Emlak ve Gayrimenkul Haberleri

Gayrimenkul Projeleri 2017

GAYRİMENKUL SEKTÖRÜNÜN EZBER BOZAN MARKASI: NEF

Sadece 4 yılda milyar ciroya ulaşarak Cumhuriyet tarihinde bir rekora imza atan Nef, hedef kitlenin beklentileri doğrultusunda tasarımı odak noktası haline getirerek, gayrimenkul sektörüne yeni bir soluk getirdi.

Fark yaratan özellikleri:

Projelerinde iç mekan ve dış cephenin yanı sıra elektrik anahtarlarından kapı kollarına kadar en ince ayrıntıları bile dünyaca ünlü tasarımcılara tasarlatan marka, aralarında Foldhome ve Foldoffice’in de bulunduğu 16 patentli keşfe sahip. Nef bugüne kadar İstanbul’da ve Bodrum’da 26 proje hayata geçirdi. Marka, son 3 yılda konut satışı adet ve ciro bazında sektör lideri konumunda. Gayrimenkul sektöründe hizmet gösteren şirketin konsolide aktif büyüklüğü ise 4,5 Milyar TL’nin üzerinde. Şu ana kadar teslim ettiği tüm projelerde yüzde 95 müşteri memnuniyetine ulaşan Nef’in projeleri, bugüne kadar yaptığı minumum yüzde 42 prim oranıyla dikkat çekiyor. 2016 yılında 1,3 Milyar TL tutarında konut satışı ile sektör liderliğini sürdüren Nef, kurulduğu 2010 yılından bu yana aralıksız büyüme göstererek ulaşılması zor bir rekor kırdı. 2016 yılında Bahçelievler, Sancaktepe ve Ataköy Residence projelerinin satışına başlayan ve İş GYO ile beraber yürüttüğü İnistanbul projesinin satışlarına devam eden Nef; lansman sonrası ilk 3 ayda %77 satış tamamlanma oram ile ayrıca sektörün en hızlı satış yapan şirketi olarak dikkat çekiyor.

Ünü dünyaya yayıldı:

Son 3 yılda mimari proje ödüllerinin yanı sıra “Avrupa’nın En İnovatif İş Modeli” ve “Yılın En İyi Büyüme Stratejisi” gibi 51 adet ulusal ve uluslararası ödül alan Nef, 2016 yılından bu yana devam eden Galatasaray ana sponsorluğu ile ulusal ve uluslararası arenada olan bilinirliğini pekiştirdi. Nef geçtiğimiz ay imzalanan anlaşma ile dünyanın en fazla taraftar sayısına sahip spor kulüplerinden FC Barcelona’ya da sponsor oldu.

Gelecekteki projeleri:

Türkiye’nin en büyük ve en köklü gayrimenkul firması olan İş GYO’nun iş ortağı olan Nef, gayrimenkul geliştirmek için Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile de güç birliğine gitti. 120 milyon dolarlık sermaye ile Nef EBRD Gayrimenkul Geliştirme A.Ş.’yi kuran Nef ve EBRD, ilk etapta 600 milyon dolar yatırımla 5 bin üniteli konut projeleri ve 6 bin yatak kapasiteli akademik rezidans projeleri geliştirecek.

TEKNİK YAPI, UPLIFE KADIKÖY İLE PRESTİJ SAĞLAYACAK

Teknik Yapı’nın yüksek kalite standartlarında tasarladığı Up efsanesinin yeni yıldızı Uplife Kadıköy, Anadolu yakasının değeri en çok artan bölgesi Fikirtepe’de yükseliyor.

Konumu:

Teknik Yapı, Avrasya Tüneli ile ‘ikinci baharı’nı yaşayacak olan Fikirtepe’nin en değerli bölgesi, Barselona’daki La Rambla’dan esinlenerek yapılan Presti) Caddesi’nde Uplife Kadıköy projesi ile bölgedeki üçüncü temelini attı. Caddenin Bağdat Caddesi ile yarışacağı ön görülüyor. Ataşehir’den finans yükünü alacak olan Fikirtepe, sadece yer üstündeki yapılarıyla değil aynı zamanda yerin altma inen 5’er katlı otoparklarıyla da İstanbul’un en rahat caddesine sahip olacak.

Proje özellikleri:

Türkiye’de yatırımcısına en çok kazandıran projeleri hayata geçirerek yakın tarihimize imza atan, ilk kat irtifakı kuran ve ilk proje teslimi yapan Teknik Yapı, yüksek kalite standartları, yenilikçi mimari çizgileriyle adından büyük övgüyle söz ettiren ve satışları rekor sürede tamamlanan UP serisini, Uplife Kadıköy projesiyle tekrar sahneye çıkardı. Yaklaşık 16 dönüm arazi üzerine 830 lüks rezidans daire ve 20 ticari ünite inşa edildi. Değeri 1 milyar lira olan proje, ruhsat alındığında 36 ay içinde teslim edilecek.

Mimari özellikler:

Yüzde 40’ı yeşil alana ayrılacak olan projedeki daireler 1+1, 2+1, ve 3+1 tipi şeklinde beğeniye sunulacak. Rezidans dairelerin büyüklüğü brüt 57,93 ila 129,16 metrekare arasında değişecek.

Projede toplam 931 otopark alanına yer ayrılırken, her daireye bir adet otopark tahsis edilecek. Spor amaçlı sosyal tesislerin ağırlık kazandığı Uplife Kadıköy’de açık, kapalı ve çocuk yüzme havuzlarıyla birlikte bir adet de süs havuzu ve fitness salonu yer alacak. Daire içlerinde ankastre ürünler standart olarak sunulacak.

Yatırım değerlendirmesi:

Bugünün en yenilikçi ve sıra dışı bakış açılarıyla geleceğin çizgilerinden ilham alarak tasarlanan Uplife Kadıköy, üçü 23, biri 22 katlı 4 kulesinin fütüristik yalınlığı ve minimalist tavrı, geçmişin modernizmini yansıtan mimari tasarımıyla geleceğin teknolojik hayal gücünü bir araya getirdi. Uplife Kadıköy, sadece bir mühendislik harikası değil; aynı zamanda incelikle kurgulanmış detaylarıyla son derece dinamik ve renkli bir yaşam merkezi.

Önceki sayfa 1 2 3

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu