Bayilik ve Franchise

Fenerium’da franchise devri sona erdi

Fenerium’da franchise devri sona erdi

Fenerbahçe’nin resmi ürünlerini satan Fenerium mağazaları kulübün gülen yüzü. 3 Temmuz 2011’de başlayan şike soruşturmasına rağmen hızla büyüyen Fenerium mağazalan, 2011’i yüzde 53 büyüme ile kapattı. 45 tanesi kulübe ait olmak üzere toplamda 75 mağazaya ulaşan Fenerium’larla ilgili FB yönetiminin önemli bir karar aldığını duyduk.

Aldığımız bilgilere göre Fenerium’lar için bundan sonra franchise verilmemesi karan alındı. Bu kararın altında hazır giyimin franchise sistemine karşı isimlerinden biri olarak tanınan Abdullah Kiğılı imzası bulunuyor.

Aynı zamanda Fenerium mağazalarının da yöneticisi olan Kiğılı, “Siz hangi Türk hazır giyim markasını gördünüz ki franchise ile büyüyen. Ben ne kendi markamda ne de Fenerium’larda franchise sistemini uygulamıyonım. Mevcut franchise’lar kalacak, yeni planlanmızda mağazalarımızı kendimiz açacağız” diyor.

Geçen yıl 10 milyon dolarlık bir ciroya ulaşan Fenerium mağazalarının sayısı hızla artıyor. Kiğılı, bu yıl 15 yeni mağaza açacaklannı söylüyor. Ciroda ise yüzde 20 artış hedefleniyor. Kiğılı, “Ürünlerimize çocuk ve kadını da ekledik” diye konuşUi. Fenerium’un en çok ciro yapan mağazasının stadın altındaki iki mağaza olduğunu öğreniyomz. Bu iki mağaza toplam satışın yüzde 35’ini gerçekleştiriyor. Kiğılı, Fenerium’un büyüklüğüyle ilgili olarak, “Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor’un satış mağazalarının tamamını topladığınızda ancak bir Fenerium edecektir” diyor.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu