Kozmetik Bayilikleri

Nilhan Sultan Franchise Şartları

Hedefimiz Al-i Osman’ın hükmettiği topraklarda, Osmanlı’nın kudretini İhtişamını ve kültürünü hatırlatacak işletmeler kurmaktır.

ilhan Sultan Osmanlı Hanedanı’nın hayattaki sultanlarından biridir. Kendi adı altında kurulan Nilhan Sultan markasının hedefi Al-i Osman’ın hükmettiği tüm topraklarda, Osmanlının kudretini, ihtişamını, gelenek görenek ve kültürünü tekrar hatırlayacak işletmeler kurmaktır. Nilhan Sultan markası cafe & resto ran, mağaza ve kioks olarak hizmet vermektedir. Markanın cafe & restoran konseptinde Osmanlı yemek kültürü ve sunumunu, geleneksel tatlıları ile dekorasyonu yansıtırken AVM’ler için özel tasarlanmış olan kiokslarında hanedan kokularını, oda kokularını, kolanya çeşitlerini, kahveleri ile beraber şerbet ve lokumları sunarak Osmanlı kültürünün hatırlanmasını sağlamıştır.

Nilhan Sultan yatırımcılarına anahtar teslim projeler teslim ederken Türkiye’de her ilde olmak hedefiyle çıktığı bu yolda yurtdışından gelen franchise görüşmelerine de aralıksız olarak devam etmektedir. Nilhan Sultan Köşkü olarak Çengelköy’deki yerinde cafe & restorant konseptini, Ataşehir Watergarden AVM’de ise kioks konseptleri ile yer almaktadır. Nilhan Sultan, yatırımcı ve müşterilerine anlatmak istediği kahvenin, lokumun, şerbetin kokuların ve döneme ait yemeklerin çok ötesinde bir kültürü yaşatmak adına yola çıkmış markanın her ayrıntısındaki hikayeye ortak olmanızı sağlamaktır.

Gerekli İş Yeri Özellikleri : Emlak muhakkak giriş olmalıdır. Kapalı alan minimum 30 m2, açık alanı ise minimum 12 m2 olmalıdır. Ön cephe genişliği; minimum 4 m, her kat için tavan yüksekliği minimum 2.90 m olmalıdır. Avm ve iş merkezlerinden yer alan mağazalar için depolar dahil kapalı alan için 30-50 m2 yeterlidir.

 • Cadde üzerinde olması (Yaya ve taşıt trafiğinin uygun olduğu ana arterler)
 • Yürüyüş alanı üzerinde olması
 • Park kolaylığı olması
 • Muhakkak bahçe ya da açık alana sahip bir yer olması
 • Cephesi en az 6m olmalı.

LOKASYON VE EMLAK DEĞERLENDİRME

Yatırımcı adayın yatırım yapmak istediği bir bölge var ise bölgenin NİLHAN SULTAN mağaza açma planları içerisinde olup olmadığı değerlendirilir. Bölge uygunsa emlak kriterlerimiz hakkında detaylı bilgi yatırımcı adayı ile paylaşılır. Emlak arayışına başlanabilir yada yatırımcı adayın önerdiği bir emlak var ise uygunluğu önce fotoğraflar üzerinden sonra yer ziyareti yapılarak değerlendirilir. Mağazanın yeri bayilik talebinde bulunan yatırımcı adayları tarafından belirlenerek NİLHAN SULTAN önerilebildiği gibi, Mağazaların gerek cadde üzeri, gerekse alışveriş merkezleri içinde mutlaka açık alana sahip olması gerekmektedir.

FİZİBİLİTE ÇALIŞMASI VE SUNULMASI

Emlak değerlendirme sonucu olumlu olan emlak ve lokasyon için fizibilite çalışmasına başlanır. Fizibilite çalışması minimum 1 hafta sürer ve yatırım maliyetlerinden tahmini satış rakamlarına kadar birçok konuyu kapsar. Lokasyonun yaşam alışkanlıklarının NİLHAN SULTAN konseptine uygunluğu analiz edilir.

Fizibilite rapor detayları olumsuz ise yatırımcı adayla paylaşılmaz. Sadece olumsuzluğu oluşturan temel neden aktarılır.

Fizibilite raporu olumlu ise bire bir görüşmede tüm detaylar yatırımcı aday ile paylaşılır. Yatırımcının NİLHAN SULTAN ailesine katılma süreci başlatılır. Bu aşamada iyi niyet sözleşmesi imzalanır.

EMLAK KİRALAMA

Uygunluğuna karar verilen emlağın kira sözleşmesi yatırımcı tarafından imzalanır. Bu aşamada sözleşme maddeleri konusunda NİLHAN SULTAN Hukuk Departmanı yatırımcıya destek verir. Emlak kiralama sözleşmesinin en az 2 YILLIK olması zorunludur.

FRANCHİSE / BAYİLİK SÖZLEŞMESİNİN İMZALANMASI

Sözleşmenin imzalanması için gerekli evrak listesi yatırımcı ile paylaşılır ve evrakların tamamlanması istenir. NİLHAN SULTAN katılım bedeli (100.000 TL + KDV) sözleşme imzalanmadan önce yada imzalanırken muhakkak tahsil edilir. Evrakların tamamlanmasına istinaden 2 yıllık Franchise sözleşmesi imzalanır.

RÖLEVE, PROJE ÇİZİMİ VE FİYATLANDIRMA

Röleve alındıktan sonra 1 hafta içerisinde yerleşim planı çizilir ve yönetim tarafından onaylanır. Ortalama 15 gün içerisinde proje detayları tamamlanır. Tüm bu çalışmalar sadece NİLHAN SULTAN Mimari Departman tarafından yürütülür. NİLHAN SULTAN anahtar teslim mağaza sistemini uyguladığından tüm süreçler için kendi bünyesinde gerekli departmanları oluşturmuştur.
Mimari proje; dekorasyon, ekipman, inşaat ve ürünler katılım bedeli fiyatına dahildir. Ödeme planı sunulur. Sunulan ödeme planı yatırımcı tarafından onayladıktan sonra inşaat sürecine başlanır. Dekorasyon maliyetleri dükkân metrekaresine göre değişiklik göstermektedir. Ortalama m² maliyeti 30 mt2 üzeri ölçülerde her mt2 3.000 lira katılım bedeline artı olarak eklenir proje teslimatı 40 ile 50 gün arasındadır.

HARİCİ BAYİYE VERİLECEK DESTEKLER

 • Personel eğitimi seminerleri verilecek
 • Lojistik ürün teslimat garantisi
 • Yerel basın tanıtımı ve sosyal medya duyurusu
 • 250 adet şerbet
 • 100 adet koku
 • 20kg lokum
 • 10’ar paket kahve çeşitlerinden bayiye öz sermaye olarak verilecektir.

BİLGİLENDİRME

 • Royalty bedeli %8 ‘dir.
 • Ortalama günlük ciro beklentisi 2.500₺
 • Karlılık %45-%60 arası değişiyor.
 • Şerbet satış 10₺
 • Koku satış 179₺
 • Lokum 300gr satış 24₺
 • Kahve 200 gr satış 22₺-30₺ arası

Bunların haricinde kahveleri pişirerek satış yapma izni de bayiye verilecektir.

sultandan.com

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu