Anasayfa / İş Fikirleri 2019 - Girişimcilik / Yatırımcı ve Girişimci Arayan İş Fikirleri

Yatırımcı ve Girişimci Arayan İş Fikirleri

TECHNOPAUSE

Yüzde 20 enerji tasarrufu sağlıyor

Technopause şirketi tarafından geliştirilen bu cihaz ile yüzde 10-22 arasında elektrik enerji tasarrufu sağlanıyor. Technopause ortaklarından Ömür Eşelioğlu, “Dünyada ve ülkemizde artan nüfus ve gelişen teknolojiyle birlikte enerji tüketimi artıyor. Yüksek enerji maliyetleri, azalan kaynaklar ve enerjide dışa bağımlılık nedeniyle konutlarda ve işyerlerinde kullanılan elektrik enerjisinde tasarruf sağlanması amacıyla yaptığımız Ar-Ge çalışmaları sonucunda bir cihaz geliştirdik” diyor. Geliştirilen bu cihaz Domino’s Pizza şubelerinde kullanılmaya başlanmış. Patenti alınan bu cihazın ulusal ve uluslararası pazarlarda satışı gerçekleştirmek amacıyla partner bir firma aranıyor.

Telefon: 0258 215 50 75
E-posta: info@technopause.com
Web: technopause.com

MODÜLER BETONARME

Patentli modüler betonarme sistemi

Fransız bir firma, formülünü kendisinin geliştirdiği beton ön karışım ile modüler inşaat konseptinde betonarme binalar inşa ediyor. Firmanın geliştirdiği özel beton ön karışımı yüksek enerji performansına sahip olan bina modüllerinin üretilmesine olanak sağlıyor.

Bu teknolojide üretilecek binaya ait modüller üç boyutlu olarak çizilerek projelendiriliyor ve inşaat alanında birleştirilerek ilgili binanın inşaatı tamamlanıyor. Firma konu ile ilgili olabilecek üretici firmalara lisans verecek. Söz konusu sistemi Türkiye pazarına sunabilecek firmalarla ticari işbirliği anlaşması yapılacak.

Referans numarası: TOFR20140825002
E-posta: anil.sensoz@ebiltem.ege.edu.tr

ISITMA KAZANI

Yenilikçi ısıtma kazanı

Belarus’ta faaliyet gösteren bir firma, tarımsal işletmelerin ısıtma ihtiyaçlarında kullanılmak üzere pellet, odun parçacıkları veya granül katı yakıt ile çalışabilen bir ısıtma sistemi geliştirmiş. Sistem, besleme kazanı, dişli yakıt besleme mekanizması, yanma odası, yangın kontrol sistemi ve kontrol panelinden oluşuyor. Zirai üretim yapan firmalarla ticari, yanma sistemleri üreticisi firmalarla teknik işbirliği anlaşması yapılmak isteniyor.

Referans numarası: TOBY20160216003
E-posta: anil.sensoz@ebiltem.ege.edu.tr

YENİLENEBİLİR ENERJİ

Rüzgar potansiyelini saptayan teknoloji

Belarus’ta faaliyet göstere bir firma, ön keşfi yapılmış alanlarda rüzgarın taşıdığı enerji potansiyelini ölçebilen yeni bir teknoloji geliştirmiş.

Bugüne kadar kullanılan sistemlerin arazi yapısını ve suni engelleri hesaba katmadığını belirten şirket yetkilileri, bu sistemin tüm bu parametrelere göre rüzgarın enerji potansiyelini ölçebildiğim söylüyorlar. Söz konusu yenilikçi sistemi geliştiren şirket, Türkiye’de lisans anlaşması yapabileceği firmalar arıyor.

Referans numarası: TOBY20160216002
E-posta: anil.sensoz@ebiltem.ege.edu.tr

YENİLİKÇİ kumaş

Sivrisinek sokmalarını engelleyen kumaş

İtalyan bir şirket, sivrisinek sokmalarını engelleyen bir kumaş geliştirmiş ve patentini almış. Firma, kimyasal katkı maddesi kullanılmadan üretilen bu kumaş için yatırım yapabilecek ve finansal destek sağlayabilecek firmalarla işbirliğine gitmek istiyor. Firma bu doğrultuda işbirliği yapabileceği yatırımcılarla temas kuracak. Firma, lisanslama anlaşmasına da açık.

Referans numarası: TOIT20160125001
E-posta: anil.sensoz@ebiltem.ege.edu.trLAZER KESİM MAKİNESİ

Sulu ve lazer kesim yapabilen makine

Polonya’da bulunan bir firma hem sulu hem de plazma kesim yapabilen bir makine geliştirmiş. Bu cihaz farklı kalınlıklarda bulunan farklı metal parçaları istenen kalınlıkta kesebiliyor ve bu işlemi yaparken hem sulu hem de plazma kesim yapabiliyor. Makinenin en büyük avantajı maliyetleri azaltması, hataları minimize etmesi ve istasyonlar arası malzeme taşınmasını ortadan kaldırması şeklinde sıralanıyor. Firma ticari anlaşmalar öneriyor.

Referans numarası: 12 PL 63AX 3PU6
E-posta: anil.sensoz@ebiltem.ege.edu.tr

YENİ ENERJİ KAYNAĞI

Atık ısıdan elektrik üretiliyor

İsveçli bir firma, atık ısıdan elektrik üretimi ile ilgili bir sistem geliştirmiş. Bu sistemde yüksek sıcaklıktaki ısı geri kazanımında kullanılacak taşıyıcı sıvı buharlaştırılıyor.

Atık ısı buhar formuna dönüşerek türbine iletiliyor. Bu türbine bağlı elektrik üretici vasıtası ile elektrik üretimi gerçekleştiriliyor. Modüler olan bu sistem kolayca taşınabiliyor. Bu sistem birçok sanayi sürecine entegre edilebiliyor. isveçli firma, söz konusu sistemi Türkiye pazarına sunabilecek partner arıyor.

Referans numarası: TCISE20150326001
E-posta: anil.sensoz@ebiltem.ege.edu.tr

KOZMETİK

Ev tipi pedikür cihazı

Çek Cumhuriyeti’nden bir firma kişiye özel pedikür cihazı geliştirmiş. Prototip üretimi yapılan cihaz, ayakta bulunan ölü derileri hijyenik bir biçimde uzaklaştırıyor. Cihaz bir tür elektrikli tıraş makinesi formunda. Cihazın arkasında su girişi için kolay bağlantı özellikli bir hortum var. Ölü deri cihaz içerisinden akan su ile uzaklaştırıldığından cihaz üzerinde kirlenme meydana gelmiyor. Cihazın periyodik olarak değişen parçası yok. Çek firma, söz konusu ürünü Türkiye pazarına sunmak isteyen şirketlerle işbirliği yapmak istiyor.

Referans numarası: TOCZ20150922001
E-posta: anil.sensoz@ebiltem.ege.edu.tr

MİNİ ONARIM EKİBİ

Boyasız göçük düzeltme

Aracınızdaki ezik, vuruk, göçük ve park hasarlarından boya yapmadan sadece saatler içinde kurtulabilirsiniz. Nasıl mı? Aracınızdaki hasarın fotoğrafını çekin. Mini Onarım Ekibi’ne gönderin. Şirket sizin gönderdiğiniz fotoğrafı inceleyip hasarın onarım süresi ve tahmini fiyatı size bildiriyor. Randevu gününde hasar onarılıyor. Şirketin ayrıca sigara yanığı tamiri, deri tamiri ve boyama gibi hizmetleri var. Bu hizmeti sunan Mini Onarım Ekibi franchising sistemiyle şubeler açacak. Mini Onarım Ekibi’nin Sahibi Can Büyükçam, “Franchise giriş bedeli 20 bin TL. ilk yıl sürekli franchise ödemesi ve reklam katılım payı almıyoruz” diyor.

Şirketin, dördü franchise olmak üzere beş şubesi var. Bu şubelerin tamamı İstanbul’da bulunuyor. Yeni açılacak şubeler için Türkiye genelinden gelecek tüm franchise talepleri değerlendirilecek. Bir aracın rahatlıkla girebileceği bir işyeri yeterli.

Telefon: 0532 328 23 15
E-posta: can@minionarimekibi.com
Web: minionarimekibi.com

TARIM

Doğa dostu gübre

AvusturyalI bir firma, Avrupa Birliği fonlarından faydalanarak gerçekleştirdiği bir proje ile hayvansal içerikli katkı içermeyen doğal gübre üretmiş. Piyasada bulunan gübrelere oranla daha yüksek performanslı olduğu iddia edilen bu ürün için firma franchise, lisanslama veya ticari anlaşma öneriyor.

Referans numarası: TOAT20151001001

MİKRO ISITMA SİSTEMİ

Avrupa’nın en küçük merkezi sistem kazanı

Polonya’da faaliyet gösteren bir firma, merkezi ısıtma için Avrupa’da şimdiye kadar üretilen en küçük ölçekli su kazanını geliştirmiş.

Yenilikçi su kazanı 70x36x30 cm ebatlarında. Bu kazan gaz ile çalışıyor. Uzun ömürlü ve fonksiyonel olan ürün ile ilgili ileri uygulama testleri geliştirmek üzere teknik işbirliği anlaşmaları yapılacak.

E-posta: anil.sensoz@ebiltem.ege.edu.tr

Ersan Çıplak / Para
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir yorum

  1. hazırlamış olduğum farklı koncept ve sunumla crepe & waffal kioks ve car konsept projem için yatırımcı yatırımcılar arıyorum…..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir