Giyim Sektörü ve Moda Haberleri

Kendime Uygun Giyim

Kendinize uygun giyim için bu makalemizden fikir edinebilirsiniz.
Modaya Uygun Kıyafet Seçin

Biz kadınların giyinirken ne kadar dikkatli ve inceleyici olduğu hepimiz tarafından bilinmekte.Hatta bazen bir konferansa bir toplantiya bir düğüne veya bunun gibi bir yere gidilecegi zaman biz erkekler partnerimizi çok zaman olmuşturki kapılar da bekleriz ve ‘Hadi hayatım’,’Çok Geciktik Canım’,’Biraz daha acele edermisin’ gibi sitemlerimiz de olmuştur.Uzman kişiler güzel kıyafet giymek isteyenlere, vücut tiplerine uyacak üzerimize oturacak kıyafetler seçmemize dikkat etmemizi öneriyorlar…
Hemen hemen her defasında aynanın karşısında , ne giyeceğiniz konusunda bir sonuca varıp karar vermekte zorlanıyormusunuz? Vücudunuza hangi giysilerin uyacağı konusunda şüpheleriniz mi var?İster minyon, ister hamile,ister toplu olun sizin için hazırlanmış bir model mutlaka üretilmiştir.
Farklı vücut tiplerine uyacak giyim önerileri hakkında bir kaç örnek verelim:

uygun giyim

Şişmansanız, stilinizi bulun;

Vücut tipi toplu olan kadınlar geneli ile gösterişsiz renklerle ve bol giysilerle mesela siyah renkli giyisiler ile vücutlarindaki toplu bölgelerini saklama ihtiyacı duyarlar. Ama bunu yapmak zorunda değiller.Nasıl değiller:Bu tip seçimler yerine göğüs ve kalçalarını sarmalayan,üzerine daha çok oturan giyecekleri tercih etmek daha doğrudur.Örnek vermek gerekirse 1950 yıllarında tercih edilen tarzdaki üzerinize oturan üstler ve geniş etekler. Vücudunuzdaki en çok beğendiğiniz yerlerini öne çıkarmak istiyorsanız aksesusarlar kullanabilirsiniz.Aklınızdan çıkartmayın ki, bol kesimli tercihler sizi daha fazla toplu gösterecektir. Üzerinize oturmuş olan tok kumaşlar sizi şık gösterir.Bu konuda toparlamak gerekirse gerekli olanlar:  Korse seklindeki üstler,üzerinize oturan bir palto… Yüksek topuklara sahip ve rahat bir ayakkabı, hem boyunuzu uzun gösterecek ve yürürken salınmanızı olanak sağlayacaktır.

Hazır Giyim

Minyon olanların dikkatine

Bu tip vücuda sahip olanlar için en önemli şey, giysilerinizin üzerini oturmasıdır. Tek renk giyinmek ve koyu renkleri seçmek modern bir görünüm ve bütünlük sağlar. Minyonlara en çok kısa etekler yakısır. Uygun çorap ve ayakkabı boyunuzun da daha uzun görünmesini sağlar. Farklı renk ve tarzlar yerine, sade ve tek bir renk kullanın. Mutlaka gerekli olanlar: Diz üstü etekler, üzerinize oturan kazaklar. Pantalonlarla giymek üzere az topuklu botlar, üzerinize uygun boru paça pantalonlar.

Jennifer Lopez tarzı

Armut olarak tanımlanan vücut şekli, gerek Beyonce, gerekse Jennifer Lopez sayesinde beğeni toplayan bir vücut tipidir. Yani üstü ince ama basen ve poposu olan bir vücuda sahipseniz, kabarık eteklerden ziyade, üzerinize oturan ve düz inen etekleri tercih edin. Özellikle çok yüksek topuklu çizme ve ayakkabılar, size uygundur. Göğsünüzü ortaya çıkartmak için korse tipi üstler, tam size göre. Mutlaka gerekli olanlar: Boru paça pantalonlar harika durur ama bel kısmında esneme yapıp açılmamasına dikkat edin. Alt ve üst dengesini sağlamak için gögüslerinizi kaldıran balkonet tarzı sütyenler. Koyu renk bir etek ki bunu her şeyle giyebilirsiniz.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu