Pizza Bayilikleri

Fratelli La Bufala Bayiliği Alarak Restoran İşletmecisi Olabilirsiniz

Gastronomiyi seven girişimci aranıyor

Dünyanın en büyük İtalyan pizza grubu Fratelli La Bufala, özellikle büyükşehirlerde girişimci arıyor. Fratelli La Bufala’nın yatırımcıda ilk aradığı özellik ise gastronomiyi sevmesi.

Son yılların en popüler girişimcilik alanlarından biri olan restoran işletmeciliği, pek çok yönüyle girişimcilere fırsatlar sunuyor. Birçok girişimci franchising alarak kendi restoranlarını açmaya başladı. Zira markalar da bu alana yatırım yapacak girişimci arıyorlar, işte bu markalardan biri olan Fratelli La Bufala, dünyanın en büyük Italyan pizza grubu. 2008 yılında Türkiye pazarına Levent Loft’ta açtığı ilk restoran ile giren Fratelli La Bufala Napoli mutfağının da önemli temsilcilerinden biri aynı zamanda.

Gastronomi

Geleneksel Napoli stilinde hazırlanmış odun alevli özel tıığla fırında pişen pizzaları, manda sütünden yapılan ve her hafta özel olarak İtalya’dan taze getirtilen mozzarella peyniri, el yapımı makarnaları ve özel manda bonfile steak’i ile bugün iş ve sanat dünyasının buluşma noktalarından biri haline gelmiş durumda.

Washington, Miami, Londra, Brüksel, Barselona, Madrid, Milano, Roma gibi dünya metropolleri başta olmak üzere, 130’a yakın franchise’ı bulunan Fratelli La Bufala, Türkiye’de de franchising vererek büyümeyi hedefliyor. Markayı Türkiye’ye getiren Kemal Okan, “İstanbul’da ilk restoranı kendimiz 2009 yılında açtık. Türk insanı Napolililer gibi misafirperver ve sıcakkanlı. Akdenizliyiz, hemen kaynaştık. 2012’de ailemizi genişletmeye karar verdik” diyor.

30 BİN EURO GİRİŞ BEDELİ

Şu an Levent Loft, Trump Towers Mail, Akbatı AVM olmak üzere üç adet franchise’ı bulunan Fratelli La Bufala, iki yıl içinde dört adet daha franchising verecek. Okan, İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Eskişehir, Antalya gibi şehirlerden talepler geldiğini ve değerlendirdiklerini vurguluyor.

Okan, bayilik sistemini fratellilabufalaistanbul.com sitesinden giriş yaparak başvuran aday adaylar ile yüz yüze görüşerek açıkladıklarını belirtiyor. Yatırım maliyeti, mağazanın açılacağı şehre, semte, lokasyona, mağazanın büyüklüğü ve altyapı durıı muna göre metrekare başına 800 ile bin dolar arasında değişiyor. Franchise giriş bedeli ise 30 bin Euro alınıyor. Royalty bedeli olarak da net ciro üzerinden yüzde 5 ödeniyor.

YÜZDE 30 KARLILIK

Okan franchiselar için yüzde 30 civarında kârlılık hedeflediklerini sözlerine ekliyor. Okan, franchise’larda aradıkları özellikleri ise şöyle sıralıyor:

“Gastronomiyi seven, keyif alan, işinin başında duran; hizmet sektörünü tanıyan, Napoli mutfağını seven; varlığı ve katkılarıyla işletmesini farklılaştırabilecek girişimciler arıyoruz. Zaten firmanın genel politikası gereği, yeni restoranda çalışacak işletmeci ve şef adaylarının, Fratelli La Bufala ailesinin bir parçası olmadan önce İtalya’da ciddi bir eğitime tabii tutulması gerekiyor.”

İŞİN AYNASI 

Uygun yer: İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Eskişehir, Antalya gibi büyükşehirler.

İlk sermaye: Yatırım maliyeti metrekare başına 800 ile bin dolar arasında değişiyor. Franchise giriş bedeli ise 30 bin Euro alınıyor. Royalty bedeli olarak da net ciro üzerinden yüzde 5 ödeniyor.

Ciro hedefi: Yüzde 30 civarında karlılık hedefleniyor.

Bayilerde aranan özellik: Gastronomiyi seven, işinin başında duran, hizmet sektörünü tanıyan, girişimciler aranıyor.

Başvuru için: info@fratellilabufalaistanbul.com ya da 0533 164 79 07

Burcu Tuvay / Ekonomist

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu