Bayilik ve Franchise

Kartal Yuvası Mağazaları Franchise Fırsatı

Kartal Yuvası Mağazaları Franchise Bedeli Almıyor, Kartal yuvasından 900 bin YTL çıkıyor, BJK Store Mağazası Açmak

İyi bir lokasyonda 100 metrekarelik bir BJK Store mağazasının elde edeceği aylık ciro 130 bin ile 140 bin YTL arasında değişiyor. Müşteri portföyünü oturtmuş, 100 metrekarelik bir mağazanın yılda yaklaşık 900 bin YTL ciro elde edebildiği belirtiliyor.

FUTBOL, KUŞKUSUZ DÜNYADA EN FAZLA TAKİP EDİLEN SPORLARIN BAŞINDA GELİYOR. Özel’likle taraftar desteğinin sınır tanımadığı futbol, ekonomik hayat içinde de önemli bir yere sahip. Keza, son yıllarda büyük takımların açtığı mağazalar, ilk etapta forma, şapka, spor malzemeleri satışıyla sınırlıyken şimdi hediyelik eşyadan kozmetiğe kadar geniş ürün gamıyla çoğu ihtiyaca yanıt verebiliyor. Taraftarların her geçen gün lisanslı ürün kullanma alışkanlıklarının artması ve sahadaki rekabetin bu platforma da kayması nedeniyle bu mağazalar ciro ve kârlılık bazında giderek büyüyor.

Bu büyüyen sektör içinde Beşiktaş Kulübünün ‘Kartal Yuvası’ mağazaları da yatırımcılar için franchising fırsatı sunuyor. Yaklaşık bin çeşit ürüne sahip olan Kartal Yuvası, tekstilden hediyelik eşyaya, multimedia ürünlerden oyuncağa kadar birçok ürün gamını mağazalarında satışa sunuyor.

İlk mağazasını 1998 yılında BJK Store olarak açan ve daha sonra Türkçe bir adla yola devam etme kararı alan Kartal Yuvası’nın son iki yıl içerisinde gerek ürün çeşidi, gerekse mağaza sayılarında büyük artışlar yaşandı. Bu iki yıl içerisinde 13 olan mağaza sayılarını 21’e yükselttiklerini söyleyen Beşiktaş Sportif Ürünler Satış Müdürü Harun Özdemir, “Son iki yıldaki bu gelişime bağlı olarak ciro bazında da yüzde 300’e varan büyümeler gerçekleştirdik” diyor.

2010’da 31 mağaza hedefi

2010 yılı sonunda 31 mağazaya ulaşılması hedefleniyor. Franchise için tüm Türkiye’yi hedeflediklerini ifade eden Özdemir, şöyle devam ediyor:

“Yeni mağaza açılışları hakkında taraftarlarımız ve camiamızla ortak kararlar alıp hareket ediyoruz. Yapılan anketler ve fizibiliteler neticesinde yatırım kararı alıyoruz. www.kartalyuvasi.com.tr‘de bir anketimiz mevcut. Bu ankette mağaza açılması istenen beş ayrı bölge üzerinde, taraftarlarımız, seçimlerini yapıyor. Bu beş bölgeden, oranı yüzde 40’ın üzerine çıkan bölgede detaylı fizibilite çalışmalanna başlanıyor ve yatırıma karar veriliyor.”

Giriş bedeli talep edilmiyor

Franchise giriş bedelinin talep edilmediği Kartal Yuvası’nda dekorasyon maliyeti yatırımcıya ait. Dekorasyon maliyeti, metrekareye göre değişkenlik gösterebiliyor. Ancak 100 metrekare mağaza için dekorasyon maliyetinin yaklaşık 50 bin YTL olduğu ifade? ediliyor. Ayrıca yatırımcının başlangıç stok maliyeti olarak yaklaşık 80 bin YTL ürün alması gerekiyor.

Aylık ciroların en yüksek olduğu aylar, ağustos ve eylül olarak ifade ediliyor. Bunun nedeni futbol sezonunun başlayıp, yeni sezon formaların satışa çıktığı ilk dönem olmasından kaynaklanıyor. Ancak yılbaşı, babalar günü, 19 Mart Beşiktaşlılar Haftası gibi özel günlerde mağazaların cirolannda büyük artışlar gözlendiğini söyleyen Özdemir, yine 100 metrekarelik bir mağazanın elde edeceği aylık cironun 130 bin ile 140 bin YTL arasında değiştiğini vurguluyor.

“Müşteri portföyünü oturtmuş, aktif, 100 metrekare ölçekli bir mağaza standart durumda li bir mağaza standart durumda yılda yaklaşık 900 bin YTL ciro elde edebilir” diyen Özdemir, şampiyonluk dönemlerinde ciroların bu rakamların üzerine çıkabildiğini söylüyor.

İşin aynası

Uygun yer: Türkiye genelinde işlek caddelerde franchising verilecek.
İlk sermaye: Franchise giriş bedeli talep edilmiyor. Ancak dekorasyon maliyeti yatırımcıya ait.
Gerekli nitelikler: Mağazacılık ve perakendecilik sektöründe deneyimli yatırımcılar tercih ediliyor.
Ciro hedefi: 100 metrekarelik bir mağazanın elde edeceği aylık ciro, 130 bin ile 140 bin YTL arasında değişiyor.

Başvuru için: 0212 236 58 20

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu