Pizza Bayilikleri

Domino’s Pizza Yatırım Maliyeti: 250 Bin Dolar

Domino’s Pizza Bayilik İçin İki Konsept Sunuyor

Pizza denilince akla gelen firmalardan biri olan Domino’s Pizza’nın Türkiye de toplamda 535 şubesi bulunuyor. Bunlardan 137’si merkezden, 398’i franchising yöntemiyle işletiliyor. Yurtdışında ise “DP Eurasia” olarak hizmet veren firma, 189 şubeye sahip. Bu ülkeler arasında Rusya, Azerbaycan ve Gürcistan da var. Firmanın Kai-zen ve Express olmak üzere iki konsepti mevcut.

Türkiye de yılsonuna kadar 30 şube daha açmayı planlayan firma, Rusya’da ise bu rakamı 40 ile 60 araşma çıkarmayı hedefliyor. Firmada toplam 7 bin 500 kişi istihdam ediliyor.

Dominos
Dominos pizza

DP Eurasia Group CEO Aslan Saranga, “Bir şubenin toplam yatırım bedeli, dükkanın metrekare alanı, cephesi, kiralandığı andaki fiziksel durumu ile orantılı olarak farklılık gösteriyor. Yatırım bedeli eğitim, dekorasyon, fırın gibi pek çok kalemi kapsıyor” diyor ve şubelerin yatırım maliyetleri hakkında net bir fiyat paylaşmıyor. Firma, yatırımcılarına pek çok konuda destek verirken, özellikle eğitim konusuna oldukça titiz davranıyor. Franchisee adayları, belirlenen sürelerde yoğun bir eğilim programına katılarak, markanın işe bakış şeklini, restoran içi operasyonları, standartları ve yönetim kültürünü öğreniyor. Saranga, “2018’de 736 milyon TL ciro yaptık. 2019’da da bu rakamın üzerine çıkmayı hedefliyoruz” diyor.

Türkiye’deki ilk şubesini 1996 yılında İstanbul’un Ulus semtinde açan Domino’s Pizza, bugün Türkiye genelinde 35 ilde faaliyet gösterir durumda. Toplam 223 şubenin 73 tanesi Domino’s Pizza tarafından işletiliyor. Geri kalanlar franchising yöntemiyle işletiliyor. 2012 yılında 10’dan fazla franchise’ı bünyelerine katacaklarını söyleyen Domino’s Pizza Genel Müdürü Aslan Saranga, “Son dönemde orta ve küçük ölçekli şehirlere ağırlık vermeye başladık. Bundan sonra da Ankara ve diğer Anadolu şehirleri önceliğimiz olacak. Şanlıurfa, Aksaray, Karabük ve Kastamonu illerinde şubeler açacağız” diyor.

Domino’s Pizza Hakkında:

1960 yılında ABD’de kurulan Domino’s Pizza, bugün dünyada 65 ülkede 8.750 restoran işletiyor ve yıllık toplam cirosu 5 milyar ABD dolarını aşıyor. Dünyanın en büyük evlere servis pizza şirketi konumunda bulunan Domino’s Pizza, ülkemizdeki faaliyetlerini 19 yıldır sürdürüyor. Domino’s Pizza, İstanbul ve İzmir başta olmak üzere 16 ile yayılmış 141 şubesi, Gebze, İzmir ve Ankara’daki fabrikalarıyla Türkiye pizza endüstrisine öncülük ediyor. Franchising sistemiyle büyüme planları kapsamında farklı illerimizdeki şube açılışlarını sürdüren Domino’s Pizza, Ankara, Bursa, İzmir, Antalya, Marmaris, Didim, Afyon, Çanakkale, Gaziantep, Gemlik, Isparta, Kütahya, Manisa, Mersin, Sinop, Tekirdağ, Uşak, Antakya, Malatya, Elazığ, Trabzon lokasyonlarında yayılmayı hedefliyor. Ülkemizde 1.600 çalışanı bulunan Domino’s Pizza, üretimde %100 yerli ürün kullanıyor.

Domino’s Pizza Bayilik İletişim

Web adresi: www.dominos.com.tr
Telefon: 444 33 22

Domino’s Pizza’da Pizzanızın Her Aşamasını Takip Edebilirsiniz

Pizza Bayiliği Veren Firmaların Franchise Şartları

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

2 Yorum

  1. dominos pizza türkiyede domuz eti içeren ürün satan tek firma.bunun için googleden arama yapmanız yeterli.

  2. sinopta bayii olmak ve bu firmayla çalışmak isterdim hele sinopta bir sinoplu olarak ilk olmak isterdim saygılar bizim tavuk şarküteri gıda

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu