Bayilik ve Franchise

Çocuklar İçin Oyun ve Spor Merkezi My Gym Franchising Veriyor

My Gym Bayilik, My Gym Franchise, My Gym Franchising, Çocuklara Spor Merkezi Açmak, Çocuklara Oyun Salonu Açmak

Ece Kabaoğlu’nun Türkiye’ye getirdiği çocuklar için oyun ve spor merkezi My Gym, Türkiye’de franchisingle büyüyecek. Yaklaşık 122 bin dolara My Gym merkezleri kurulabilir.

Dünyada bir hayli yaygın olan çocuklar için oyun ve spor merkezlerinin sayısı şimdi Türkiye’de de artıyor. Kaliforniya merkezli My Gym bu artışa ivme kazandıran şirketlerden biri. Dünyada 200 şubesi olan My Gym, Türkiye’de franchise vererek büyümeyi hedefliyor.

Merkezin Türkiye Temsilcisi Ece Kalyaoğlu, doktora yaptığı sırada, kızını My Gym’in şubelerinden birine götürüyor. Bir sure sonra My Gym Türkiye’nin devredileceğini duyunca da fırsatı kaçırmak istemiyor ve akademik kariyerinden de, o dönemki işi özel bir bankanın genel müdürlük pozisyonundan da vazgeçip, My Gym Türkiye’nin master franchise’ı olarak yolunu yeniden çiziyor.

My Gym, 1983 yılında Amerika’da kurulmuş çocuk sporu alanında oldukça önemli bir pazar payına sahip olan çocuk spor ve eğlence merkezi. Dünyanın dört bir tarafında 200’den fazla lokasyonda My Gym şubeleri bulunuyor.

13 YAŞA KADAR…
My Gym’in altı haftadan 13 yaşa kadar olan çocukların fiziksel, bilişsel ve duygusal gelişimlerine yardımcı olmak için bir programı bulunuyor. Fitness merkezinde özel tasarlanmış ve yaşlara uygun olarak düzenlenmiş dersler, müzik, dans, eğlenceler, oyunlar, özel oyuncaklar, salıncaklar, beden eğitimi, spor ve diğer özgün faaliyetlerle çocuklar bir yandan eğlenirken diğer yandan güç, denge, koordinasyon, ince ve bütüncül motor yetenekleri, çeviklik, esneklik, sosyal beceri ve en önemlisi öz güven kazanmaları sağlanıyor. www.fikiravcisi.com

Yurt dışında da aynı Türkiye’de olduğu gibi ailelerin erken yaşta sporun önemi ve bunun çocuk gelişimine katkısı konusunda bilinçlendiğini söyleyen Kabaoğlu, “‘Çocuklarının sağlıklı yaşamı ve sporu benimseyip gelecekteki yaşamlarına aktarmaları-nı istiyorlar. Onun için bu konuda ciddi anlamda sürekli gelişen bir pazar var” diyor.

YÜZDE 6 FEE
My Gym’in şu an Ataşehir ve Akatlar olmak üzere İstanbul’da iki şubesi bulunuyor. Eylül ayında Bağdat Caddesi’nde bir şube daha açacaklarını ifade eden Kabaoğlu, ekim ayında da Florya şubesinin faaliyete geçeceğini söylüyor. Türkiye geneline franchising vereceklerini belirten Kabaoğlu, ekipman ve franchise bedeli olarak yapılması gereken yatırım miktarının 122 bin dolar olduğunu vurguluyor. Kabaoglu, My Gym için aradıkları özellikleri ise şöyle anlatıyor:
“Öncelikle My Gym için uygun bir mekân olmalı. Üç metre yüksekliğinde tavan olmalı. 250 veya 300 metrekare alana sahip alanlar My Gym için uygun. Bunun yanı sıra ciro üzerinden her ay yüzde 6 fee bedeli alıyoruz.”

İŞİN AYNASI
Uygun yer: 250-300 metrekare alana sahip mekanlar.
İlk sermaye: Ekipman ve franchise bedeli olarak yapılması gereken yatırım miktarı 122 bin dolar.
Ciro hedefi: Lokasyona göre değişiyor.
Başvuru için: 0212 351 77 27

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu