Turizm Sektöründen Haberler

İstanbulun Nerelerinde Denize Girilir, İstanbul Plajları

İstanbulun Nerelerinde Denize Girilir, İstanbul Plajları, Florya Güneş Plajı, Caddebostan Plajı, Florya Menekşe Plajı

Havaların ısınmasıyla birlikte açılan deniz sezonu ile ilgili belediyenin plaj hizmeti çalışmaları sürdürüyor. İşte o plajlar…

Plajlarda, İstanbul halkının huzurlu bir gün geçirebilmesi için güvenlik personeli ile gerekli tedbirlerin alındı.

Milliyet’te de yer alan habere göre, Belediye; ”Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığına bağlı Sosyal ve İdari İşler Müdürlüğünün plaj hizmeti verdiği 5 ayrı noktada, her hafta deniz suyu temizlik oranı ölçümlerinin analiz edildiğini ve gerekli ilaçlamaların yapıldığını söyledi. ”Güneş Plajı” ve ”Caddebostan-1 Plajı” dışında, Büyükşehir Belediyesi sorumluluğundaki diğer plajlardan tüm İstanbullular ücretsiz olarak faydalanabilecek.

Belediye bünyesinde kullanıma açılan plajlarda 70, özel plajlarda ise belediye mensubu 226 cankurtaran hizmet verecek. Ayrıca plajlarda 16 cankurtarma botu, 10 adet kurtarma jeti ve 7 adet de ”ATV” aracı bulunacak.

İŞTE İSTANBUL’UN PLAJLARI
-Florya Menekşe Plajı: 620 metre sahil şeridine sahip, 200 adet şezlong, 200 adet şemsiye, 2 adet cankurtaran mobosu, 3 adet cankurtaran kulesi, 12 adet tuvalet, 8 adet soyunma kabini, 5 adet duş, 1 adet güvenlik kabini, 1 adet büfe ve 100 araçlık otoparkı bulunan plaj, ücretsiz hizmet verecek.

-Florya Güneş Plajı: 840 metre sahil şeridindeki plajda ise 2 adet cankurtaran kulesi, 1500 adet şezlong, 1500 adet şemsiye, 42 adet tuvalet, 234 adet soyunma kabini, 48 adet duş, 1 güvenlik kabini, 2 adet büfe, 228 adet emanet dolabı ve 300 araçlık otopark alanı bulunuyor. Plaja yetişkinler 15, öğrenciler ise 10 TL ücret karşılığında giriş yapabilecek.

-Caddebostan 1 Plajı: 450 metre sahil şeridindeki plajda da 483 adet şezlong, 200 adet şemsiye, 1 adet cankurtaran kulesi, 1 adet tuvalet, 18 adet soyunma kabini, 8 adet duş, 1 adet güvenlik kabini, 2 adet büfe bulunurken, giriş ücreti ise 10 TL olarak belirlendi.

-Caddebostan 2 Plajı: 300 metre sahil bandına sahip, 500 adet şezlong, 200 adet şemsiye, 1 adet cankurtaran mobosu, 1 adet cankurtaran kulesi, 1 adet tuvalet, 14 adet soyunma kabini, 8 adet duş, 1 adet güvenlik kabini, 2 adet büfe bulunan plaj, ücretsiz hizmet verecek.

-Caddebostan 3 Plajı: 250 metre sahil bandına sahip plaj ücretsiz olarak hizmet verecek. Plajda, 100 adet şezlong, 100 adet şemsiye, 1 adet cankurtaran kulesi, 1 adet tuvalet, 8 adet soyunma kabini, 4 adet duş, 1 adet güvenlik kabini, 1 adet büfe bulunuyor.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir Yorum

  1. bence bu çok yanlış çünkü çünkü belediyeler suyu temizlemiyo ve güneş plajına özellikle gitmemenizi tavsiye ederim adı yosun denizi nereye gitsen yosun bu ne ya ama avşa adasına süperrrr ötesi bir şey şiddetle tavsiye ederim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu