Bayilik ve Franchise

15 bin ile 20 bin TL arasında kurulabilecek iş modeli

Adıyaman Çiğköftecisi Bayilik Veriyor, Adıyaman Çiğköfte Bayilik, Adıyaman Çiğköftecisi Franchise, çiğköfte bayilik

425 şubeye sahip ‘Adıyaman Çiğköftecisi Ömer Aybak’, beş yıl içinde bin şubeye ulaşmayı planlıyor. 15 bin ile 20 bin TL arasında kurulabilecek bu iş modelinde aylık 15 bin TL ciro elde edilebiliyor.

Etsiz çiğ köfte sektörü yıllık 650 milyon lira ciroya ulaşırken, aynı zamanda sektörün sağladığı istihdam ise 15 bin kişi olarak biliniyor. Ancak sektörün hala yüzde 70’i merdiven altı üretim yapan şirketlerden oluşuyor. Ancak çiğköfte sektörü hızlı bir mar-kalaşma atağında. https://www.myfikirler.org Başta İstanbul olmak üzere Ankara, İzmir ve diğer Anadolu şehirlerinde hızla büyüyen sektör, girişimcilere de fırsatlar yaratıyor.

Ömer Aybak, 1992 yılında seyyar arabayla çiğköfte satmaya başlayan ve 2001 yılında İstanbul’un Gültepe semtinde ilk dükkanını açarak ticarete atılan bir girişimci. Çiğköfte dükkanının ilgi görmesiyle üretime geçmeye karar veren Aybak, 2005 yılında Gaziosmanpaşa’da 2 bin 400 m2’lik kapalı alanda üretime başladı. Adıyaman Çiğköftecisi Ömer Aybak’ markasını yaratan girişimci, bugün Türkiye genelinde 425 şubeye ulaştı.

Aybak markalaşma sürecini, “Bizim bir gelenek haline gelen fotoğrafımız ve üzerinde yazan ‘Bu resmi görmediğiniz yerler şubemiz değildir’ yazısı artık markamızla bütünleşti” diye anlatıyor.

BİN ŞUBEYE ULAŞACAK

Önümüzdeki beş yıl içerisinde şube sayılannı yüzde 100 oranında artırmayı hedeflediklerini belirten Aybak, bin şubeye ulaşmayı planladıklarını ifade ediyor. ‘Adıyaman Çiğköftecisi Ömer Aybak’ franchise işletmesi için 15 bin ile 20 bin TL arasında bir yatırım yapılması gerekiyor. Aybak, “işletmelere yüzde 50 kâr elde etme fırsatı sunuyoruz” diyor.

Franchise şartlarının arasında en önemli yeri doğru lokasyon seçimi tutuyor. Mutlaka bölgenin en işlek yerlerinden birinde franchising veriliyor.

Aybak, yaptıklan sürekli denetim ve desteklerle işletmenin verimliliğini arttırmaya yönelik çalışmalar ve verdikleri eğitimlerle, gerek franchise alanın, gerekse çalışanlarının performansını en yüksekte tutmaya çalıştıklarını söylüyor. Bir franchise’ın elde edebileceği ciro, aylık 10 bin ile 15 bin TL arasında değişiyor.

YATIRIMCIYA LOJİSTİK DESTEK

Firma tarafından franchise’ın çalıştıracağı elemanlara eğitimler veriliyor. Bu eğitim, müşteri odaklı satış dışında gıda mühendisinin gözetiminde “nasıl hijyenik olunması gerekir” konularını da kapsıyor.

Ömer Aybak, yatırım kuşullarıyla ilgili şu bilgileri veriyor:

“Türkiye’nin hemen hemen her ilinden franchise talepleri almaya devam ediyoruz. Hedefimiz yurt dışına açılmak. Özellikle Almanya ve Belçika’ya bayilikler vermeyi hedefliyoruz.”

İŞİN AYNASI

Uygun yer: Türkiye genelinde, işlek caddeler.
İlk sermaye:
15 bin ile 20 bin TL arasında değişiyor.
Ciro hedefi:
Aylık 10 bin ile 15 bin TL arasında değişiyor.
Kar marjı:
Yüzde 50
Başvuru için:
omeraybak@adiyamancigkoftecisi.com.tr ya da 0212 650 59 02

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu