Kahve Kafe Bayilikleri

Yerli ve yabancı kahve zincirleri, tüm Türkiye içinde bayiler arıyor

Yerli ve yabancı kahve zincirleri, tüm Türkiye içinde bayiler arıyor. İçlerinde isim hakkı bedeli almayan da var, cirodan pay istemeyen de… Sadece tadıyla değil lokasyona göre yüzde 200 karıyla da içinizi ısıtacak 9 yatırım fırsatı.

Kahvede hatır 40 yıl kar marjı ise % 200!

Sadece gençlere değil keyifli bir mola vermek isteyen herkese hitap eden kahve zincirleri, hem kar marjı hem de potansiyeliyle yatırımcıları da cezbediyor. Dünyaca ünlü kahve markaları birbiri ardına Türkiye’de mağaza açarken, yerli markalar da bu rekabetten geri kalmıyor. Starbucks, Cafe Crown, Kahve Dünyası, Gloria Jean’s ve Caffe Nero franchise vermek yerine kendi mağazalarını kendi açarken, yerli ve yabancı 9 kahve zinciri ise bayilik fırsatı sunuyor. İşte 9 marka ve bayilik bedelleri…

Yerli ve yabancı kahve zincirleri
Yerli ve yabancı kahve zincirleri

60 aya varan kredi desteği de sağlanıyor

Lavazza için ilk sermaye giriş bedeli KDV hariç 35 bin euro. Bu rakama mimari ve diğer yatırım maliyetleri dahil değil. Ciro hedefi; lokasyona göre aylık 50-100 bin TL arasında değişiyor. Kar marjı ise ortalama yüzde 30-35. Yatırımlar için ödenen yaklaşık tutar ise (minimum 100 metrekare kapalı-50 metrekare açık alan) olmak üzere toplam 150m2 projeler için KDV hariç 150 bin euro. Anlaşmalı bankalarla 60 aya varan kredi desteği de var.

Mambocino’da kar marjı yüzde 60

2000 yılında İngiltere’de kurulan Mambocino Coffee Company London, kişisel tüketime uygun hazır/instant kahve grubu, toptan espresso çekirdek ve aromalı-yöresel öğütülmüş kahvelerin satıldığı gurme kahve gru  bu ve Mambocino Coffee franchise konsept mağazalar grubu ile hizmet veriyor. Yatırım başlangıç bedeli 15-30 bin dolar arasında değişiyor. İlk etapta 20 bayilik hedefleyen markanın kar oranı yüzde 60 olarak belirtiliyor.

İsim ve ciro payı almıyor

Kahve Kenti, isim hakkı ve cirodan pay istemiyor. Anahtar teslim kiosk için 15-20 bin TL yatırım gerekiyor. Bu ücrete kahve makineleri dahil. İkinci model ise alışveriş merkezlerinde 40 metrekarelik alanlar için geçerli. Bunun yatırım bedeli ise 40 bin TL. Bir de 80 metrekareden az olmamak kaydıyla anahtar teslim kafe yatırım bedeli 80 bin TL. Anadolu’da bayilik alanlar için kar marjı yüzde 200.

25 bin liranın geri dönüşü 18 ayı buluyor

NEŞVE Çay-Kahve Evi, ‘Herkesin Hayalinde Bir Kafe Açmak Vardır’ sloganıyla franchising veriyor. Türkiye genelinde bayilik veren Neşve, 6-8 ay arasında vade imkanı da sağlıyor. İsim hakkı bedeli ise 25 bin TL. Toplam yatırım bedeli 150-200 bin TL arasında değişirken, cirodan pay alınmıyor. Yatırım geri dönüş süreci 18-24 ay olarak öngörülüyorken, lokasyona göre aylık 40-70 bin TL ciro yapması ve yüzde 20-30 net kar hedefleniyor.

Kahve Üniversitesi

Espresso markası illy’nin caffe-bar konsepti olan Espressamente illy’nin franchise’ını almak için KDV hariç yaklaşık 25 bin euro ödemek gerek. Markayı Türkiye’ye getiren isim Muzaffer Aktürk,  anahtar teslim mağazanın 150-200 bin euro arasında değiştiğini söyledi. Yatırım geri dönüş süresi ortalama 3-4 yıl olarak hesaplanıyor. Bu arada İstanbul-Taksim’deki ‘Kahve Üniversitesi’nde detaylı bir eğitim alınıyor.

Espresso konsepti için 6 bin 250 euro istiyor

TESTA Rossa Caffe de Türkiye’de kendine bayiler arıyor.  Testa Rossa Caffe, Caffe&Bar konsepti için 12 bin 500 euro, Espresso konsepti içinse 6 bin 250 euro franchise bedeli talep ediyor. Genel Müdürlük, yatırım yapmak için kredi almak isteyenlere de yardımcı oluyor.

24 ayda geri dönüyor

GÖNÜL Kahvesi için isim hakkı bedeli olarak ortalama 50 bin euro talep ediliyor. Yatırımcıdan yeterli öz sermayenin yanı sıra işletmeyi birebir yönetmesi isteniyor. Toplam yatırım bedeli ise 150-200 bin TL. Gönül Kahvesi yetkilileri, yatırım bedelinin 24 ay civarında geri döndüğünü belirtiyor.

Aylin LÖLE
aylin.lole@aksam.com.tr

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir Yorum

  1. Kahve Kentinden nasıl bayilik veya franchise alabilirim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu