İş Fikirleri

Yatırımcı ve Girişimci Arayan İş Fikirleri

Mobil cihazları kumandaya çeviren aparat, yenilikçi su deposu, soba tipi kat kaloriferi, yüzde 20 enerji tasarrufu sağlayan cihaz… Bu ve benzeri ürün, teknoloji ya da sistemler için yatırımcı ve girişimciler aranıyor…

TEKNOLOJİ hayatımızın her alanında yanımızda. Modem yasam koşullarında bu ürünler olmadan bir an bile yaşamamız mümkün değil. Tüketiciyi yakalamak açısından da bu ürünler önemli birer araç. Biz de bu sayımızda Türkiye’de uygulama şansı yüksek yeni ürün, makine ekipman ve teknolojileri araştırdık. Bunlar arasından özellikle KOBİ’ler tarafından uygulama şansı yüksek olan projeleri seçtik. Eğer siz de Türkiye’de olmayan bu yenilikçi ürün ve teknolojileri kullanarak rekabette öne geçmek istiyorsanız söz konusu projelere bir göz atın deriz. İşte, yatırımcı, girişimci, ortak, distribütör arayan yeni ürün ve teknolojiler…

ERMAK ELEKTRONİK

Elektrikli panel ısıtıcı

Norveç menşeli Beha markalı elektrik panel ısıtıcılarının Türkiye distribütörü olan Ermak Elektronik, Türkiye genelinde yeni bayilikler veriyor. Bayilik için bir stant ve başlangıç aşamasında 50 adet ürün alınması yeterli. Bunların toplam tutarı 20 bin TL.

Firmanın Pazarlama Müdürü Bülent Hancı, “Norveç’te üretilen elektrik panel ısıtıcıların diğer kalorifer peteklerine göre bazı üstün özellikleri var. Örneğin havayı kurutmuyor. Montajı sadece dört vida ile dakikalar içinde yapılabiliyor. Isı ayarı ve elektronik termostatı var. Tüm bunların yanı sıra kullanım ömrü çok uztfn. Beş yıl garanti ile satışa sunduğumuz bu ürünleri kullanım ömrü 35 yıl. Ayrıca hiçbir bakım ihtiyacı bulunmuyor” diyor.

Telefon: 0232 421 19 16
E-posta: info@behaturkiye.com
Web: behaturkiye.com

TOTEM ISITMA

ABD’ye dumansız mangal satıyor

Totem Isıtma Sistemleri, İsparta’daki fabrikasında kendi Ar-Ge departmanında geliştirdiği ürünleriyle dikkat çekiyor. Patentli ürünlerin önemli bir bölümü yurtdışı-na ihraç ediliyor. Bunlardan biri olan Nedyme markalı dumansız mangallar birçok ülkede satılıyor. Özellikle ABD’den çok talep alıyor. Diğer bir ürün ise Sobalifer… Bu, kömür kullanılan sobalı bir kat kaloriferi. Bu soba panellere bağlanıyor. Yalıtımı iyi yapılmış 100 metrekarelik bir evin altı aylık ısınma maliyetinin 600-700 TL arasında değiştiği belirtiliyor.Totem Isıtma Sistemleri Pazarlama Müdürü Necan Aydın, “Türkiye genelinde yeni bayilikler oluşturacağız” diyor. Şirket bu doğrultuda satış potansiyeli olan tüm il ve ilçelerden gelecek bayilik taleplerini değerlendirecek.

Telefon: 0246 224 32 40
E-posta: necan@totemmakine.com
Web: totemmakine.com

DAĞSAN MAKİNE

Modüler su deposu

Paslanmaz çelikten üretilen modüler su deposu klasik depolara göre yer problemine önemli ölçüde çözüm sunuyor. Dar alanlarda bile kurulacak yere göre farklı şekillerde monte edilebiliyor. Kaynak kullanılmadan kurulan bu depoların montajı müşterilerin istediği şekilde yapılabiliyor. Kapasitesi ise bir ile bin ton arasında değişiyor, işte, bu modüler su depolarını üreten Adana merkezli Dağsan Makine, Türkiye genelinde bayilikler veriyor.

Firmanın sahibi Can Dağlık, “Bayilik için ön şartımız yok. Ürünlerimizi bayilerimize yüzde 30-40 iskonto ile veriyoruz. Satış miktarı arttıkça bu oranları artırıyoruz” diyor.

Telefon: 0322 428 54 32
E-posta: can.daglik@dagsanmakine.com
Web: dagsanmakine.com

BMB TECNOLOGY

Yenilikçi ev tipi arıtma

İzmir Gaziemir’deki fabrikasında evsel ve endüstriyel arıtma cihazları üreten BMB Su Arıtma ve Teknolojik Ürünler, patentli ürünleri için Türkiye genelinde bayilikler veriyor. Şirket yetkilileri dünyadaki en son teknolojileri kullanarak, nano teknoloji ile donatılmış arıtma cihazları ürettiklerini belirtiyor. Bu cihazlar sayesinde tortu, kireç, arsenik, ağır metal, mikroorganizma ve yüzlerce zararlı maddeden arındırılmış kaliteli kullanma suyu elde ediliyor. BMB Su Arıtma Satış Müdürü Bahadır Çorlu, “Su arıtma cihazlarımızı iç pazarın yanı sıra 20 ülkeye ihraç ediyoruz” diyor.

Telefon: 0532 111 62 66
E-posta: info@bmbsuaritma.com.tr
Web: bmbsuaritma.com.tr

ÇETİN MÜHENDİSLİK

Zeminden ısıtma sistemleri

Eskişehir’deki fabrikasında zeminden ısıtma sistemleri için paneller üreten Çetin Mühendislik söz konusu ürünleri için yeni bayilikler verecek. Şirketin Türkiye genelinde 100 civarında bayisi var.

Yeni bayilikler için öncelik bayilerin bulunmadığı gelişmiş il ve ilçeler olacak. Şirket bayilik şartlarını bayi adaylarıyla yapacağı görüşmelerde açıklıyor. Zeminden ısıtma sistemi, “Döşeme altına yerleştirilen zeminden ısıtma borularının içinden sıcak su (maksimum 55 derece) dolaştırılarak yapılan yöntem” olarak tarif ediliyor.

Telefon: 0222 221 88 52
E-Posta: cetin@cetinmuhendislik.com.tr
Web: cetinmuhendislik.com.tr

SKYTECHNIC

Mobil cihazları kumandaya çeviren aparat

Denizli Teknokent’te faaliyet gösteren Skytechnic tarafından geliştirilen aparat cep telefonu ya da bilgisayarlarınızı birer kumandaya dönüştürüyor. Bu aparatta bir alıcı kart bulunuyor.

Kullanılmak istediğiniz yere monte etmeniz yeterli. Örneğin, kapı, bariyer, pencere, ışıklandırma, sulama ya da monte edebilirsiniz. Daha sonra cep telefonunuza bir uygulama indiriliyor. Artık cep tele-fonuzla pencerenizi açıp kapatabilir ya da garaj kapınızı açabilirsiniz. Projeyi geliştiren ekipten Bilal Özsoy, halihazırda söz konusu aparatı Almanya, İtalya ve Hırvatistan’a ihraç ettiklerini söylüyor. Şirket bu yenilikçi ürünü için Türkiye ve dünya genelinde dağıtımı yapabilecek bir partner arıyor.

Telefon: 0258 215 50 75
E-posta: bilalozsoy@skytechnic.com.tr

1 2Sonraki sayfa
Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir Yorum

  1. hazırlamış olduğum farklı koncept ve sunumla crepe & waffal kioks ve car konsept projem için yatırımcı yatırımcılar arıyorum…..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu