Cafe / Tatlı / Pastane Bayilikleri

Bolulu Hasan Usta Bayilik Veriyor

Bolulu Hasan Usta’nın yatırım bütçesi yaklaşık 500 bin TL.

Bolulu Hasan Usta

Çiftlikte doğal sütten yaptığı meşhur tatlıları satarak yolculuğuna başlayan Bolulu Hasan Usta, ürünlerinde bol süt ve çikolata kullanmaya çalışıyor. Bugün Bolulu Hasan Usta’nın tatlıdan böreğe, dondurmadan çikolataya tüm ürünleri 100’den fazla şubesiyle Türkiye ve dünyada binlerce sofraya misafir oluyor. Bayilerinden franchise bedeli isteyen, işletme dekorasyonunu kendisi üstlenip bedelini yatırımcılardan alan firmanın bayisi olabilmek için gerekli yatırım bütçesi yaklaşık 500 bin TL. Bolulu Hasan Usta, bayilik almak için işlek lokasyonlarda ve erişimin kolay olduğu binaların alt katlarında mekan bulunmasını şart koşuyor. Firma sadece yurt içi değil, yurt dışına da bayilik başvurusu kabul ediyor.

Bolulu Hasan Usta doğal sütten yaptığı o meşhur süt tatlılarını satarak başladı yolculuğuna. Bize bir anda çocukluğumuzu hatırlatan doğal sütün en tazesini yemyeşil kırlarda, çiftliklerde buldu. Tatlılara günlerini, yıllarını verdi, ustalığını kattı. Sütün, çikolatanın ve lezzetin en bolunu, en iyi malzemelerle birleştirdi. Zamanla büyüdü, herkesin tanıdığı bir marka haline geldi.

Bugün Bolulu Hasan Usta’nın tatlıdan böreğe, dondurmadan çikolataya tüm ürünleri 100’den fazla şubesiyle Türkiye ve dünyada binlerce sofraya misafir oluyor. Ve kurulduğu günden beri sütün en bolunu, malzemenin doğalını kullanmaktan, keşfettiği o lezzet formülünü korumaktan vazgeçmiyor.

Bolulu Hasan Usta
Bolulu Hasan Usta

TARİHÇE

1982 yılında İzmir Kemeraltı’ndaki 18 metrekarelik küçük bir dükkanda keşkül, fırın sütlaç, karadut şerbeti ve karadut dondurması ile üretime başlayan Bolulu Hasan Usta, 1997 yılında İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’nde Türkiye’nin ilk tatlı fabrikasını kurdu.

Geleneksel sütlü tatlılarımızı dünyaya yaymak amacıyla yola çıkan, 2012 yılında Dubai ve Abu Dabi’ye mağazalar açarak ilk ihracatını gerçekleştiren Bolulu Hasan Usta, 2015 yılında da Katar, Kuveyt, Bahreyn ve Kıbrıs’ta açtığı yeni mağazalarla yurtdışı açılımlarını sürdürmeye devam etti. Suudi Arabistan’dan Kazakistan’a Rusya’dan Azerbaycan’a kadar franchise görüşmelerine önem veren Türkiye’nin tatlı ustası bir dünya markası olma yolunda tatlı tatlı ilerliyor.

MİSYON

Malzemenin en bolunu, en doğalını ve en tazesini kullanarak modern tesislerde üretimini gerçekleştirdiğimiz Türkiye’nin geleneksel süt tatlılarını, yine aynı özenle damaklarla buluşturmak ve süt tatlılarının sağlıklı beslenmedeki rolüne katkıda bulunmak.

VİZYON

Bolulu Hasan Usta mutfağından çıkan sağlık ve lezzet dolu ürünlerimizle yeni nesiller büyütmek ve markamızla geleneksel muhallebi ve süt tatlılarının dünyadaki en önemli temsilcisi olarak, bu değerli kültürü geleceğe taşımak.

MUTFAĞIMIZ

Bolulu Hasan Usta mutfağının sırrı; kendi çiftliklerimizden en saf, en taze haliyle günlük toplanan sütler ile her biri kendi yöresinden gelen doğal ve katkısız gıdalardır.

Kendi taş değirmenlerimizde öğütülen Kastamonu ve Edirne’den gelen özel pirinçler ve taze sütümüzle hazırladığımız sütlaçlarımız, Muğla acıbademi ile damaklarda taht kuran keşküllerimiz, insanı kazanın içine düşürecek lezzetteki kazandibimizi anlatmak yerine tattırmak bizim derdimiz.

Büyük bir aşk ve sevgiyle yapılan her iş güzeldir. O yüzden bol süt ve taptaze yumurtalarla hazırladığımız krem karamellerimiz, krem karameli gerçek çikolatayla buluşturduğumuz muhterikamız ve taptaze hamuruna doldurulmuş lezzetli kreması ve bitter çikolatasıyla rüya ve gerçek arasındaki çizgiyi kaldıran profiterollerimiz kalplerin ritmini her lokmada artırıyor.

Narı İzmir Menemen’den, cevizi Tokat Niksar’dan, gülsuyu Isparta’dan, buğdayı Gaziantep’ten, şekeri Uşak’tan, kayısısı Malatya’dan, susamı Denizli’den, kuşüzümü Mersin’den gelen bol kepçe aşuremiz, Gaziantep’in boz Antep fıstığı ile zenginleşen ve ruhumuzda beyaz güller açtıran güllaçlarımız ile paylaşımın ve sevginin güzelliklerini tüm kalplere yayıyoruz.

Her bir top dondurmamız yalnızca eğlence değil, bol bol kullandığımız taze sütten gelen sağlık demek aynı zamanda. Tatlılarımızda olduğu gibi tazelik ve doğallık prensibini dondurmalarımızda da uyguluyoruz. Bu yüzden özenle toplanan orkide köklerini özel değirmenlerimizde öğüterek salebimizi hazırlıyor, sonra taze süt ile birlikte gerçek çikolatayı, Sakız Adası’ndan damla sakızını, tane tane boz Antep fıstığını, mevsiminde toplanan taptaze çilekleri, saf karadutu, hünerli ellerde rendelenen limonları ekliyoruz.

Kısaca bizim mutfaktaki tüm hünerimiz taze sütümüz, her biri memleketinden gelen ürünlerimiz, doğallığımız, iş aşkımız ve ustalığımızda saklı…

ÜRETİM ANLAYIŞIMIZ

Ürün yelpazesinde süt tatlıları, dondurma, kahvaltı grubu, sıcak ve soğuk içecekler bulunan Bolulu Hasan Usta, hiçbir ürününde koruyucu katkı maddesi bulundurmaz. Aynı anlayış ile aroma ve gıda boyası kullanmak zorunda kalacağı hiç bir ürünü üretmez.

Bolulu Hasan Usta’da en iyi ürün en iyi hammadde ile üretilir. Tamamen doğal ve sağlıklı hammaddeler kullanılır. Süt Bolulu Hasan Usta’nın özel çiftliğinden, aşure için gerekli nar Menemen’den, ceviz Tokat Niksar’dan, gülsuyu Isparta’dan, buğday Antep’ten, şeker Uşak’tan, fındık Giresun’dan, karadut dondurması için gerekli karadut ise Tire’den gelir.

Bolulu Hasan Usta, süt tatlıların yanı sıra sade, çikolata parçacıklı, karadutlu, antep fıstıklı, limonlu, krokanlı-karamelli, çilekli ve sakızlı dondurmalarını da kendi üretir. Dondurmaların hiçbirinde aroma ve gıda boyası kullanılmaz. Taze süt ve doğal salep kullanarak yapılan dondurmalar pastörize sütten üretildiği için dondurmanın besin değeri korunur.

En son teknolojiye sahip fabrikamızda tüm ürünler gıda mühendisleri denetiminde, mikrobiyoloji laboratuvarlarında günlük analizlerden geçer. Hijyenik şartlarda üretilmiş olan tatlı ve dondurmalar, frigorifik araç filosuyla soğuk zinciri kırılmadan günlük olarak satış noktalarına ulaştırılır. Ürünler; üretim, depolama, sevkiyat ve satış noktalarında denetimlerden geçtikten sonra müşteriyle buluşur.

AR-GE

Kuruluşundan bu yana Ar-Ge çalışmalarına önem veren şirketimiz, süt tatlılarından içecek grubuna kadar tüm ürünlerinde, gıda mühendisleri tarafından geliştirilen bir ‘üretim standardı’ uygulamaktadır.
Bu standarda göre Bolulu Hasan Usta’da tüketilen her ürün ‘değişmeyen aynı lezzet’e sahiptir.

Son dönemde yaptığı yenilenme çalışmaları çerçevesinde yeni ürün geliştirme çalışmalarına da ağırlık veren Bolulu Hasan Usta, yalnızca mağazalarımızda yer alan çikolata kaplı atıştırmalık dondurma DOSİDO ve çikolata kaplı çubuk dondurma LASİDO ürünlerini de tatlıseverlerle buluşturmuştur.

HİZMET ANLAYIŞIMIZ

Bolulu Hasan Usta’da en önemli kriterimiz “Kusursuz Müşteri Memnuniyeti” ilkesidir. Bu yüzden ürünlerimizi hazırlarken malzemenin en bolunu, doğalını kullanmaya nasıl özen gösteriyorsak, modern üretim tesislerimizle, mikrobiyoloji laboratuvarımızla, frigorifik araç filomuz ve kamera sistemlerimizle üretimden sunuma kadar tüm süreci titizlikle takip etmeye de öyle dikkat ediyoruz.

Tüm ürünlerimize ait gıda üretim, TS EN ISO 9001, 22000 kalite belgeleri ve HELAL gıda sertifikasına sahip olan ürünlerimizi yenilenen mağazalarımızda misafirlerimize en güzel ve en sıcak şekilde sunuyoruz.

Başka bir deyişle ürünlerimizde olduğumuz kadar, misafirlerimizi ağırlama konusunda da oldukça ustayız.

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres : Bolulu Hasan Usta Süt Tatlıları Gıda ve İnşaat Turizm San. Tic. Ltd. Şti.
10026 Sokak No:48-50-52 A.O.S.B. Çiğli-İZMİR
Telefon : +90 232 328 02 75 (pbx)
Fax : +90 232 328 02 51
Email : bhu@bhu.com.tr

 

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu