İş Fikirleri ve İş Kurmak

Beyaz Eşya Mağazası Açmak

Kendi işinizi kurmak istiyorsunuz, mağaza ve dükkan açma konusunda kararsızsınız. Tavsiyemiz beyaz eşya mağazası açmak.Sizlere yardımcı olması için Beyaz eşya mağazası bayiliği veren firmaların bilgilerini vereceğiz.

Nasıl Başlarım?

Öncelikle ne tür bir iş yapacağınıza karar vermelisiniz. Sadece bir markanın bayiliğini alabilir ya da çeşit çeşit ürünler satabilirsiniz. Bayilik almadığınız takdirde ürünlerinizi, sizin tedarik etmeniz gerekecektir. Bunun için de güzel bir araştırma yapmalısınız. Büyük markaların defolu ürünlerini ucuza alabilir, daha güzel satışlar yapabilirsiniz.

♦ Dükkanızı açacağınız yeri seçmelisiniz. İnsan trafiğinin yoğun olduğu işlek caddeleri tercih etmeniz, satışlarınızı büyük oranda etkileyecektir.

♦ Dükkanınızın tasarımında modern çizgileri daha çok kullanmanızı öneririz. Ayrıca müşterileriniz için ferah bir ortam sunmalısınız.

♦ Satış elemanınız çok önemli. İnsan ilişkileri kuvvetli, ikna kabiliyeti yüksek bir satış elemanı satışlarınızı belli ölçüde etkileyecektir.

♦ Reklam kampanyaları düzenlemeli ve sürekli olarak halkı bilgilendirmelisiniz. Bunu küçük bir broşür sayesinde de yapabilirsiniz.

♦ Müşterilerinize ürünleri sattıktan sonra, teknik destek de sunmalısınız. Bu sayede hem müşterilerinizi memnun eder, hem de ekstra gelir elde edersiniz.

♦ Görkemli bir açılış töreni ile dükkanınızı açabilirsiniz. Açılış için güzel kampanyalar düzenleyerek, halkın ilgisini çekebilirsiniz.

Maliyeti

Beyaz eşya dükkanı açma maliyeti, dükkan büyüklüğü+konum+satılacak ürün çeşitliliğine göre değişkenlik göstermektedir. Ortalama olarak 30.000 TL civarındadır.

Beyaz eşya bayiliği veren firmalar

Bosch Bayiliği

Bosch’un kurucusu ve yaşadığı dönemde endüstriyel gelişimin öncüsü olan Robert Bosch (1861-1942), buluşlarıyla, çalışma prensipleriyle ve felsefesiyle bir döneme imzasını attı.

Robert Bosch, Bosch markasını günümüze başarıyla taşıyan ve bugün hala güncelliğinden hiçbir şey kaybetmeden geçerli olan felsefesini, o günlerde şöyle özetliyordu:

“İnsanların güvenini kaybetmektense, para kaybetmeyi tercih ederim. Verdiğim sözlere ve ürünlerime duyulan güven benim için her zaman kısa vadeli kazançlardan daha önemli olmuştur.” Bosch’un gerçeğe dönüştürdüğü düş: Daha kolay bir günlük yaşam… Bosch, kullanıcıları için bir düşü gerçeğe dönüştürdü.

Geniş ürün yelpazesi ile solo ürünlerden ankastreye, küçük ev aletlerinden elektrikli süpürgeye kadar tüm ürün gamlarında, her tüketicinin ihtiyacını tam olarak karşılayacak bir ürün sunuyor.

Avrupa’nın ilk bulaşık makinesi, ilk ev tipi buzdolabı BOSCH markasını taşıyor. Bugün Bosch fabrikalarında üretilen en gelişmiş beyaz eşyalar; ev işlerinin sizin olan zamanı size bırakmasını sağlıyor.
Web: www.bosch-home.com/tr

Regal Bayiliği

İleri teknolojiyi hayatınıza kazandırmak ve küçük farklarla büyük değişimler yaratarak yaşamınızı güzelleştirmek için doğduk. Bu amaçla hayatınızın her alanında, uygun fiyatlarla akıllı çözümler üretmek için durmaksızın çalışıyoruz.

Zorlu Grubu’nun üretim gücüyle elektronikten beyaz eşyaya, ev ve ofis yaşamında ihtiyaç duyacağınız ürünleri sizlere sunuyoruz. Vestel’in teknik desteğini de yanımıza alarak yaygın servis ağımızla Türkiye’nin her yerinde sizlere ulaşarak her türlü probleminiz için çözüm üretiyoruz.Vizyonumuz, elektronik ve beyaz eşya sektöründe hayatınızı zenginleştirecek yepyeni teknolojilere imza atmak, bu teknolojileri her koşulda en uygun fiyata sunacak güce sahip olmaktır. Bu sayede yaşamınızı rahatlatacak seçenekler ve belki de hayatınızı değiştirecek fırsatlar sunmaktır.

Misyonumuz, yüksek kalite anlayışıyla ürettiğimiz akıllı ürün özelliklerini uygun fiyat seçenekleriyle sunarak hayatınıza değer katan marka olmak ve yaşamınızın her alanında gururla yer almaktır.

İşte bu yüzden, en yaratıcı fikirleri nitelikli ve verimli üretimle birleştirerek durmadan çalışmaya devam ediyor olacağız…
Başvuru için: www.regal-tr.com

Vestel Bayiliği

Vestel yüksek kaliteli tüketici ürünlerinin üretilmesine odaklanarak çekirdek iş faaliyetlerinde hem gelirler hem karlılığa ilişkin sürekli ve kontrol altında gelişme elde etmeyi amaçlamaktadır.

Avrupa, Vestel için ana hedef pazar olarak kalacaktır ve şirket yeni trendlere cevap vermek ve halihazırda var olan portföyüne yeni ürünler eklemek için pazara yakın olmayı amaçlamaktadır.

Pazarındaki üstün konumunu muhafaza etmek amacıyla Vestel, araştırma ve geliştirmeye daha fazla yatırım yapmayı hedeflemektedir.Şirket bütün ürün portföyünde “A” markaları hissesini genişletmeyi amaçlamaktadır.

Coğrafi genişlemenin gelecek yıllardaki gelişme için ana motor olması planlanmaktadır; öncelikle Rusya ve eski Bağımsız Devletler Topluluğu ülkeleri daha sonra (daha çok Hindistan) Merkez Asya esas odak bölgeleri olacaktır.

Vestel ODM ve ilgili hizmetlere daha fazla önem vermeyi amaçlamaktadır.İç Pazar şirketin bütün iş faaliyetlerinde çok önemli bir rol oynamaya devam edecektir.

Vestel tarafından önemli gelişim alanları olarak tanımlanmış olan bölgeler tüketici elektronik ürünleri ve beyaz eşyalardır. Vestel hem yurt içinde hem de ihracatta gelişme için kapsam sunmasını beklemektedir.
Başvuru için: www.vestel.com.tr

Beko Bayiliği

Türkiye’nin yeni yeni sanayileşmeye başladığı 1950′li yıllarda, Koç Holding’in kurucusu Vehbi Koç, Türkiye’ye döviz kazandıracak bir ürün arayışındaydı. O yıllardaki ülke koşulları çerçevesinde, bir salça ve konserve fabrikası yatırımı için bu alanda tecrübe sahibi olan Bejerano ile ortaklık kurdu. 1954′te kurulan şirketin ismi, Bejerano’nun ve Koç’un ilk iki harflerinin birleşmesiyle Beko olarak tescil edildi. Ancak, ülkenin içinde bulunduğu durum nedeniyle, şirket faaliyete geçemedi.

O yıllarda, General Elektrik ampullerinin satış ve bayiliğini kurma fırsatı doğunca, konserve şirketinin ismi Beko Ticaret A.Ş. olarak değiştirildi. Böylece, Anadolu’da ilk kez bayilik sistemi kuran Vehbi Koç, Arçelik ürünlerini de bu sistemle tüketicinin evine kadar ulaştırdı.

1977 yılında Arçelik distribütörlüğünü Atılım’a devreden Beko Ticaret, 1983 yılından itibaren güçlü tecrübe birikimi ile Beko markası adı altında Türkiye beyaz eşya sektöründe faaliyet göstermeye başladı.
Koç Holding Dayanıklı Tüketim Grubu’nun 1990′lı yıllardan itibaren yurt dışı faaliyetlerine yönelmesiyle, Beko ihracat markası olarak belirlendi.

2000 yılına gelindiğinde ise Koç Holding Dayanıklı Tüketim Grubu’nun yeniden yapılanması sonucu Beko, Beko Ticaret A.Ş. bünyesinden çıkarak, Arçelik markası ile birlikte Arçelik A.Ş. çatısı altına girdi.

Yurt dışında satışa sunulan ilk Türk beyaz eşya markası olma özelliğini taşıyan BEKO, yola “Dünya Markası” olma hedefiyle çıktı. Türkiye pazarındaki başarının 90’lı yılların başından itibaren yurt dışına da taşınmasıyla birlikte BEKO markası dünyanın 100′den fazla ülkesinde 280 milyon tüketicinin günlük hayatının bir parçası haline geldi. Bugün dünyanın herhangibir yerinde her iki saniyede bir, bir BEKO markalı ürün satılıyor.
web: www.beko.com.tr

Arçelik Bayiliği

Dayanıklı tüketim sektöründe, üretim, pazarlama ve satış sonrası destek hizmetleri ile faaliyet gösteren Arçelik A.Ş. ; 17.000 bin çalışanı, dört ülkede 11 ayrı üretim tesisi, dünyanın dört bir yanındaki satış ve pazarlama şirketleri ve kendisine ait 10 markasıyla ( Arçelik, Beko, Grundig, Altus, Blomberg, ElektraBregenz, Arctic, Leisure, Flavel ve Arstil ) 100’den fazla ülkede ürün ve hizmet sunmaktadır.

Arçelik Bayilik ( Franchise ) Başvuru için : www.arcelik.com.tr

5 Yorum

  1. eğer siz beyaz eşya satıcılığını sahadan biliyorsanız ve bu işte aktif profesyonel iseniz.düzgün bir profil,aile yaşantısı,esnaf yüzünüz varsa şartlar ne olursa olsun size bayilik verirler.zaten bu sistem arzuladığı karakteri bulamadığından ağır şartlar sunar.şartlar yinede kaçınılmazdır.fakat zorda değildir.ee bu zamanda parayı batırmadan bir iş kuramazsınız.ameliyat yapan doktor önce neşteri vurur ve hasta dahada kötü olur.sonra derinlere iner ve oyar.böylece dahada hastaya zarar verir.ama sonra tedavi başlar ve yavaş yavaş işler yolunda gider.yani hasta sıfır iken önce -1 sonra -2,-3,-4 olur tedavi devam ettikçe yavaş yavaş -3,-2,-1 derken sıfıra geri döner ve sonra sonra +1,+2,+3,+4 olur.günümüz ticaretide böyle maalesef.önce yer tutarsın,masraf dekor yaparsın,sonra mal alırsın ödeme yaparsın,sonra satış derken ilk sermayeyi kurtarmanız epeyce bir süre alacaktır.ancak istikrarlı bir çalışmayla para kazanırsınız.Ayrıca bu işin pozitif yönleride vardır.sizi çok yormaz.boş vaktiniz çok olur.iş daha sakindir.zahmeti azdır.sattıkça keyif alırsınız.malınızı nakit alıp borçsuz işletmeyi yürütebilirseniz çok para kazanırsınız.en büyük handikap kazanılan paranın patron tarafından hortumlanmasıdır.patron birikimi alır ve inşaat,arsa,emlak,yada lüks otomobil gibi yatırımlara aktarır.böyle oluncada iletme sermaye kaybeder ve alım gücü düşer.buda ciroya yansır.sonrada kotalar hedefler alınamaz.nakit alımlar vadeliye döner ve maliyet artar.sonra kotalar alınmak istenmez böylece firmayla olan ilişkilerde gerilmeye başlar.hatta iş bırakmaya doğru gider.o nedenle sermayeye uzun süre dokunmamak gerekir.işletmeye lazım olan yeteri miktar nakit para kasada bırakılmalı ve artanıyla yatırım yapılmalıdır.

  2. mesajınıza geç cevap verdiğim için kusura bakmayın. Rakamları küçük çaplı bayiler için söylemiştim. Bende küçük bir bayiyim. Firmalar ilk önce küçük teminatlar ister fakat daha sonra limit aşımında teminatınızı yükseltin derler. Benim şu anki teminatım 1 milyon civarında. Hatta bazı firmalar ilk parti malı peşin alacaksın diye zorlamaktadır.

  3. ben 1 milyonun uzerinde bir temınat oldugunu biliyorum dediğiniz rakamlar yeterli olabiliyor mu?

  4. Beyaz Eşya dükkanı açmanın maliyetini ortalama olarak 30.000 TL olarak yazmışsınız. 20 yıllık Beyaz Eşya işletmecisi olarak söylüyorumki; 30.000 TL’ye küçük ev aletleri dükkanı bile açamazsınız. Arçelik Bosch gibi markaları satmak istiyorsanız en az 300.000 TL teminat ve 150.000 TL nakit parayı hazırlamanızı tavsiye ederim. Spot Ürünler satacaksanızda 100.000-150.000 TL’yi hazırlayın. Bu kadar paranız varsa eğer, gidin başka iş yapın derim ben.

  5. Herşey bukadar kolay görünüyor ama, nerdee.. Para olmasın lazım öncelikle. Beyaz eşya bayiliği almak çok zor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu