Anasayfa / Turizm ve Tatil / Butik Oteller

Butik OtellerKitle turizminin karmaşasından sıkılan, özgün tatlar ve mekanlar arayanlar bir süredir butik otelleri tercih ediyor. Lokasyonları ve özgün yönleriyle dikkat çeken bu küçük işletmelerin en iyilerini uzmanlara sorduk…

TATİLİNİZDE hem dinlenmek, hem eğlenmek hem de özel lezzetler tatmak ve bunların yanı sıra bulunduğunuz yörenin yaşantısına karışmak istiyorsanız butik otelleri seçmenizi tavsiye ederiz. Tarih, kültür, doğa meraklısı iseniz, çok özel bir tatil hayal ediyorsanız ve biraz da kalabalıktan uzaklaşmak size iyi gelecekse butik oteller tam sizin konfor ve zevkinize hitap edecektir.

Dünyada ve ülkemizde turizmin yükselen trendi olan butik otellerin sayısı her geçen gün artıyor. Hepsinin ortak özelliği ‘özgünlükleri’. Çoğu butik otel bulunduğu yörenin tarihi atmosferini bozmadan restore edilen evler veya konaklardan yapılıyor. Aynı zamanda doğa dostular.

Para Dergisi olarak Türkiye’nin dört bir yanındaki iyi, dikkat çeken butik otelleri, sizin için listeledik. Otelleri seçerken uluslararası otel yorumları sitesi Tripad-visor’da puanları yüksek olan butik otelleri seçmeye çalıştık. Başka bir deyişle müşteri memnuniyeti en yüksek otellere yer verdik.

Butik ve Küçük Oteller Kitabı ve aynı isimli web sitesinin sahibi İzim Bozada, Küçük Oteller Derneği Kurucusu Adnan Mordeniz ve VIP Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Ceylan Pirinçcioğlu danıştığımız isimler oldu.

butik oteller

Butik otel nedir?

Teknik olarak butik otel nedir? Hangi özellikleri taşımalıdır?

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nm “Turizm Tesislerinin Genel Nitelikleri” Yönetmeliği”nin 43’üncü Maddesi’nde butik oteller şöyle tanımlanıyor:

“Butik oteller, yapısal özelliği, mimarî tasarımı, tefriş, dekorasyon ve kullanılan malzemesi yönünden özgünlük – vm!. arz eden, işletme ve servis yönünden üstün standart ve yüksek kalitede, deneyimli veya konusunda eğitimli personel ile kişiye özel hizmet verilen ve en az on, en fazla altmış odalı otellerdir. Butik oteller aşağıda belirtilen nitelikleri taşır:

a) Modern, röprodüksiyon, antika gibi özelliği olan mobilya ve malzemeler ile tefriş ve dekorasyon.

b) Beş yıldızlı otel odaları için belirlenen nitelikleri taşıyan konforlu odalar.

c) Kapasiteye yeterli kabul holünü de kapsayan lobi, lobi alanının yeterli olması hâlinde lobinin bir bölümünde düzenlenmiş oturma mahalli veya ayrı bir oturma salonu.

d) Yönetim odası.

e) Kapasitesi elli kişiden az olmamak kaydıyla, tesis yatak kapasitesinin en az yüzde 75’ine alakart hizmet verilen asgarî ikinci sınıf lokanta.

f) Genel mahallerde klima sistemi.

g) 24 saat oda servisi.

h) Çamaşır yıkama ve kuru temizleme hizmeti.

i) Otopark hizmeti.

j) Odalara, müşteri tarafından seçilen en az bir adet günlük gazete servisi ile müşteri yatak odasının gece kullanımına hazırlama hizmeti.

k) Birden fazla katta düzenlenmiş tesisler için müşteri asansörü ve merdiveni.

I) Tesis müşteri yatak kapasitesinin en az yüzde ellisi oranında eğitimli personel ile hizmet verilmesi.”

KARAKÖY, A MORGANS ORIGINAL

İstanbul Karaköy’deki, 19’uncu yüzyılda hastane olarak kullanılan Eski Büyük Balıklı Han’ın bulunduğu tarihi binada 2014 yılında kapılarını açan otel, dünyanın en önemli butik otel zincirlerinden Morgans Hotel Group’un en yeni üyesi. Tarihi yapısı bozulmadan yenilenen binanın, mimarlığını ödüllü mimar Sinan Kafadar üstlendi. Sanat danışmanlığında ise Tuğba Doğan ve Evren Basık’ın imzası yer alıyor. 10 Karaköy, her türlü konforuna karşın minimalist döşenmiş odaları ile dikkat çekiyor. Giriş katında hizmet veren restoranı Rudolf, İstanbul’un en iyi yaratıcı şef mutfaklarından biri. HollandalI Şef Rudolf Van Nunen, 22 yıldır İstanbul yeme-içme sahnesinin önemli kişiliklerinden biri, şimdi de hünerlerini bu çatı altında gösteriyor.

CASA LAVANDA BOUTIQUE HOTEL

İstanbul’dan yalnızca 45 dakikada ulaşılabilen, Şile’ye bağlı Ulupelit Köyü’ndeki Casa Lavanda Boutique Hotel, 18 bin metrekare yeşil alanı, en ince detayları düşünülmüş, 14 odası ve Casa Lavanda Darphin Spası ile misafirlerini ağırlıyor. Özel bir peyzaja sahip bahçesi ile restoranında çok özel davetlere, kır düğünlerine ve organizasyonlara; çok amaçlı toplantı odalarında 250 kişiye kadarki iş toplantılarına ev sahipliği yapıyor. Restoranı ise, Şef Emre Şen’in çok özel gurme mutfağı ile lezzet severler için çekim noktası konumunda. Otel ayrıca Türkiye’nin en güzel balayı otelleri arasında.

REGGIE OTTOMAN

İstanbul’un tarihi dokusunu ve zengin kültürünü konfor ve modernizm ile buluşturan Regie Ottoman, Osmanlı İmparatorluğu döneminin önemli binalarından Tütün Rejisi idari binasında Tarihi Yarımada’nm kalbinde misafirlerini ağırlıyor. Binanın kendine has dokusu her ayrıntısına kadar korunurken, tarihi doku odalarda minimal bir dekorasyon ve detaylarla bezeli konfor anlayışı ile bütünleşiyor.

KİTAP EVİ HOTEL

Otel, Bursa şehir surlarının en büyük burcunun üzerinde, tüm şehir manzarasına sahip, Ulu Cami, türbeler ve hanlar bölgesinde yer alıyor. Binası geçen yüzyıldan bu yana, geçirdiği yangın ve yağmalara rağmen ayakta kalabilmiş özel sivil mimari örneklerinden birisi. Konak 13 oda, dört tam, bir de çatı katından oluşuyor. Konağın her odası farklı tarzda döşenmiş. Bahçe katı ve bahçede 13 yıldır özel bir restoran var. Burası yazın ulu bir manolya gölgesi, kışın bir şömine sıcaklığı sunuyor. Otel olmadan önce 13 yıl kitap satışı ve kültürel etkinliklere ev sahipliği yapan restoranının en önemli konuklarını halen sanatçılar, yazarlar ve çizerler oluşturuyor. Konukların kullanımına açık kütüphanede baskısı tükenmiş eserlere de rastlayabiliyorsunuz.

UĞURLU KONAKLARI

Mekan, Kastamonu Kalesi’nin altında, toplam bir buçuk dönüm bahçe içinde yer alan iki tane geleneksel Kastamonu evinden oluşuyor. 150 yıllık bu konaklar, İstanbullu turizmci ve sanat tarihçisi Gülsen Kırbaş tarafından satın alınarak restore edilmiş. Otel, günümüz modern yaşamının gereksinimleri ve konforunu, geçmişin soluğunu hissederek yaşayabileceğiniz görkemli ve zevkli mekanlar sunuyor. Geniş ve ferah bahçe mekanları, yaşı 50-60 yılı aşkın meyve ağaçlarının korunması ve çim ve çiçeklerle bezenmesinin ardından, misafirlerin huzur bulacağı, özellikle bahar ve yaz aylarında eşsiz bir keyif ortamı oluşturan bir cennet bahçesine sahip. Geniş kahvaltı salonu ve restoran olarak da hizmet verebilen lobisi, ferah sofa mekanları, her biri farklı ve özgün döşenmiş konforlu odaları, 80 kişi kapasiteli şömineli bahçe restoranı, Uğurlu Konakları’nı farklı kılan özelliklerden. Restoranlarında yöresel Kastamonu yemekleri ve geleneksel Türk mutfağının seçkin lezzetleri servis ediliyor.

KAF KONAK

Bartın’ın eski bir mahallesinde yer alan ve bizzat varisleri olan iki kuzen tarafından restore edilip hayata kavuşmuş bir konak. Altı odası ve konağın sahibi olan Rukiye Hanım’m adını taşıyan bahçedeki restoranda yöresel yemekleri ile yeniden yaşama tutunan konak, başta aile olmak üzere tüm yöre halkı için önem taşıyan kültürel bir miras. Tarih kokan odaları arasında en güzeli: “Baş Oda”. Sabah kahvaltısı çok özel; mısır unundan yapılan kete, yumurtalı ekmek, özel lezzetlerdeki peynirleri ve cevizli lokumları damakları şenlendiriyor.

TARİHİ KONAK

Mardin’e özgü gurme kahvaltı ve akşam yemeği servisini, odalarda ve tesis bünyesinde birçok farklı hizmeti sunuyor. Kişiye özel sundukları hizmetler, misafirler otele varmadan hazırlanıyor. Havaalam’ndan karşılama ve uğurlama yapıyorlar. Misafirler özel ikramlarla karşılanıyor. Kişiye özel yöresel kahvaltı ve akşam yemeği hazırlıyorlar.

THE BLACK

Son yılların trend şehri Eskişehir’in kalbinde siyahın şıklığını taşıyan özel bir otel. Tasarımında siyah ve tonları hakim.

Barlar sokağına, Porsuk Çayı’na, kentin ana caddesi olan hem alışveriş hem eğlence mekanlarının bulunduğu Doktorlar Caddesi’ne yürüme mesafesinde. Güler yüzlü ve sempatik personeli mekanın tercih nedenleri arasında.

HICH HOTEL

Konya’nın kalbi Mevlana Müzesi’nin hemen yanında bulunan otel, 200 yıllık tarihi Türk mimarisine sahip yapıların eklektik tarzda restore edilmesi ile ortaya çıkan binadaki 13 odadan oluşuyor. Mevlana Müzesi bahçesinin neredeyse içinde yer alan Hich Otel’de bir zamanlar Hazreti Mevlana’nm dolaştığını hayal edebilir ve zaman kavramını yitirebilirsiniz. Taş, ahşap ve metalin birlikte kullanıldığı iç mimarisi özel tasarım mobilya ve aksesuarlarıyla dikkat çekiyor. Tatil ve iş amaçlı seyahat edenlerin tüm ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde dizayn edilmiş. Konyalı halı ustalarının yaptığı Anadolu motifli patchwork el halıları ve özel tasarlanan tablolar otelin önemli özelliklerinden.

AKVARYUM OTEL
Otelin sahibi Pak ailesi büyüdükleri yer Bozcada’ya yerleşmeye karar vermelerinin ardından, Akvaryum Koyu’ndaki evlerini küçük ve elektriksiz bir pansiyona dönüştürmüşler. Türlü zorlukların yanında, misafirlerini yaz kış rahat ettirebilecekleri, şömineli, teraslı, lebiderya odalar tasarlayıp 2010 yazında otel olarak açmışlar. Taş bina otelde her şey elişi ve değişik atölyelerden çıkma. Kahvaltıda kendi bahçelerinin mahsullerini, en lezzetli peynir çeşitlerini, ev reçellerini, kendi fırınlarından çıkan ekmekleri, yöresel hamur işlerini konuklarına sunuyorlar. Akvaryum Koyu’nda, doğayla iç içe, etrafında başka hiçbir şeyin olmadığı bir yerde zaman geçiriyorsunuz.

CUMBALI KONAK

Alaçatı merkezde, Rum mimarisine uygun olarak yapılmış taş binası, sardunya, begonvil ve lavanta
kokularıyla bütünleşmiş huzurlu yemyeşil bahçesi bulunan otel toplam iki küçük binadan oluşuyor. Farklı kategorilere sahip toplam 13 odası bulunan konak tüm yıl açık. Sabahları güne organik ürünlere ev yapımı reçellerin eşlik ettiği keyifli bir kahvaltı ile başlayabilir, gün boyu havuz kenarında vakit geçirebilirsiniz.

  Çocuklu Aileler İçin Sherwood Resorts

ARGOS İN CAPPADOCIA

İçinden köy geçen otel olarak tanımlanan Argos In Cappado-cia 19 yıllık bir restorasyon öyküsüne sahip. Kapadokya’daki Uçhisar Köyü’nün yamacına kademeler halinde yayılan altı konakta, 51 oda bulunuyor. Argos in Cappadocia bünyesinde bulunan ve yaklaşık 1500 yıllık manastır yerleşkesi olan Bezirha-ne, sıra dışı konseptlerle gerçekleştirilen toplantı, davet, düğün, konser ve performanslara ev sahipliği yapıyor. Otel aynı zamanda, Uçhisar Köyü’nü, Gemil Dağı’na bağlayan, 5.5 kilometre uzunluğundaki 1200 yıllık tünellerin, bir kısmını da gezme imkanı sunuyor. Manzarası ile konukları bambaşka dünyalara sürükleyen Seki Restoran’da, taptaze yöresel malzemelerin, modern tekniklerle yorumlandığı özgün lezzetlere, otelin kendi bağlarının üzümleriyle üretilen Kalecik Karası ve Şiraz şarapları eşlik ediyor.

OTEL SOBE

19. yüzyılda şaraphane olan bir binanın kalıntılarından yola çıkılarak yaratılan otelde sarımsak taşı duvarlar, cam basamaklı merdiven, odalarda ahşap zemin, özel yapım mermer lavabo, lobide uçuşan tülbentler eklektik bir atmosfer oluşturuyor. Ayvalık Cunda’nın merkezindeki otelin Pateriça bölgesindeki plajı, onu farklı kılan en önemli özelliklerinden. Yazın Sobe’nin özel plajında denizin ve güneşin tadını çıkarabilir, koya gelen yunusları izleyebilir, şnorkelle pina midyeleri gözlemleyebilirsiniz.

İDA COSTA OTEL

Assos Ayvacık’ta altı dönümlük arazi üzerine kurulu, geleneksel Ege mimarisiyle inşa edilmiş, tamamı doğal taşlar ve zeytin ağaçlarıyla çevrili Ida Costa Hotel, deniz kenarında doğayla baş başa huzurlu ve konforlu bir ortam sunuyor. Otelin hikayesi, kurucuları Uğur ve Hülya Olcay’ın yeni bir tatil yeri arayışıyla keşfettikleri Assos’ta bir arsa almalarıyla başlıyor. Bir ‘evcik’ niyetiyle başlayan projeleri, zamanla hayalleriyle birlikte büyüyerek Ida Costa Hotel’e dönüşüyor. İnsan kendi evi için ne kadar özenirse Ida Costa’yı dizayn ederken onlar da o kadar özeniyor. Ege Deni-zi’nin muhteşem manzarasına, komşu Midilli’ye ve harika bir bahçe peyzajına bakan odaları alabildiğine geniş.

LİSSİYA HOTEL

Faralya Ölüdeniz Fethiye’deki Lissiya Hotel, 12 odalı, yamaca özenle kurulan bir butik tesis. Balayı çiftleri ve romantikler için uygun bir destinasyon. Vadinin içine gömülü, doğanın bir uzantısı olarak yaratılan evler, birbirinden bağımsız konumlandırılmış. Tüm evleri, deniz manzaralı olan Lissiya, misafirlerini doğayla birlikte şıklık ve konforla buluşturuyor. Otelin tüm odaları sedir ağacı mobilyalarıyla dekore edilerek sıcak bir görünüm kazandırılmış. Konumuyla kendine hayran bırakıyor.

LUKKA EXCLUSIVE HOTEL

Antalya Kaş’ta bulunan otel, uçsuz bucaksız bir maviyi kucaklayan yarımadada, denize sıfır konumda. Zevkli mimarisi, sarayları andıran dekorasyonu, etrafını çevreleyen rengarenk bahçeleri ile dikkat çekiyor. Havuzunun manzarası ise muhteşem. Otele ait özel lezzetlerden kağıtta levrek, kuzu incik ve sütte balık ise tadılması gereken lezzetlerden.

BAGA OTEL

Muğla’nın Ula ilçesine bağlı saklı ve sessiz bir cennet parçası olan Akyaka’da yer alan Baga, denize sıfır olması ve orman yamacıyla bölgenin en özel otellerinden biri. Otelin manzarası masmavi Gökova Körfezi. Baga’nm 27 odası, restoranı, mutfağı ve diğer birimleri 2012 yılında baştan aşağı yenilenmiş. Bölgede trekking, jogging, yamaç paraşütü, rüzgar sörfü, kitesurf, kaya tırmanışı, Dalaman çayında rafting, binicilik gibi birçok spor aktivitesine katılmak mümkün.

GÜLLÜ KONAKLARI

Otel Selçuk’un yıllardır bozulmadan kalmış, eski bir Rum köyü olan Şirince’de bulunuyor. Odaların her biri farklı renk ve dekorasyona sahip. Güllü Konakları’na ait olan, üzüm bağı ve lavanta bahçesiyle çevrili, örme taştan yapılmış Bağ Evi ise Şirince’de, otele 1.5 km mesafede yer alıyor.

CASA DELL ARTE HOTEL

Türkiye’nin ilk çağdaş sanat oteli. Bodrum Torba’da bulunan otelde çağdaş Türk ressamlarından Fikret Mualla ya da Nuri lyem’in başyapıtlarıyla güne başlayabilir, bir Kornet eserinin yanı başında kahvaltınızı yapabilir ya da yemeklerinizi yalnızca bir çağdaş sanat müzesinde karşılaşabileceğiniz eserlerin içinde bulunduğu bir salonda yiyebilirsiniz. Burçlardan esinlenilmiş 12 odadaki tüm mobilyalar Türk ve İtalyan mobilyacılar tarafından özel olarak üretilmiş. Casa DeH’Arte’nin, iki adet de klasik yelkenli teknesi var.

CELLA HOTEL & SPA

İzmir Selçuk’ta, Efes’in yanı başında çağdaş sanatın, eski Roma ve Yunan sanatıyla buluştuğu sıra dışı lüks bir otel. Efes harabeleri ve Yedi Uyurlar gibi tarihi cazibe merkezlerine 3 km mesafede. Replika heykelleri ve antik özellikleriyle otel, konuklarına küçük bir Efes turu

sağlıyor. Her biri birbirinden farklı dizayn edilmiş odaların manzarasında Bülbül Dağı, Meryem Ana Evi ve Efes’ten kopup gelen tarihi ve mistik hava var.

FİDANKA HOTEL EVLERİ

Bir aile işletmesi olan Fidanka Evleri, Antalya Kalkan merkeze 1.5 km mesafede yer alıyor. Otel, her şeyini İstanbul’da bırakarak temelli Kalkan’a yerleşen bir ailenin hikâyesi. Bir film yapımcısı olan Bilge Hanım’ın annesi Nüket Hanım’ın 1980’lerde bu bölgeye âşık olması, bu hikâyeye vesile olmuş. Bulgarca dişi fidan anlamına gelen Fidanka, senelerce İstanbul, Bursa ve Anadolu’nun dört bir yanından toplanmış pek çok antikayla daha yapılmadan ekilen ve büyütülen bin bir çiçek, sayısız resim ve mozaikle, sahiplerinin çocukluklarından kalma oyuncaklar da dâhil olmak üzere pek çok eşyayla yaşam bulan bir otel. Sadece taş işçiliği 24 ay süren otel, belediye başkanı tarafından ‘Kalkan’ın Biblosu’ olarak ilan edilmiş. Odalar süit şeklinde ve denize 200 metre mesafede yer alıyor.

HOTEL VİLLA TURKA

Villa Turka, Alanya Kalesi’nin en güzel köşesinde, şehre tepeden bakan bir kale konağı. Önünüzde göz alabildiğine uzanan büyüleyici bir Akdeniz panoraması var. Şirin bir havuza ve beş dakika yürüme mesafesinde plaja sahip. Hayat kale içinde ne kadar aheste ise, surların hemen arka tarafındaki şehir merkezi geceleri kıpır kıpır kaynıyor. Restorasyonu üç yıl süren konağın sedir kokulu odalarında el yapımı berjerler, antikalar, zarif banyolarda kadife terlikler ve zeytinyağlı sabunlar özenle yerleştirilmiş. Ayşe Hanım’ın ellerinden çıkma organik köy kahvaltısı Alanya’da otantik bir tat arayanlar için birebir.

MY STONE HOME HOTEL

Çeşme Ilıca’daki otelin iç mekanında kullanılan eşyaların tamamına yakını ikici el. Odalarda ilk dikkat çeken objeler; bir döneme tanıklık etmiş ve günümüze kadar özenle muhafaza edilmiş çeyiz parçaları, sandık örtüleri ve farklı malzemelerin yeniden değerlendirilmesiyle hayat bulan ahşap yatak başları. Otelin taş duvarlarım resim, tezhip ve çini işleri süslüyor. Özellikle banyo duvarlarında kullanılan çini işler ve tarihi Osmanlı çeşmesi, oteli ayrıcalıklı kılan, görülmeye değer tarihi zenginlikler. Saklı bahçesi doğanın tüm güzelliklerini sergiliyor. Otelin işletmesinde görülen ince ve detaycı yaklaşım mutfakta da kendini gösteriyor. Mutfağında ise çalkama, dede sarığı, ekmek dolması, gerdan tatlısı, sakızlı levrek gibi Ege mutfağının kaybolmaya yüz tutmuş lezzetleri, ev sahiplerinin hünerli ellerinde yeniden hayat buluyor.

KAMARCA HOUSE OTEL

Kamarca, eski Dalyan yolu üzerinde üç tarafı çam ormanlarıyla kaplı küçük ve sessiz bir belde içerisinde yer alıyor. Bölgedeki doğa harikalarına eşit yakınlıktaki konumuyla otel, keşif severler için ideal bir noktada. Çineli eski taş ustalarının elinden çıkan taş ev, geleneksel Muğla mimarisini çağdaş bir yorumla birleştiriyor. Yüksek tavanları, seçkin dekorasyonu, kütüphanesi, çalman sıra dışı müzikleri ve kış boyunca sön-memecesine yanan koca şömineleriyle 12 ay konuklarını ağırlıyor.

Kamarca’da koruma kapsamına alınmış günlük ormanlarında kuş ve su sesleri eşliğinde yürüyüşler ve bisikletle minik doğa keşifleri yapmak, patikalardan tırmanarak Köyceğiz göl manzarasını izlemek günün her saatinde mümkün. Kamarca ve Kamarca mutfağının yaratıcısı Kamer Mumcuoğulları, deneyimli bir şef. Kamer Hanım’m reçetesini asla paylaşmadığı likörleri meşhur.

KARIA BEL OTEL

Karia Bel, Datça Yarımadası’nda yeni keşfedilmeye başlanan küçük bir balıkçı kasabası olan Bozburun Köyü’nde, Ege ve Akdeniz’in kesiştiği en güzel koylardan birinde yer alıyor. Denize sıfır konumda olan Karia Bel, kimi Yunan adası Simi, kimi Bozburun Koyu manzaralı özel teraslı odaları, masmavi denizin üzerindeki özel iskelesi, deniz kenarında mum ışığında servis edilen eşsiz lezzetli akşam yemekleri ile güzel bir tatil vaat ediyor.

OLYMPOS LODGE

Türkiye’nin en güzel plajlarından biri olan Antalya Çıralı’da, huzuru, rahatı ve doğayı arayanlar için cennet bahçesi bir tesis.

Bahçesindeki tavus kuşları, köpekleri, pekin ördekleri, kaplumbağaları, paçalı tavukları misafirleri karşılıyor. 20 dönümlük tropikal bahçenin tümü Oly-mpos Lodge sakinlerine ait. Bu güzel bahçede bir ömür boyu beraberliğe adım atan çiftler de var.

NATURA OTEL

Doğu Karadeniz’in turizm merkezi olan Ayder Yaylası’nda özel bir konaklama tesisi. Rize Çamlıhemşin’in en gözde mekanlarından birisi. Her yaylaya gitmek mümkün mü? Natura’da bu soruya “evet” diye cevap veriliyor. Odaların her birine yayla isimleri verilmiş, yaylalara ait çeşitli zamanlarda çekilmiş fotoğraflar duvarları süslüyor. Otel yeşil deniz manzaralı, karşısında mükemmel bir şelale var, sis yaklaşıp uzaklaşarak çeşitli oyunlar yapıyor. Her türlü konfora sahip geniş banyolu odaları; toplantı, yemek ve davetler için çok amaçlı salon alanı; doğada olmanın tadını çıkaracağınız açık alan düzenlemeleri ile hizmet veriyor.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Turist başına gelir nasıl artırılacak?

Bacasız sanayi olarak adlandırılan turizmde Türkiye Akdeniz bölgesinin en hızlı gelişen, ülkelerinin başında yer alıyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir