Pizza Bayilikleri

İtalyan Pizza Devi Fratelli La Bufala Girişimcileri Bekliyor

İtalyan pizza devi girişimcileri bekliyor

İtalyan pizza grubu Fratelli La Bufala, Türkiye’de franchising vererek büyüme kararı aldı. İstanbul, Ankara, Bursa, İzmir başta olmak üzere Türkiye’deki restoran sayısının 22’ye çıkarılması hedefleniyor.

Fratelli La Bufala, dünyanın en büyük İtalyan pizza grubu. 2008 yılında Türkiye pazarına Levent Loft’ta açtığı ilk restoran ile giren Fratelli La Bufala Napoli mutfağının en önemli temsilcileri arasında gösteriliyor.

Konseptini ise geleneksel Napoli stilinde hazırlanmış odun alevli özel tuğla fırında pişen pizzalar, yüzde yüz manda sütünden yapılan ve her hafta özel olarak İtalya’dan taze getirtilen mozzarella peyniri, el yapımı makarnalar ve özel manda bonfile steak oluşturuyor.

Türkiye pazarında fıanchise vererek yayılma karan alan Fratelli La Bufala, Levent Loft’ta bulunan restoranı merkez yaparak Fratelli La Bufala brasserie’leri açacak.

Fratelli’la Bufala Türkiye ortağı Kemal Okan, sıcak benzeri bir menüyü sunacak brasseri’lerin ilkini mart ayında Trump Towers’da açmaya hazırlandıkla-nnısöylüyor.

Fratelli’la Bufala’nın İstanbul, Ankara, Bursa, İzmir başta olmak üzere Türkiye’deki restoran sayısının 22’ye çıkması hedefleniyor.

Dünya metropollerinde

Fratelli’la Bufala’nın Washington, Miami, Londra, Brüksel, Barselona, Madrid, Milano, Roma gibi belli başlı büyük metropoller dahil toplam 120’nin üzerinde şubeye sahip olduğunu belirten Okan, “Bu ay New York’ta ve Berlin’de birer, Londra’daki ikinci şube açılacak” diyor.
Hizmet sektörünü tanıyan, Napoli mutfağını seven ve işletmesini farklılaştırabilecek girişimciler aradıklarını ifade eden Okan, şunları söylüyor:

“Zaten firmanın genel politikası gereği, yeni restoranda çalışacak işletmeci ve şef adaylarının, Fratelli La Bufala ailesinin bir parçası olmadan önce İtalya’da ciddi bir eğitime tabii tutulması gerekiyor. Yatırım maliyeti metrekare başına 500 dolar, franehise giriş bedeli ise 30 bin Euro. Royalty bedeli olarak da net ciro üzerinden yüzde 5 alıyoruz.”

Başvurular başladı

Fratelli La Bufala dışında Türkiye’de Napoli mutfağından oluşan bir konsept sunan başka bir restoranın olmadığını kaydeden Okan, “Bize çok uyan bu damak tadı ve kültürüne köprü olmak, orijinal haliyle tanıtmak istiyoruz” diyor. Bu çerçevede Fratelli La Bufala’nın yatay büyüme, yani evlilikler yolu ile büyümeye karar verildiğine dikkat çeken Okan, lokasyon çalışmalarını tamamladıklarını, başvuran ve başvuracak yatırımcı adaylarıyla da hızla görüşmelere başlama kararı aldıklarını sözlerine ekliyor.

Okan, “2012 yılı içinde Trump Towers şubemizle birlikte İstanbul’da en az 4, Ankara’da da 1 olmak üzere planladık. Önümüzdeki 5 sene içerisinde Türkiye’de 22 Fratelli La Bufala aile üyesi olmayı hedefliyoruz” diyor.

İşin Aynası

Uygun yer: Fratelli’la Bufala’nın İstanbul, Ankara, Bursa, İzmir başta olmak üzere Türkiye’deki restoran sayısının 22’ye çıkması hedefleniyor. İlk sermaye: Yatırım maliyeti metrekare başına 500 dolar, franehise giriş bedeli ise 30 bin Euro.
Ciro hedefi: Lokasyona göre değişiyor.
Girişimcilerde aranan özellikler: Hizmet sektörünü tanıyan, Napoli mutfağını seven ve işletmesini farklılaştırabilecek girişimciler aranıyor.
Başvuru için: fratellilabufalaistanbul.com

burcu tuvay


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu