Köfteci Bayilikleri

İş fikri Köfteci açmak isteyenler

5-10 yıl öncesine kadar ‘Başka yerde şubemiz yoktur’ diye övünen meşhur köfteciler, şimdilerde şube açma yarışına girdi. Para dergisinin haberine göre; markalaşan ünlü köftecilerin yayılma hareketi, girişimciler için de cazip yatırım imkanları sunuyor…

ÇİÇEK IZGARA: 1963 yılında kurulan firma yıllarca Bursa’da tek restoranla faaliyet gösterdi. 2 yılda şube sayısı 15′e ulaştı. Franchise bedeli talep etmiyor. Yatırım tutarı 250-300 bin TL arasında değişiyor.

CIZBIZ KÖFTE: 1917′de kurulan restoranın 25 şubesi var. 100 metrekarelik bir şubenin toplam yatırım maliyeti 100 bin TL civarında.

ŞENÇAM KÖFTECİSİ: 1971′de kurulan restoranın 8 şubesi var. Yatırım sermayesi 140 bin dolar.

FİLİZLER KÖFTECİSİ: Onaltı yıldır İstanbul Tuzla’daki tek şubesiyle faaliyet gösteren restoran, şubeleşme kararı aldı.

kofteci

YOĞUN İSTEK ÜZERİNE BAYİLİK VERİYOR

Köftecin: Antalya’da tek şube ile faaliyet gösteren restoran 3 yıl önce kurulmuş. Yoğun franchise talepleri alan firma, öncelikle Akdeniz ve Ege bölgelerinden gelen teklifleri değerlendiriyor. Köftecin açmak için gerekli yatırım tutarı ise 70 bin dolar civarında.

ŞUBE AÇARAK HIZLI BÜYÜME HEDEFLİYORLAR

FEVZİ TOR SULTANAHMET KÖFTECİSİ: 1987′de kurulan şirketin, 17 yurt içinde, 3 yurt dışında şubesi var. Franchise giriş bedeli 20 bin dolar talep ediyor. Metrekare yatırım maliyeti ortalama bin 500 TL civarında.

KÖFTECİ RAMİZ: Agresif bir şekilde büyüyen firma şubeleşmeye ağırlık veriyor. Firmanın 17 ilde 73 şubesi bulunuyor. 5 yıl içinde ise şube sayısını 200′e çıkarmayı hedefliyor.

Kaynak Takvim

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu