Emlak ve Gayrimenkul Haberleri

Gayrimenkul Projeleri 2017

FERKO LINE İŞ DÜNYASINI AĞIRLAMAYA HAZIRLANIYOR

İş dünyasının standartlan Ferko Line ile yeniden çiziliyor. Business park konseptiyle tasarlanan Ferko Line, bünyesinde 173 oda kapasiteli Four Points by Sheraton otelini de bulunduruyor.

Konumu:

İstanbul’un gelişen ticaret merkezi Kağıthane’de yükselen Ferko Line, üç ofis bir de Four Points by Sherato’m bulunduğu toplam dört blok ile ana caddeye 3 yüz metrelik cephede yükseliyor.

Proje özellikleri:

Ofis blokları ve benzeri ortak alanları Almanya’nın en prestijli mobilya markası Walter Knoll tarafından tasarlanan proje, 150 yıllık geçmişiyle son on beş yılda 120’den fazla tasarım ödülüne layık görülen Walter Knoll ile gerçekleştirilen ilk ofis projesi olma özelliği taşıyor. Er Yatırım, Turizm ve İnşaat A.Ş. tarafından işletilecek olan Four Points By Sheraton, 173 odası, 7 toplantı salonu ve 688 metrekare genel kullanım alanıyla konaklama, özel toplantılar için tasarlanan lüks salonlar ve hizmet kalitesiyle iş dünyası için prestijli seçenekler arasında yer alıyor.

Mimari özellikleri:

Ferko Sanat Koleksiyonu’nun en seçkin eserlerinden özenle oluşturulan heykel bahçeleri, yürüyüş yolları ve keyifli mola alanlarıyla huzur dolu bir çalışma ortamı sunacak olan Ferko Line, business park konsepti ile tasarlanan caddeleri ve dünyaca ünlü

markaların yer aldığı ticari alanları ile iş hayatının çizgisini yükseltecek. Ferko Line’ın her katında yer alan kat terasları ve alışılagelmiş standartların aksine açılır camların bulunduğu ofisler çalışanlara nefes aldıracak, geniş sosyal olanaklarıyla da tüm ihtiyaçları karşılayacak. İş hayatının profesyonellerine hitap eden tam donanımlı toplantı, lounge, seminer salonları, otel atmosferinde ve konforunda ofis lobileri, ferah ve modern ofisleri ile iş konforunu artıran Ferko Line, ortak teras ve yeşil alanları, restoran ve dünyaca ünlü markaların yer aldığı ticari alanlar, fitness çenter ve hobi alanları ile iş yaşamının yoğun temposunda çalışanlara nefes aldıracak. Engelli dostu olarak inşa edilen ve dünyada tanmırlığı ve kabul edilebilirliği en yüksek yeşil bina sertifikası olan LEED sertifikasına da aday olan Ferko Line’da elektrikli araba şarj üniteleri de bulunacak.

Satın alma fırsatları:

Ferko Line’da ofislerin metrekare satış fiyatı 3.500 dolardan, ticari alan metrekare satış fiyatı ise 9.500 dolardan başlıyor. Tavan yüksekliği 3.65 metre olan 174 metrekareden 1.697 metrekareye kadar ofis seçenekleri ile 2018 yılının sonunda tamamlanması planlanan projede ofislerin yüzde 25’inin satışı ise gerçekleşti.

Finansal özellikler:

İki önemli iş birliğinin gerçekleştirildiği proje, 120 milyon dolarlık bir yatırımla hayata geçti.

Yatırım değerlendirmesi:

Büyükdere Levent aksının doygunluğa ulaşmasının ardından bölgede yer alan sanayi alanlarının, imar planlarındaki değişiklikler sonucu kent merkezinin dışına taşınması ile konum açısından cazibesini artıran Kağıthane’de konumlandırılan Ferko Line, 105 bin metrekare toplam inşaat alanında 4 blok ile yükselmeye devam ediyor. Bünyesinde 192 ofisi, 38 adet ticari alanı ve 173 oda kapasiteli Four Points By Sheraton Oteli’nide bulunduruyor.

İSTANBUL’A YEPYENİ İKONİK BİR BİNA: İSTANGUL T0WER 205

Leed Gold standartlarını taşıyan, 61 katlı, 220 metre yüksekliğindeki İstanbul Tower 205, şehrin en yüksek ve en etkileyici yapılarından biri olacak.

Konumu:

Büyükdere Caddesi üzerinde geliştirilen İstanbul Tower 205, lokasyon olarak son derece değerli bir arazide ve yatırım-kazanç dengesinin maksimum seviyede gerçekleştiği bir hatta yer alıyor.

Proje özellikleri:

İstanbul Tower 205, gayrimenkul geliştirme ve inşaat sektöründeki 37 yıllık tecrübesiyle İstanbul’da birçok önemli projeye imza atan Metal Yapı Konut’un liderliğinde Yeşil GYO ile ortak kurulan Zincir Yapı tarafından inşa ediliyor. Solar radrasyon analizi ile geliştirilen cephe tasarımı, Selçuklu Dönemi’ne ait tarihi dokuyla bütünleşiyor. Maksimum ışık, minimum enerji geçirgenliğine sahip ultra-clear cam yapısı tasarruf avantajıyla farkını ortaya koyuyor.

25 saniye maksimum bekleme süresi ve 8 m/s hızıyla, Türkiye’nin en hızlı Double Deck asansörleri, iş hayatında büyük zaman kazandırıyor. İki blok arasında bulunan peyzaj, aktivite alanları, yürüyüş ve bisiklet yollarıyla yoğun iş temposunda kendinize kaliteli zaman ayırabilmenizi sağlarken, çevrenizi saran yeşillikleriyle büyük bir ayrıcalık sunuyor.

Mimari özellikleri:

İstanbul Tower 205, dünyadaki tüm ikonik binaların yaratıcısı SOM tarafından tasarlandı. 220 metre yüksekliğiyle Türkiye’nin en yüksek ofis binası ve İstanbul’un yeni simgesi. Projede iş ihtiyaçlarınıza uygun, 100 metrekareden başlayan ofis seçenekleri yer alıyor. Proje, panoramik cephe mimarisiyle kuzeyde Karadeniz, güneyde Haliç ve doğuda boğaz manzarasına hakim. Ön cephesinde yer alan geniş peyzaj alanı, yaya ve VIP araç trafiğini birbirinden ayırıyor. LEED Gold sertifikasına sahip proje, sürdürülebilirlik, enerji, malzeme ve kaynakların verimli kullanılması gibi çevreci yapısıyla dikkat çekiyor. Trickle Vent havalandırma sistemiyle doğal hava sirkülasyonu sağlarken, dış gürültüyü tamamen izole ediyor.

Bu özelliğiyle doğal hava sağlayan İstanbul Tower 205’te bugüne kadar Türkiye’de yaşanan “Hasta Bina Sendromu”nun önüne geçilmiş oluyor.

300 kişilik oditoryum ve 22 adet toplamda 105 kişilik toplantı odaları her ihtiyaca cevap verebilecek nitelikte. Tamamen çevreci ve tasarruf odaklı olan bina, yağmur sularım toplayarak peyzaj sulamasında kullanılan sistemi ve lavabodan gelen kullanım suyunu depolayıp rezervuarlarda kullanımını sağlayan yapısı ile çevreci kimliğini ortaya koyuyor.

Finansal özellikler:

Projenin yatırım bedeli 400 milyon dolar, istihdam edilen kişi sayısı ise 700. Proje; yüzde 75 Metal Yapı Konut, yüzde 25 Yeşil GYO ortaklığında.

Yatırım değerlendirmesi:

İstanbul Tower 205, bölgenin en iyi projesi ve en büyük ofis alanı olacak. 2018’de teslimleri gerçekleştirilmesi planlanan proje İstanbul’un her zaman değer kazanan Merkezi İş Alanı (MİA) bölgesinde yükseliyor. Projedeki tüm sistemler yüksek teknolojik donanıma sahip ve üç boyutlu cephe tasarımı ile kendine ait yeşil alanı olan ilk bina olma özelliğini taşıyor.

Önceki sayfa 1 2 3Sonraki sayfa

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu