Anasayfa / Turizm ve Tatil / Eldebran Osmanlı Konağı ve Butik Hotel

Eldebran Osmanlı Konağı ve Butik Hotel

Farklı konsept ile son bir yıldır Bodrum’un konaklama ve eğlence hayatının odak noktası olan Eldebran Osmanlı Konağı ve Butik Otel, hem lezzet, hem görsellik hem de eğlence olarak benzersiz bir ortam sunuyor…

GEÇTİĞİMİZ yaz itibari ile Bodrum’da hizmet vermeye başlayan konsept mekan, yerli ve yabancı misafirlerine Türk misafirperverliğini yaşatıyor. Ortakent’e açılan Eldebran Osmanlı Konağı, Osmanlı mimarisi yapısıyla adeta bir saray hizmeti vererek, hem görsel olarak hem de lezzetleriyle alternatif bir eğlence ortamı sunuyor. Yazm mesleğinde ustalaşmış çeşitli sanatçılarla bahçesinde eşsiz geceler yaşatan mekan, kış boyunca Bodrum’da yaşayanlara da aynı hizmeti vermeye devam edecek.

ÇOK ÖZEL BİR PROJE

Üç şehzade odası bulunan Eldebran Osmanlı Konağı ve Butik Hotel, mutfağından dekoruna, yataklarından kurnasına kadar özenle seçilmiş, özel imal ettirilmiş objelerin bir araya gelmesiyle hayata geçmiş çok özel bir proje. Mimari olarak Bodrum’da bir ilk. Otelin sahibi Elvan Çakır-göz şöyle konuşuyor. “Yaratılan bu farklı konsept ile yurtiçi ve dışında kulaktan kulağa ismimizin konuşulduğunu, buraya gelenlerden öğrenmenin sevincini yaşıyoruz. Her şeyden önce konumuzda iddialıyız. Bu iddianın temelinde öncelikle kalıcı, uzun soluklu hizmet verme arzumuz, kalitemiz ve farklı yaklaşımımız bizi özel kılıyor.Bizleri geçen yıldan bu yana yalnız bırakmayan eğitimci ve TRT sanatçıları Ergün Karadağ, Seher Dilmaç Meriç ve Tolga Meriç’in sazları ve yorumları ile Türk sanat müziğinin en güzel eserlerini misafirlerimiz için seslendiriyorlar. Konuklarımız bu eşsiz müzik ziyafetini Osmanlı mutfağının en seçkin mezelerinden oluşan ordövr tabağı, ara sıcaklar, ana yemek ve içecekler, tatlı olarak da zerde eşliğinde dinledikten sonra buradan yüzleri gülerek ayrılıyor.”

BALAYI SÜİTİ HEDİYE

Osmanlı Saray Mutfağını, bu kültürü, bu lezzetleri özleyenlerin bir araya geldiği, saray lezzetlerine fasılların eşlik ettiği bir mekan yarattıklarını söyleyen Çakırgöz, “ En iyi olmak için de hep en iyilerle çalışıyoruz. Dünya mutfakları alanında Türkiye birincisi, Osmanlı mutfağında da Türkiye İkincisi Tahsin Bulut bizim mutfağımızın şefi. En özel lezzetler onun elinden çıkıyor. Özetle, Eldebran Osmanlı Konağı ve Butik Hotel 200 kişilik bahçesiyle, 70 kişilik iç mekanıyla özel organizasyonlar için farklı bir mekan. Misafirimiz olup, düğünlerini burada gerçekleştirmek isteyenlere balayı süitimizi hediye ediyoruz” diyor.

Bilgi ve rezervasyon

Elvan Çakırgöz: +90 (537) 665 04 74
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir