Kahve Kafe Bayilikleri

Yerli Kahve Zincirleri Girişimci Arıyor

Kahve Evi Bayiliği Veren Firmalar, bayilik veren firmalar

Gloria Jean’s, Starbucks gibi dünya devlerinin açtığı yolda arayı hızla kapatan yerli kahve zincirleri şubeleşme yarışı başlattı. Gönül Kahvesi, Kahve Durağı, Kahve Diyarı gibi markalar uygun koşullarla girişimci arıyor…

YABANCI markaların öncülüğünde luzla büyüyen Türkiye kahve pazarındaki rekabette yerli markaların da adı sıkça duyulmaya başladı. Onlar da ürün kalitesi ve müşteri odaklı hizmet anlayışıyla bu rekabetten kazançlı çıkmanın hesaplarını yapıyor. İstanbul, İzmir, Ankara, Gaziantep merkezli yerli kahve markaları, her geçen gün büyüyen bu pazardan daha fazla pay alabilmek için şube açma yarışına girmiş dunundalar. Kuşkusuz rekabette avantaj sağlamanın önemli bir koşulu da mümkün olduğunca daha çok noktada müşteriye ulaşmak.

Kalıve Deposu, Kahve Dıurağı, Kahve Diyarı, Neşve Çay-Kahve Evi, Kahveci Hacıbaba, Gönül Kahvesi ve Kocatepe Kahve Evi de bıı gerçekten yola çıkarak franchising sistemiyle yeni şubeler açıyorlar. İşte bu yerel kahve zincirlerinin franchise şartları ve büyüme planları…

Türkiye’de kafe konsepti geç yerleşmesine rağmen çok tuttu. Bu tür mekanlar insanlar için kahve içmenin yanı sıra sosyalleşme ortamlarına da dönüştü. Konforlu ve sıcak bir ortam sunan kafeler buluşma, sohbet etme, kitap-gazete okuma yerleri haline geldi. Bilgisayarını alıp kahve zincirlerinin kablosuz internet hizmetinden yararlananların sayısı da epey fazla… Ancak yabancı kahve markalarının öncülüğünde büyüyen bu pazarda artık kıran kırana bir rekabet yaşanıyor. Yerli markalarımız da bu işi öğrendi. İstanbul, İzmir, Konya, Ankara menşeli birçok yerli kahve markası şube açma yarışına girdi.

GÖNÜL KAHVESİ
Anahtar teslimi 300 bin TL Gönül Kahvesi, halen 40 şubesiyle hizmet veriyor. Şirket son olarak Adana, Bolu, Mersin, İnegöl, Osmaniye, Tarsus vc Kayseri’de şubeler açmış. Bu arada yurtdışından da çok sayıda master franchise talebi gelmeye başlamış. Bunun üzerine Gönül Kahvesi, yurtdışı şube çalışmalarını daha sağlıklı organize edebilmek amacıyla İzmir’deki merkezini İstanbul’a taşımış. Gönül Kahvesi’nin sahibi Yaman Yardımcı, şube açmak için ortalama 300 bin TL’lik yatırım gerektiğini söylüyor. Anahtar teslimi olarak belirlenen bıı bedele franchise bedeli de dahil. Yani yatırımcıya hazır bir konsept sunuluyor. Personel ahırımda yardımcı olan Gönül Kahvesi, personel ve işletmeci eğitimi, reklam-tanıtım, operasyonel destekler, açılış ve organizasyon desteği de sunuyor.

Açılacak şubeler minimum 60 metrekare kapalı alana ve olabildiğince geniş bir teras ya da bahçeye sahip olmalı. Yaman Yardımcı, terassız ya da bahçesiz şube açmayacaklarını özellikle vurguluyor.

Telefon: 0216 688 16 65
E-posta: gonulkahvesi@gonulkahvesi.com
Web: gonulkahvesi.com.tr

KAHVE DEPOSU
Kahve Deposu, ilk şubesini 2009 yılında Is-tanbul Güngören’deki Kale Çenter Alışveriş Merkezi’nde (AVM) açtı. Halen şirketin İstanbul’da Beylikdüzü, Bahçelievler ve Alibeyköy’deki Whitc Hill AVM’de de şubeleri bulunuyor. İstanbul dışındaki iki şube ise Niğde ve Samsun’da hizmet veriyor.

Kahve Deposu Franchise Sorumlusu Ümit Kökel, Türkiye genelinden gelecek tüm franchise taleplerini değerlendireceklerini söylüyor. Şirket, önümüzdeki yıl 12 şube açacak. Bunların 10’u franchi-sing sistemiyle açılacak. Kalanları ise şirket tarafından işletilecek.

Bir Kahve Deposu şubesi açmak için 250-300 metrekare büyüklüğünde bir işyeri gerekiyor. Franchise giriş bedeli 7 bin dolar. Sürekli franchise ödemesi ise yüzde 2 olarak belirlenmiş.

Telefon: 0212 486 27 58
E-posta: kahvedeposu@hotmail.com
Web: kahvedeposu.com.tr

KAHVE DURAĞI
Franchise bedeli 25 bin dolar
İzmir merkezli Kahve Durağı’nda satılan ürünler tek bir merkezde üretiliyor ve satışa hazır olarak şubelere gönderiliyor. Şirket yetkilileri, bu sayede işletmelere kısa sürede ve küçük alanlarda kahve hazırlama imkanı sağladıklarını düşünüyor. 2009’da faaliyete başlayan Kahve Durağı’nın halen İzmir, Samsun ve Adana’da 6 şubesi bulunuyor. Bunların tamamı franchising sistemiyle açılmış.

Kahve Durağı, yeni açacağı şubeler için en az 80 metrekare kapalı, 25 metrekare de açık alana sahip mekanları tercih ediyor. Franchise giriş bedeli olarak 25 bin dolar talep ediliyor. Yatırım maliyeti ise işyeri büyüklüğüne göre değişiyor. Sokak ka-feleri için yatırım tutarı metrekare başına bin 500 TL. Alışveriş merkezlerinde ise bu rakam 2 bin 500 ile 3 bin TL arasında değişiyor. İşletme sermayesi için yaklaşık 300 bin TL’ye ihtiyaç var. Sürekli franchise ödemesi ise yüzde 3 olarak belirlenmiş.

Telefon: 0232 464 04 96
E-posta: info@kahveduragi.com.tr
Web: kahveduragi.com

Telefon: 0232 265 01 21
E-posta: info@kahvediyari.org
Web: kahvediyari.org

KAHVECİ HACIBABA
Kumda Türk kahvesi pişiriyor
Ankara merkezli Kahveci Hacıbaba, 2003 yılında kurulmuş bir firma. Türk kahvesini eski usulde kumda pişirmesiyle tanınıyor. Kahveler özel olarak geliştirilen ocaklarda ve kum üzerinde pişiriliyor. Şirketin menüsünde aramalısından soğuk kahveye birçok seçenek var.

Kahveci Hacıbaba’nın halen Kastamonu, Safranbolu ve Ankara’da (2) şubeleri bulunuyor. Şirket, önümüzdeki yıl 2’si franehise olmak üzere 7 şube açmayı planlıyor. Franchise giriş bedeli 30 bin dolar. Ortalama işletme sermayesi 200 bin dolar. Reklam katılım payı yüzde 2, sürekli franchise ödemesi ise yüzde 5 olarak belirlenmiş. İşyeri büyüklüğü en az 200 metrekare olmalı. Alışveriş merkezlerinde ise 40 metrekare yeterli bulunuyor.

Telefon: 0312 278 25 70
E-posta: info@kahvecihacibaba.com
Web: kahvecihacibaba.com

NEŞVE ÇAY KAHVE EVİ
Kayseri merkezli Neşve Çay-Kahve Evi’nin çay ve kahve menüsü hayli zengin. Üç yıl önce kurulan şirket, 2009 yılında “Herkesin hayalinde bir kafe açmak vardır” sloganıyla franchising faaliyetlerine başlamış. Halen Kayderi merkezin yanı sıra Bursa, İstanbul, İzmir, Samsun ve Adanada franchise şubeler hizmet veriyor. Antalya ve İstanbul Beylikdiizü şubeleri ise aralık ayında açılacak. Neşve Çay-Kahve Evi Franchise Sorumlusu Öznur Aşılı, “Potansiyel gördüğümüz tüm illerde şube açmayı hedefliyoruz” diyor.

Neşve Çay-Kahve Evi için 100-120 metrekarelik kapalı alan, 50-60 metrekarelik de bahçe ya da bir teras gerekiyor. Aşılı, şimdilik franehise giriş bedeli talep etmediklerini söylüyor. Yatırım tutarı mekanın büyüklüğüne göre değişiyor. Metrekare maliyeti bin 250 TL civarında. Teminat gösterilmesi halinde yatırım tutarının belirli bir kısmı taksitle ödenebiliyor.

Öznur Aşılı, “Kahve çekirdeklerini yeşil olarak ithal ediyor, şubelerimizden gelen talebe göre kavurup her hafta taze bir şekilde şubelere gönderiyoruz” diyor.

Telefon: 0352 223 80 10
E-posta: info@nesve.com
Web: nesve.com

KOCATEPE KAHVE EVİ

Ankara ve Konya’da büyüyor
Ankara merkezli Kocatepe Kahve Evi, 2012’da Hüseyin Gazi Toraman tarafından devralındı, sonra hızlı bir büyüme trendi yakalamış. Ankara’da 3 bölgede hizmet veren şirket, son bir yılda Diyarbakır, Konya, Eskişehir ve İstanbul’dakilerle birlikte şube sayısını 8’e yükseltti. Yakında yine Ankara ve Konya’da yeni şubeler açılacak.
Telefon: 0 (312) 425 15 25
E-posta: info@kocatepekahveevi.com.tr

Sabahları sert kahve içiyoruz
Uzmanlara göre, kahvenin gerçek tadını almak istiyorsanız şekersiz içmelisiniz. Ancak Türkiye’de kahve daha çok şekerli tüketiliyor. Sabah saatlerinde ise sütsüz, daha koyu ve sert kahveler tüketiliyor. Akşam kahvelerininse sütlü ve hafif olmasına özen gösteriliyor. Türk kadınlarının tercihi genelde sütlü ve tatlı içeceklerden yana. Erkeklerse filtre kahve gibi sert seçenekleri tercih ediyor. Kişi başı yıllık kahve tüketimi Avrupa ülkelerinde 3 kilogram civarında. İskandinav ülkelerinde bu rakam 10 kilograma yaklaşıyor. Ülkemizde ise henüz 250 gram.

ERSAN ÇIPLAK / Para

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

8 Yorum

 1. Merhaba türkiye geneli 8 şubesi bulunan cafe restaurant markamızın şubesini uygun koşullarda anahtar teslim açmak ister misiniz. Personel eğitimi, dekorasyon, mutfak ve ürün eğitimleri, mimari proje ve uygulama tarafımızdan yapılmaktadır.
  Iletişim için; kadridemirhan@hotmail.com

 2. Kahve Tiryakisi Türkiye Genelinde Franchise Bayilik Veriyor.

  Telefon : 0212 591 5 591
  Faks : 0212 591 5 592
  Gsm : 0535 961 04 04

 3. People’s coffee markamizin bayisi olmak isterseniz arayın görüşelim. 05325217607

 4. People’s coffee markamizin bayisi olmak isterseniz arayın görüşelim. 05325217607

 5. kahve ile ilgili ücretsiz bayilikler için 05462066136 numaralı telefondan bilgi alabilirsiniz

 6. kahve evi açmak istiyorum bu konuda yardıma ve desteğe ihtiyacım var.

 7. Ürettiğimi Kahve Makinelerinden alarak,
  siz de kahve-çay gibi sıcak içecekleri,hem ekonomik hem de çok hızlı sunabilirsiniz.
  Maksi Kafe
  Midi Kafe
  ve Mini Kafe’den birisi mutlaka sizin için…

  %100 Yerli Üretim ve Profesyonel bir fabrikadan, Elektral’dan sizlere….

  8 Çeşit SICAK İÇECEK sunar: ESPRESSO, AMERICANO, CAPPUCINO, MOKACINO, ÇAY, ÇİKOLATA, SÜTLÜ ÇİKOLATA…
  hem de 8 sn.’de hazır…
  7/24 hazır…
  Bardak Maliyeti 7 Kuruş ile 35 Kuruş arasında değişmektedir.(09.01.2012)
  LCD Ekran, Işıklı yazılı Tuşlar, Türkçe, 5 lt ürün kovaları 4 ad.,
  Türk Kahvesi de yapabilir. 20 lt damacana ile çalışır. Led aydınlatmalı reklam alanı(kendi markanızı koyabilirsiniz.)… vb birçok üstünlük ile…

  Temizlik, Hijyen, Modernlik, Hız, Ekonomi, Bol çeşit, Müşteri Memnuniyeti istiyorsanız… Bu makinelerimiz ile ister paralı -ister parasız, DÜKKANLARINIZDA, iş hacminize katkı yaratabilirsiniz….

  Siz de ayrıntılı bilgi için
  http://www.satisotomatlari.com
  http://www.elektral.com.tr‘ye tıklayınız.

  Demleme çay lezzetinde çayımızı, erimiş çikolata lezzetinde çikolatamızı ve nefis kahvelerimizi tatmaya sizi fabrikamıza bekliyoruz.

  Hemen arayınız: 0.232.376 7300

  __________________________________________________________

  Elektral, 1978 yılında kurulmuş, bugün Izmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesinde, 17.000 m2 kapalı alanda üretim yapan, %100 yerli sermayeli, “Ihracatın Yıldızı” ve Istanbul Sanayi Odası tarafından 2011 “INOVASYON ODULUNE” layık bulunmuş, Milli bir fabrikadır.

  Ürün yelpazemizde bulunan otomatlar:

  – KAHVE OTOMATLARI
  – SNACK (BÜSKÜVİ) OTOMATLARI
  – SICAK BOREK SIMIT POGAÇA OTOMATLARI
  – MİNİ BÜFE & MAKSİ BÜFE
  – GAZETE OTOMATI
  – ÇOK AMAÇLI KUTU OTOMATLARI
  – IMAJMATIK- PEDMATIK- CONDOMMATIK
  – SAC DUZLESTIRME OTOMATI
  – SOGUK SANDVIÇ OTOMATI
  – SOĞUK ICECEK OTOMATI (SU VE TENEKE)
  – TATLI OTOMATI
  – SİPARİŞ ESASLI OTOMATLAR ( PARFÜM, İBADET, KÖMÜR, ÇİÇEK, SİGARA…VB)

  Üretimini yaptığımız otomatlar cashless kartlarla, kredi kartlarıyla, kağıt para ve bozuk para ile çalışabilir, size paranızın üstünü verebilir. Fiş kesebilir, yaş sorgulaması yapabilir. Tüm istatikleri size hazırlayabilir. Filo yönetimi için gerekli donanıma sahiptir.

  Yerli üretim olmasından kaynaklı, servis ve yedek parça probleminizin olmayacağı, satış sonrası hizmetlere önem veren -Kurumsal bir Fabrikanın olması çok önemlidir. (Ülkemizde maalesef 1 masa-1 kasa dükkan ile ithalat yapıp, Çin’den getirdikleri, derme çatma ürünleri al-sat yapanlar mevcuttur!..Buralardan alınan ürünler depolarda çürümekte, Ülkemizin kaynaklarının heba olmasına, fırsatçıların haksız kazanç elde etmelerine sebep olmaktadır.)

  Elektral, üretimlerinin %70’ini yurtdışına ihraç eder; Ülkemize döviz girişi ve istihdam sağlar.

  Tüm Türkiye il – ilçe , bucaklarında, ürünlerimizi işletecek, satacak ve teknik desteğini de verebilecek – teknik orijinli girişimciler arıyoruz.
  Dünya genelinde de ürünümüzü satmak isteyen girişimcilerimize tesisimiz açıktır.
  2012 sonu itibariyle cycle time 10 Dk. bir otomat fabrikamızda üretilip, dünyaya ihraç edilebilir durumda olacaktır.

  Tüm ürünlerimizi görmeniz,
  1- işletip para kazanmanız
  2- satıp para kazanmanız
  3- ya da kendi üretimlerinizin satışını arttırmanız için cihazlarımızı kullanmanız için,
  sizi, Fabrikamıza bekliyoruz.

  Yurtdışındaki girişimcilerimiz sizleri de katıldığımız yurtdışı fuarlarda standımızda ağırlamaktan şeref duyacağız.

  Güncel bilgiler için lütfen:
  http://www.elektral.com.tr;
  http://www.satisotomatlari.com;
  http://www.ellikurus.com;
  http://www.thruscanmetaldetectors.com; http://www.metaldedektorleri.net
  adreslerimizi
  ve
  Facebook (elektral) (kahve makineleri)
  ve Twitter (ellinno) bizi takip edebilirsiniz.

  ### Lütfen SATIŞ OTOMATLARI işi ile ilgili forumda arama yapınız. http://www.satisotomatlari.com websitemizden NEDEN SATIŞ OTOMATLARI?’nı okuyunuz. peşin-hilesiz-elemansız-7/24 avantajları siz de öğrenin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu