Giyim Sektörü ve Moda Haberleri

Ayhan Giyim Tedarikçisine Atölye Kurdu

Ayhan Giyim, Osmanbey’in en köklü hazır giyim firmalarından. 1970’lerde yağmurluk üretimiyle hazır giyim sektörüne adım atan y firma, 1993 yılında “Ayhan” markasıyla kadın gömleği üretmeye başlamış.

Tedarikçisine atölye kurdu

Zamanla ürün yelpazesini genişleten şirket, ilk mağazasını 2001 yılında Osmanbey’dekı Merkez Han’da açarak bavul ticaretiyle Rusya, Ukrayna ve Ortadoğu ülkelerine ihracata başlamış. Halen birçok ülkeye kendi markasıyla ihracat yapıyor. Firma, perakendeciliğe de girmiş durumda. Şu anda yurtıçinde 14, yurtdışında ise İsrail, Filistin, Mısır, Rusya, Lübnan ve Ukrayna’da olmak üzere altı mağazası var. Bu alanda iddialı hedefleri olan şirket, mağaza açmak üzere halen istiklal ve Bağdat Caddelerinde uygun mekan arıyor.

ayhan giyim
Ayhan Giyim

Ayhan Giyimle ilgili bu hatırlatmaları yaptıktan sonra asıl konumuza gelelim. Kendi markasını çıkaran birçok hazır giyimci gibi Ayhan Giyim de üretimini fason atölyecilere yaptırıyor. Şu anda 22 atölye sadece bu firmaya üretim yapıyor. İstanbul’un farklı semtlerinde bulunan atölyeler firmaya etekten bluza, elbiseden paltoya ayda 150 bin parça ürün üretiyorlar.

Ayhan Giyim bu atölyelerle arasındaki bağı güçlendirmek ve verimliliği artırmak amacıyla yeni bir yatırım kararı almış durumda. İstanbul Seyrantepe’de sekiz katlı bir bina alan şirket, altı fasoncusunu buraya taşıyacak. Binadaki tadilat çalışmalarının birkaç ay içinde tamamlanması planlanıyor.

Ayhan Giyim Yönetim Kurulu Üyesi Cem Karabulut, fasoncularından iki yıl kira almayacaklarını söylüyor. Markaya üretim yapan şirketlerden biri olan Faley Giyim’in sahibi Süleyman Şahin, üretimin tek çatı altında toplanmasının kendilerine zaman kazandıracağını ifade ediyor.

İlgili Haber: Giyim Sektörü ve Moda Haberleri

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

2 Yorum

 1. MERHABA,
  ÖNCELİKLE HAYIRLI OLSUN..
  BİZİM İSTANBUL TOPÇULAR’DA BAYAN DIŞ GİYİM ÜZERİNE FAALİYET GÖSTEREN ATÖLYEMİZ MEVCUTTUR.
  KARŞILIKLI YARDIMCI OLMAK VE İŞİNİZİN PARÇASI OLMAK İSTERİZ.
  SİZİN İÇİNDE UYGUN OLMASI HALİNDE AŞAĞIDAKİ TELEFON NUMARASINDAN DÖNÜŞ SAĞLAMANIZ YETERLİ OLACAKTIR.

  CEP TEL: 0538 773 75 64

 2. bizim fason işine ihtiyacımız var bayan ağırlıklı dikim yapıyoruz yerimiz amasya suluoda 30 makine pedal basıyor bantımıza uyan hertürlü işi dikebiliriz irt 0533 433 34 55
  saygılar
  selahattin özen

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu