Bayilik ve Franchise

Çayla Şifa Dağıtın Kombuçay Bayilik Veriyor

Çayla Şifa Dağıtın, Kombuçay 81 Kente Bayilik Vermeyi Hedefliyor, Kombuçay Bayilik, Kombuçay Bayilik Şartları

Selçuk İmpeks Sağlık ve Güzellik Hizmetleri, şifalı özler içeren Kombuçay için 81 kente bayilik vermeyi hedefliyor. Şirketin bayisi olabilmek için 20 bin ile 50 bin YTL arasında değişen bir yatırım maliyeti söz konusu.

GÜNÜMÜZÜN YOĞUN VE STRESLİ YAŞAMINA paralel olarak insanoğlunun sağlık sorunları da giderek artıyor. Bu arada tabii ki bu sorunları ortadan kaldırmaya ya da tedavi etmeye yönelik çözümler de.  Alternatif Tıp da bu tedavilere yönelik bir alternatif.

Özellikle ilaçların yan etkileri ve vücuttaki kalıntılarının bir hastalığı tedavi ederken, bazen başka yerlerde sorunlara yol açması, alternatif tıp ürünlerine olan ilgiyi, giderek artırıyor, iklimi ve doğal güzellikleri nedeniyle dünyadaki yetişen bitki türlerinin büyük çoğunluğunun yetiştiği Ege Bölgesi de bu tip ürünleri kullanmak isteyenler açısından adeta bir cennet.

İşte bu bölgedeki zengin bitki türlerinden yararlanmak amacıyla, İzmir’in Selçuk ilçesinde, Murat Selçuk tarafından kurulan Selçuk Impeks Sağlık ve Güzellik Hizmetleri adlı şirket, enteresan bir ürün pazarlıyor. Söz konusu tesislerde aylık 200 bin litre Kombuçay adı verilen şifalı çay üreterek, dünyaya pazarlamaya başlayan şirket, bu anlamda bayilikler de veriyor.

Girişimcilere bu alanda ciddi bir fırsat sunduklarını söyleyen Murat Selçuk, Kombuçay’ınm hücreleri düzenleyip vücut direncini arttırarak, saç dökülmesinden siğillerin giderilmesine kadar çeşitli hastalıklar için kullanım alanı bulunduğunu belirtiyor.

81 ile bayilik

Kombuçay’m sürekli içildiği bölgelerdeki insanların uzun ömürlü ve son derece sağlıklı oluşlarının da dikkat çekici olduğunu söyleyen Selçuk, şöyle devam ediyor:

“Örneğin, Rusya Federasyonu yönetim birimlerinden Tomsk’daki Kargasok yerleşiminde 130 yaşını geçmiş insanlar var. Uzun yaşamalarının sırrı sorulduğunda, asırlardan beri içmekte oldukları maya enziminden, yani Kombuçay’dan söz ederler. Bu insanlar, o yaşlarına rağmen son derece dinçtirler. Hiçbir sağlık şikâyetleri ve o yaşta ciltlerinde olması gereken kırışıklık yoktur.”

2008 yılında üretimine başlanan Kombuçay’ın dağıtımı, şimdilik Selçuk Merkez ve Aydın olmak üzere iki noktada ve internet kanalıyla yapılıyor. İlk aşamada bölge, sonra il bayiliklerinin verilmesinin planlandığını söyleyen Selçuk, 81 ile bayilik vermeyi hedeflediklerini ifade ediyor.

Bayilik verirken bölge ayrımı yapmadıklarını vurgulayan Selçuk, “Yedi bölgenin hepsi de bizim için eşdeğerde. Ancak ilk etapta, üretim yerimiz olan Selçuk’tan çevre illere açılmayı planladık. Aydın’a öncelik tanımamızın nedeni de bu” diyor.

15 bin YTL ciro hedefi

Bayilik için aranan kriterlerin başında işyerinin konumu geliyor. Ulaşım kolaylığı bakımından, yol üstünde bulunan lokasyonlar, büyük alışveriş merkezleri ve işlek caddeler tercih ediliyor. Bölge bayilikleri için 100 ile 150 metrekare, alt bayilikler için ise 40 ile 80 metrekare alana sahip mekânlar aranıyor. Bayilerin, kapasitelerine göre aylık 15 bin YTIlden başlayan cirolar elde edebileceğini söyleyen Selçuk, sahip mekânlar aranıyor. Bayilerin, kapasitelerine göre aylık 15 bin YTIlden başlayan cirolar elde edebileceğini söyleyen Selçuk, “Ciroda üst sınır yok. Bıı bayinin bulunduğu bölgeye göre değişebilir” diyor.

Bayilik için 20 ile 50 bin YTL arasında değişen bir yatırım maliyeti söz konusu. Bu rakamın içinde dekorasyon maliyeti de yer alıyor. Bunun yanı sıra aylık en az 4 bin 500 TL’lik ürün alımı yapılması şartı var. Sekizli şişeler halinde satışa sunulan Kombuçay’ın perakende satış fiyatı ise 60 YTL.

Bayilere ürün hakkında eğitimler verildiğini söyleyen Selçuk, “Ayrıca medya, fuar yoluyla tanıtım desteği ve çeşitli promosyonlar da sunuluyor” diyor.

İşin aynası

Uygun yer: Yol üstünde bulunan lokasyonlar, büyük alışveriş merkezleri ve işlek caddeler.
İlk sermaye: Bayilik için 20 ile 50 bin YTL arasında değişen bir yatırım maliyeti ve 4 bin 500 YTL’lik ürün alımı gerekiyor.
Gerekli nitelikler: İş disiplinine sahip, ürüne inanan kişiler aranıyor.
Ciro hedefi: Aylık en az 15 bin YTL ciro elde edilmesi hedefleniyor.

Başvuru için: 0232 892 72 02

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu