Turizm Sektöründen Haberler

İzole Tatil İçin Karavanlar Öne Çıkıyor

Tatil İçin Tercih Edilen Karavan Modelleri

PANDEMİYLE birlikte tatil kavramı da değişmeye başladı. Tek başına veya ailesiyle izole bir tatil yapmak isteyenler karavan dünyasını keşfetmeye başladı. Karavan rotaları ve kamp alanları bu yılın en popüler dinlenme seçenekleri arasında yer alacak gibi görünüyor. Karavanların eskiye kıyasla çok daha konforlu olmaları yıldızının hızla parlama sebepleri arasında. Tek başına, özgürce, izole bir tatil yapmak isteyen, kafasına göre o koydan bu koya geze geze vazm tadını çıkarmak isteyenler için de, ailecek güvenle tatil yapmak isteyenler için dc uygun modeller var. İhtiyacınıza göre kendinize uygun karavan yaptırma imkanı da mevcut. Türkiye’de istediğiniz model ve iç tasarımda karavan yaptırabileceğiniz firmalar bulunuyor. Bunların arasında Başoğlu, Emeksan, Saly, Erba, İmaj, Pino, Dolphin, Aysan, Moda, Soyut ve Tako ilk akla gelen firmalar. Mutfak, yatak, banyo, oturma alanı ya da neye, ne kadar yaşam alanına ihtiyacınız varsa, kendinize göre “tekerlekli bir ev” yaptırmadan ya da satın almadan önce en popüler modellere bir göz atın.

KLASİK ÇEKME KARAVAN

klasik cekme karavan

Özgür yaşam severlerin en popüler karavan modeli. Genellikle 2-6 kişilik kapasitesi olan bu klasik modellerde, klozet, lavabo, duş ocak ve tezgah gibi detaylar yer alıyor. Bailey, Coachman, Elddis, Lunar, Swift Group bu modelin üreticileri olarak öne çıkıyor.

THE STYLİSH T@B

the stylish

Bu model karavanlara, klasik çekme karavan ile gözyaşı römorklarının bir kırması denilebilir. Ebat olarak gözyaşı modelinden daha büyük, içinde tuvalet, duş ve katlanınca oturma alanı olan bir yatağı bulunuyor. Türkiye’de Pino Karavan tarafından üretiliyor.

https://www.youtube.com/watch?v=4jzbJx4p1-g

TAVANI YÜKSELEN KARAVANLAR

tavani yukselen karavan

Bu model, ayağa kalktığınızda başınız tavana çarpmasın diye akordeon tarzı bir tavana sahip. Küçük bir model olduğu için her yere sığması bir avantaj. Seri üretimi bulunmasa da karavan üretici firmalara yaptırmanız mümkün.

KÜÇÜK GÖZYAŞI RÖMORKLARI

Caravans
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Bu şirin römorklar küçük araçlar tarafından çekişe uygundur. ATV’ler tarafından bile kolaylıkla çekilebilirler. İki kişilik bu modellerde mutfak bagaj kapağını altında yer alıyor. 750 kilonun altında olduğu için ruhsat çıkarmak gerekmiyor. Türkiye’de Başoğlu Karavan tarafından üretiliyor.

MİNİ KARAVANLAR

mini karavan

Küçük ve ucuz bir model, bisikletle bile çekilebiliyor.Tek başına seyahati, özgür olmayı, alıp başını kaçmayı sevenler için ideal. İçini yatak olarak tasarlatmak da mümkün. Tercihen içine ya mini bir mutfak ya da tuvalet yaptırabilirsiniz. Ülkemizde Emeksan ve Pino tarafından üretilebiliyor.

BEŞ TEKERLEKLİLER

karavan 5 teker

Normal bir karavandan daha yüksek bir tavan boşluğuna sahip olan bu modeller kamyonet türü araçlarla çekilebiliyor. Geniş yaşam alanına sahip, hatta içinde seperatörierle bölünebilen mekanlar olabiliyor. Konforlu yaşamı seven aileler için ideal.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu