Giyim ve Moda

Bu Sene Palto Modelleri Daha da Çeşitlenmiş Durumda

2019-2020 Sonbahar/Kış Dış Giyim Koleksiyonları

SONBAHAR kış sezonuna girmemizle birlikte hazır giyim mağazalarının vitrinlerinde paltolar yerlerini almaya başladı. Marka sahibi hazır giyimcilerin başlı başına bir koleksiyon olarak piyasaya çıkardıkları paltolar bu sezon daha da çeşitlenmiş durumda. Günün trend ve desenlerine uygun olarak hazırlanan palto modelleri arasında yünlü olanlar bu sezon ağırlıklı olarak koleksiyonlarda yer buldu.

ÇOK ÖZEL TASARIMLAR

Ramsey’in kış dış giyim koleksiyonunda yer alan paltolarda bir erkeğin hem hafta içi hem de hafta sonu stiline uygun yaklaşık 12 model bulunuyor. Dış giyim koleksiyonunda kaşmir, kaşmir-yün karışımlı doğal ve değerli kumaşlarla hazırlanan paltoların yanı sıra pufferlar, çift taraflı kullanılabilen yenilikçi modeller, sportif görünümler sağlayan su itici özelliğe sahip dış giyim modelleri de yer alıyor. Ramsey, 2019-20 sonbahar/kış dış giyim koleksiyonunu sahip olduğu inovasyon gücünü moda ile buluşturduğu çok özel tasarımları içerecek şekilde tasarladı. Renk olarak siyah, lacivert, gri, antrasit, bordo gibi güçlü tonlar ön planda. Kruvaze kesimler, uzun modeller, desen kullanımları, hafiflik sağlayan özel inovatif dokunuşlar koleksiyonda öne çıkıyor. Koleksiyondaki palto modelleri özellikle erkeklerin gündüzden geceye her ortamda stillerine dahil olabilecek kadar şık ve rahat aynı zamanda güncel detaylara sahip. Ramsey’in kış dış giyim koleksiyonunda yer alan paltoların fiyatları 2.295 TL ile 6.995 TL arasında değişiyor. Firmanın mağaza ve www.ramsey.com.tr’de sonbahar ürünlerine yönelik kampanyaları da var.


KADİFE KUMAŞ VE KÜRK YAKA

Altınyıldız Classics’in koleksiyonunda bu sezon renkleriyle birlikte 23 çeşit palto var. Firma bu ürünleri yedi farklı modelde sınıflandırıyor. Mono yakalı, kırlangıç yakalı, torba cepli, çıkma triko yakalı ve ekstra soğuktan koruyan monstralı, çıkma suni kürk yakalı gibi farklı modelde ürünleri var. Her sezon devam eden basic mono yaka yünlü kaban, beş renk alternatifiyle bu sezon da koleksiyonda yer aldı. Ayrıca paltolarda farklı kons-trüksiyonlarda kumaşlar karşımıza çıkıyor. Firma paltolarda \bu sezon basic renkleri beş sımfa ayırdı. Bunun yanında çeşitli desenlerde basic model uygulaması yaptı. Bu sezon kadife kumaş ve kürk yaka oldukça revaçta. Firma bu ürünü Burak Özçivit koleksiyonuna da ekledi. Bunun yanında çıkma triko ve mostra uygulamalı modeller de yer alıyor. Soğuktan koruma amaçlı olan bu modeller yakası çıkarıldığı takdirde basic paltoya dönüşebilme özelliğiyle oldukça kullanışlı. Dıştan cepli uygulamalar da smart casual giyinmeyi sevenlerin tercihi olarak koleksiyonda yerini alıyor. Altınyıldız Classics’te palto fiyatları 499.99 TL ile 799.99 tL arasında.

ÇİFT TARAFLI ÜRÜNLERİ VAR

Damat’ın camel, toprak ve gri renklerin ağırlıkta olduğu palto koleksiyonuna dış giyimde süet montlar ve puffer montlar eşlik ediyor. Firmanın ceket, takım elbise, triko gibi farklı ürünler ile kombinlenebilecek ve hafiflikleri ile gün boyu konfor sunacak paltolarının bazılarında çift taraflı giyilme özelliği bulunuyor. Orka Holding çatısı altında bulunan Damat Tween ve D’S Damat markalarında farklı fiyat aralıklarında paltolar ve farklı dış giyim ürünleri bulmak mümkün. Firmanın dış giyim grubu ürünleri mağazalarda ve önüne satış kanalında yerlerini almaya başladı.

RENKLİ VE DESENLİ KUMAŞLAR

Erkek giyim markası Süvari’nin palto ürün gamında bu sezon altı farklı desen ve renk skalasıyla 10’a yakın model bulunuyor. Firma palto koleksiyonunda ağırlıklı olarak yünlü kumaşlar kullanmış. Firmanın geçmiş sezon koleksiyonlarında düz renk ve klasik lpekyol modeller ön planda yer alırken, bu sezon daha renkli ve desenli kumaşlar dikkat çekiyor. 449.90 TL ile 599.90 TL arasında fiyatlara satılan bu ürünlere sezon içerisinde farklı kampanyalar da uygulanıyor. Firmanın online satış sitesinde de palto modelleri yerini almış durumda. Bu ürünlere düzenli olarak yeni model ve renkler eklenivor.

BİRÇOK FARKLI MODEL EKLEDİ

Kadın giyim üreticisi Ayaydın Miroglio Group da bu sezon paltoda birçok seçenek sunuyor lpekyol bu sezon 50 adet opsiyondan oluşan kaban modelini koleksiyonuna dahil etti. Twist’te ise bu sezon 20 parçaya yakın paltoya yer verildi. Machka’da ise bu rakam 12 farklı modele ulaşmış durumda. İpekyol’da klasik palto modellerinin yanı sıra kaşe, teknik kumaşlara ve triko gibi detaylara da yer verildi. Twist’te ise siyah, gri, haki, lacivert renk ağırlıkta olmak üzere yünlü kumaşlarla beraber kapitone, dantel ve neon renklerle karışımlı birbirinden farklı modeller dikkat çekiyor. Machka’da neopren yünlü formal paltoların yanı sıra mohair-angora karışımlı kumaşlarla romantik bir silüet yakalanmaya çalışıldı. Kontrast renklere ağırlık verilerek taş boncuk, işleme, kurdele ve fermuar detaylar ön plana çıkartıldı. Yeni sezonun favorilerinden ekose desenleri ve büyük düğmeler İse koleksiyonun dikkat çeken desen ve materyallerinden.
Her sezon müşterilerin beklediği palto modellerine ilave olarak Ipckyol’da bu sezon birçok farklı siluette ve stilde modeller de karşımıza çıkıyor. Bu sezon hem kısa hem de uzun modeller üzerinde fark yaratmaya özen gösterilmiş durumda. Düğme ve aksesuar detayları ile koleksiyondaki parçalar zenginleştirildi. Kullanılan materyal, kumaş gibi ana detaylar kategorize edildiğinde bu üç markada palto fiyatlarının 499-1.150 TL ortalamasında olduğunu söyleyebiliriz. Şu an yeni sezonun içerisinde bulunduğumuz için herhangi bir indirim bulunmuyor fakat sezon sonuna doğru çeşitli kampanya ve indirimler planlanıyor.

10 FARKLI MODELİ VAR

Avva’nın palto koleksiyonu ise 10 farklı modelden oluşuyor. Firmanın yün karışımlı kaşelerden kürklü nubuk paltolara, ekoseli desenlerden degrade (geçişli) desenlere kadar geniş bir ürün gamı var. Firma kalite politikası gereği kaşe grubu ürünlerin tamamında yün karışımlı kumaşlar kullanıyor. Firma be sezon özellikle kaşe trenlerinin artması nedeniyle koleksiyonunda bu gruba ağırlık vermiş. Yeni sezon trendi olarak nubuk kumaşı kendi konseptine göre yorumlayarak müşterilerine sunmuş. Paltolara ekim ayı ile birlikte mağazalarında yer vermeye başlayan Avva, bu ürün grubunun tamamını ise kasım başında mağazalarında bulundurmaya başladı. Firmada paltoların fiyatları 999.99 TL ile 1.499,99 TL arasında değişiyor. Şu anda yüzde 30 indirim kampanyası var. Ayrıca Avva VİP müşterileri sezon başından sonuna kadar yeni sezon ürünlerinde her zaman indirim ayrıcalığına sahip.

GÖZ DOLDURAN ÜRÜNLER

Hazır giyim markası White Stone, aynı zamanda dış giyim üreticisi olmanın avantajını kullanarak müşterilerine birçok renk, model ve farklı kumaşlardan üretilmiş ürünler sunuyor. Bu sezon altı farklı renk ve desende, 15’e yakın palto-kaban modeli mağazalarında yer aldı. Genellikle 60/40 yün-polyester ve poly-viscon kumaşlardan üretilen ürünler günün trendlerine göre tasarlanıyor.

Firmanın geçmiş sezonlarda daha klasik, üç ya da dört renkle kısıtlı, çok fazla tasarım gerektirmeyen modelleri vardı. Fakat artık daha renkli, tasarımı daha göz dolduran ürünleri var. Koleksiyonunda bulunan paltoların fiyatları 399.90 TL ile 499.90 TL arasında değişiyor. Firma sezon içerisinde farklı kampanyalar düzenleyerek fiyatları daha cazip hale getiriyor.

ÖZBEY MENBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu