzet severler ile buluşturacağız.

Girişimcilere önerileriniz nelerdir? Nasıl başarıya ulaşabilirler?

Franchise adayların işinin başında durmasını ve yatırım maliyetinin %50’sinin öz sermayesi olması gerektirmektedir.

AVM konsept restoranlarında 100 m2 ve üzeri cadde konsept restoranların da ise 150 m2 ve üzeri mekanlar tercih edilmelidir. Cadde konseptinde araç trafiğine kapalı ve yaya trafiğinin yoğun olduğu bölgeler ile açık oturum alanı yaratılabilecek mekanlar tercih edilmelidir.

Bursa Kebap Evi olarak kısa ve uzun vadedeki hedeflerinizi öğrenebilir miyiz?

2019 yılının sonuna kadar 100 şube olma hedefimizi tamamlamak istiyoruz.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu