Kozmetik Bayilikleri

Genel Vücut Bakım Ürünleri Üreticisi Mihri İstanbul Bayilikler Verecek

Mihri İstanbul, Türkiye genelinde yeni bayilikler verecek.  Ege Teknoloji Kimya, “Mihri İstanbul” markasıyla saç, cilt, el ve ayak ile genel vücut bakım ürünleri üretiyor. Şirketin İstanbul’da 3 bin metrekare kapalı alana sahip bir üretim tesisi var.

Ürünler internet sitesinin yanı sıra bayiler aracılığıyla da satılıyor. Şirket, Türkiye genelinde yeni bayilikler verecek.

Mihri İstanbul

Helal, Dinimizce yapılması, kullanılması ve yenilip içilmesi serbest bırakılanlar anlamına gelmektedir. İslami kurallar çerçevesinde yaşayan her Müslüman’ın özellikle dikkat etmesi gereken, ısrarla uzak durmak isteyeceği kimi durumlar mevcuttur. Tüketilen gıdalarla ilgili yeterli bilgiye sahip olunsa da vücuda nüfuz eden kimi ‘yasaklı’ maddelerden çoğu zaman kendimizi koruyamıyoruz. Bu durum, ihtiyaçlarımızı karşılayacak, Dinimizce sakınca içermeyen ürünleri kolay temin edemiyor oluşumuzdan kaynaklanmaktadır.

Mihri İstanbul Helal Sertifikalı Ürünleri 

MİHRİ İstanbul olarak, kozmetik ve kişisel bakım alanında her Müslüman’ın gönül rahatlığı ile kişisel bakımında kullanabileceği, Dinimizce hiçbir sakıncalı madde ve katkı içermeyen, bitkisel bileşimli kozmetik ürünlerini, üreten firma olarak tüketicilerimize hizmet etmekteyiz.

MİHRİ İstanbul ürünleri, tüm Dünyaca kabul edilen ve Türkiye’nin tek Helal sertifikalandırma yetkisine sahip kuruluşu olan ‘Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Denetleme ve Sertifikalandırma Derneği’ ‘GİMDES’ tarafından yapılan denetimler sonucunda HELAL SERTİFİKASI‘na uygun görülmüştür. Ürünlerimiz, GMP (İyi İmalat Uygulamaları) şartları ile HPP teknolojisi (Yüksek Penetrasyon özelliğine sahip üretim teknolojileri) kullanılarak, Müslüman uzman kadro gözetiminde, hijyenik ortamda ve hiçbir sakıncalı maddeyle teması olmadan üretilmektedir. HELAL olmasının yanı sıra insan sağlığına yararlı, tamamen organik bitkisel hammaddeler ile tamamen kendi üretimimizdir. Bu anlamda MİHRİ İstanbul, tam bir Türkiye Markası ve Gururudur.

Ürünlerimiz, hazırlanırken ya da üretim sürecinin herhangi bir aşamasında, hammaddenin temininde veya bileşenlerinin oluşumunda kesinlikle hiçbir hayvan ve hayvanlardan elde edilen katkı maddesi (domuzdan elde edilen bazı katkı maddeleri vb.) kullanılmadığı gibi, böcek ve böceklerden temin edilen katkı da bulundurmaz. Ayrıca cenin ve ceninden elde edilen kimi katkıları da katiyetle ürünlerimiz içermez. Üretiminin hiçbir aşamasında dinimizce yasak kabul edilen alkol türevlerininde kullanılmadığı ürünlerimizi her Müslüman, kendini vicdanen çok rahat hissederek tüketebilir.

MİHRİ İstanbul markasının arkasında; 28 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren ve Türkiye kimya sektöründe öncü konuma ulaşmış, DEREN KİMYA AŞ vardır. DEREN KİMYA AŞ, güçlü teknolojik altyapısı, bilgi birikimi ve tecrübesiyle MİHRİ İstanbul’un en önemli güvencesidir.

Kozmetik ve kişisel bakım ihtiyaçlarının karşılanmasında, dini inanış ve yaşantısına da cevap verebilen ürünler bulamayan tüketicimize, MİHRİ İstanbul olarak HELAL GARANTİ verebildiğimiz için mutluyuz.

Helal Kozmetik Nedir?

Helal, Dinimizce yapılması, kullanılması ve yenilip içilmesi serbest bırakılanlar anlamına gelmektedir. İslami kurallar çerçevesinde yaşayan her Müslüman’ın özellikle dikkat etmesi gereken, ısrarla uzak durmayı isteyeceği kimi durumlar mevcuttur. Bize emanet edilen bedene gereken özeni göstermek; bu özeni gösterirken de helal sınırları içinde kalmak ve bunun yanında da beklenmeyen sağlık sorunlarına davetiye çıkarmamak; gerçekleri adına dikkatli ve tedbirli olmak gerekmektedir.

Tüketilen gıdalarla ilgili yeterli bilgiye sahip olunsa da vücuda nüfuz eden kimi ‘yasaklı’ maddelerden çoğu zaman kendimizi koruyamıyoruz. Helal kozmetik ürünleri İslami yaşam tarzına aykırı maddeler içermemeli ve bu maddelerin üretim süreci de İslami kurallara uygun olmalıdır. Bir kozmetik ürün ancak bu hassas kurallar bütünü gözetilerek ve korunarak üretildiğinde helaldir.

Helal Kozmetik ürünleri, Uluslar arası akreditasyonu olan, dünya genelinde güvenilirliği kabul edilmiş, Helal sertifikalandırma yetkisine sahip bir kuruluş tarafından, denetlenmeli ve sertifikalandırılmalıdır. Helal standartlarının düzenli olarak sağlandığı ve sürdürüldüğüde sürekli olarak izlenmelidir.

Ürünlerin, GMP (İyi İmalat Uygulamaları) şartları altında, Müslüman uzman kadro gözetiminde, hijyenik ortamda ve hiçbir sakıncalı maddeyle teması olmadan, üretiliyor olması gerekmektedir. Ürünler, hazırlanırken ya da üretim sürecinin herhangi bir aşamasında, hammaddenin temininde veya bileşenlerinin oluşumunda kesinlikle hiçbir hayvan ve hayvanlardan elde edilen katkı maddesi (domuzdan elde edilen bazı katkı maddeleri vb.) kullanılmamalı, böcek ve böceklerden temin edilen katkılarda (renklendirici gibi) bulundurulmamalıdır. Ayrıca cenin ve ceninden elde edilen kimi katkıları da katiyetle içermemelidir. Ve de üretiminin hiçbir aşamasında dinimizce yasak kabul edilen alkol türevlerininde kullanılmaması gerekmektedir.

Bize emanet edilen bedene gereken özeni gösterebilmemiz için, kozmetik ve kişisel bakım ürünlerine ihtiyaç duymaktayız. Kozmetik ve kişisel bakım ürünlerinin helal ve temiz olanlarını kullanmak konusunda hassasiyet duyan insanlarımıza; “Mihri markası sizin için özenle üretildi. Kullanırken içiniz rahat olsun.” diyerek, gururla sunuyoruz.

Mihri İstanbul

Mihri İstanbul Bayilik İletişim Bilgileri

Üretici Firma: DEREN KİMYA A.Ş.
Nabizade Sok. No: 76 Hasanpaşa
34722, Kadıköy Istanbul / Türkiye

Tel: +90 (216) 449 6767 (pbx)
Faks: +90 (216) 449 6775

Fabrika: DEREN KİMYA A.Ş.
Cumhuriyet Mah.
Turgut Özal Cad. No: 20
Şekerpınar Gebze / Kocaeli
Tel: +90 (216) 449 6767
Faks: +90 (216) 449 6775

Pazarlama: EGE TEKNOLOJİ KİMYA MAKİNE SAN. TİC. LTD. ŞTİ.
Nabizade Sok. No: 5/A
Hasanpaşa 34722 Kadıköy İSTANBUL
Tel: +90 216 449 67 77
Fax: +90 216 449 67 80
e-mail: destek@mihri.com.tr
www.mihri.com.tr
Kadıköy V.D. 3250362543

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu