Anasayfa / Haberler / Volkan Konak Koruncuklar için Söylüyor

Volkan Konak Koruncuklar için Söylüyor

‘Aşkın Şövalyesi’ Volkan Konak, 16 Ocak 2011 tarihinde Koruncuklar için sahne alacak. Saat 18.00’da Türker İnanoğlu Maslak Show Center’da Koruncuklar yararına verilecek konserin biletleri bu hafta satışa çıkacak. Volkan Konak’ın hiçbir ücret almayacağı konserden elde edilecek gelirin tamamı, Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı’nın himayesindeki Koruncuklara aktarılacak.

Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı, 1979 yılından bu yana korunmaya muhtaç çocukların, başka bir deyişle Koruncukların mutlu ve başarılı bireyler haline gelmeleri için çalışmalarını sürdürüyor. Vakıf, bakımını üstlendiği çocuklara sıcak bir ev ve iyi bir eğitim imkanı sağlamak üzere çeşitli faaliyetlerde bulunuyor.Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı Hakkında:

1979 yılında gönüllü kişiler tarafından kurulan Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı (TKMÇV), her çocuğun şefkat, sevgi ve anlayış görme, yeterli beslenme ve sağlıklı bir ortamda yaşama, oyun ve eğlence olanaklarından yararlanma, çağdaş bir eğitim alma ve yeteneklerini geliştirme, kısaca insan haysiyetine yakışır bir şekilde yaşama hakkı olduğuna inanmaktadır. Misyonu, kurup yaşattığı “Çocukköyleri” ile ailesi olmayan veya terk edilen, kişisel varlığı tehdit altında olan, ihmal veya istismara uğramış, kötü alışkanlıklara karşı savunmasız bırakılmış korunmaya muhtaç çocukları (Koruncuklar’ı), “Çocukköyleri”nde hazırladığı aile ortamıyla toplumda başarılı bireyler haline getirmek ve ülkemizde yaşanan korunmaya muhtaç çocuklar sorununa da çözüm sunarak örnek teşkil etmektir.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir