Anasayfa / Şirket Haberleri / Çinli tedarikçi CMEC Türkiye’de büyüyecek

Çinli tedarikçi CMEC Türkiye’de büyüyecekÇinli tedarikçi Türkiye’de büyüyecek

ÇİN’in özellikle enerji alanında tedarik hizmetiyle bilinen mühendislik ve müteahhitlik şirketi CMEC, Türkiye’yi hızlı büyüme modelinin merkezi yapmaya karar verdi.

CMECDünya genelinde başlattığı tanıtım faaliyetlerini ise geçen hafta İstanbul’dan başlattı. Türkiye pazarına ilk kez 1984 yılında temsilcilik ofisi açarak adım atan CMEC, bugüne kadar çok sayıda hidroelektrik ve termik santral projeleri gerçekleştirdi.
Türkiye yatırımlarıyla ilgili bilgi veren CMEC Başkanı Zhang Chun, Türkiye’de tamamlanan enerji santrallerinin toplam kapasitesinin 2 bin MVV’ye ulaştığını belirtti. Chun, toplamı bin MVV’yi bulan enerji santral projelerinin inşaatının ise sürdüğünü söyledi. Chun’un verdiği bilgiye göre, bu projelerin toplam maliyeti yaklaşık 3 milyar doları buluyor.

Ankara’da temsilcilik ofisi bulunan CMEC, İstanbul’da da yakın zamanda bir proje ofisi kurdu. Chun, proje ofisiyle Türkiye’deki projelere daha iyi destek, müşterilere daha etkili hizmet vermeyi amaçladıklarını söylüyor. Buna göre, hızlı yedek parça tedarik sistemi ile birlikte bir işletim ve bakım şirketi kurulması planlanıyor.

CMEC Başkanı Zhang Chun, Türkiye pazarıyla ilgili şunları söyledi: “Türkiye bizim için müthiş bir potansiyel olmasının yanı sıra bölgedeki konumu itibariyle de çok önemli bir ülke. Bu nedenle, dünya tanıtım toplantılarımıza Türkiye’den başladık.

Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da tüm gücümüzle ve proje finansman imkânlarımızla, kazan-kazan modeliyle sizlerle işbirliği yapmaktan ve yatırımlarımızla Türkiye ile Çin arasındaki ekonomik ilişkilerin gelişimine katkıda bulunmaktan onur duyacağız.”

  FiloTürk’ten Abonelerine Ücretsiz Araç Bakım Takip ModülüYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Devlet gibi şirketler

Öyle böyle değil, çok büyükler. Ciroları Belçika gibi bazı gelişmiş ülkelerin gayrisafi yurtiçi hasılalarını bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir