Anasayfa / İş Fikirleri ve Yeni İş Kurmak / Uygun fiyatlı organik gıda

Uygun fiyatlı organik gıdaOrganik ürünler pazarı, katlanarak büyümeye devam ediyor. Tüketicilerin organik ürünler konusunda bilinci gelişmeye devam ettikçe bu ürünlere olan talep de yükselecek. Rakamlar organik ürünler pazarının gerçekten dikkat çekici büyüklüklere ulaştığını ortaya koyuyor.

Organik ürünler pazarı
Buna göre 2012 yılında organik ürünler pazarının küresel olarak büyüklüğünün 63 milyar dolara ulaştığı tahmin ediliyor. Organik ürünlere olan talep artsa da halen orta-üst segment ürünler olarak algılanıyor olduğu da bir gerçek. Organik ürünlerin fiyatlarının görece daha yüksek olması da bu algıyı destekliyor. Ancak ABD’de bir zamandır uygun fiyatlı organik ürünlerin, görece daha pahalı olan ürünler karşısında ciddi rekabete girdiği görülüyor. Kısacası ABD daha uygun fiyatlı organik ürünler konusunda yeni bir iş fikrine evsahipliği yapıyor. Yarım kilo organik elma Whole Foods isimli daha pahalı organik ürünler satan zincirlerde 3 dolarken, Costco ya da Sprouts gibi bu yeni iş fikrini temel alan zincirlerde 2 dolara satılıyor.

Hızlı Para Kazanma Yolları ve İş Fikirleri

  TripStop Kaldırım TutacağıYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Başarılı Fintech Girişimleri ve Para Kazanmanın Pratik Yolları

Türkiye bankacılık ve finans teknolojileri alanında ABD ve Avrupa’dan daha ileride. Dünyanın pek çok bankasında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir