Motosiklet Bayilikleri

KTM Motosiklet Bayilerini Arıyor

KTM Motosiklet Bayilik Verecek

KTM Türkiye distribütörü Spormoto’nun Genel Müdürü Selçuk Bektaş, pazar payı hedefine paralel olarak tanıtım ve pazarlama faaliyetlerine yönelik bütçemizi yüzde 100 artırdık.” diyor.

selcuk bektasTürkiye’deki satış rakamları ve hedefleri hakkında da bilgi veren Bektaş, KTM motosiklet satışlarının bu yıl yüzde 129 artışla 800’e, 2017’de ise bin 900’e çıkarmayı hedeflediklerini belirtiyor. KTM’nin Türkiye’de İstanbul Hasanpaşa’da kendine ait mağazasından ve Türkiye genelindeki 12 bayiden satış yaptığını ifade eden Bektaş, KTM Türkiye’deki bayi sayısını yıl sonunda 15’e, 2014’te ise 20’ye çıkarmayı hedeflediklerini açıklıyor.

HEDEF, 10 MİLYON TL CİRO

KTM bayilerinin en büyük gelir kaynaklarından birinin servis hizmetleri olduğunu söyleyen Bektaş, “Bu servislerin ciro içindeki payı yüzde 20 düzeyinde iken, aksesuar ve kıyafetlerin payı ise yüzde 15 dolayında. Türkiye çapında bugün 20 servisimiz var” diyor. 2012 itibariyle 5 milyon TL olan cirosunu bu yıl iki katına (10 milyon TL) çıkarmayı öngörüyor.Peki, KTM Türkiye’deki hedeflerine nasıl ulaşacak? Bu konuda zorluk yaşamayacaklarını düşünen Bektaş’a göre bunun en önemli nedeni ise Türkiye’nin genç nüfusu…

Mağazalarında KTM’nin tüm modellerinin satışını gerçekleştirdiklerini ifade eden Bektaş, markanın 50 cc’lik çocuk motosikletinden 1190 cc’ye kadar 32 modelini pazarladıklarını belirtiyor. Firma 125-400 cc aralığında bazı yeni modellerini Türkiye pazarına dahil etmeyi planlıyor.

“TÜRKİYE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ”

Geçen yıl dünyada motosiklet pazarı yüzde 20 düzeyinde gerilerken KTM’nin payını yüzde 7.9’a yükselttiğini söyleyen KTM CEO’su Stefan Pierer, myfikirler.com bu konuda şu değerlendirmeyi yapıyor: 2017 yılında dünyanın bir numaralı spor motosiklet üreticisi olmak istiyoruz. Türkiye de bizim için çok önemli bir pazar. Buradaki payımızı artırmayı hedefliyoruz.”

ELEKTRİKLİ SCOOTER GELİŞTİRİYOR

KTM’nin scooter konusunda da çalışmaları var. Çok hafif, güçlü değişik bir scooter yapmaya yönelik çalışmalarının devam ettiğini ifade eden Pierer, “Bu kapsamda deneme amaçlı elektrikli, konsept bir scooter geliştirdik. Çok ilgi gördü. Ancak bu ürüne hemen giremeyiz. Dünyada ve Türkiye’de ki scooter talebine karşınbüyük ihtimalle klasik bir scooter yapmayacağız.” bilgisini verdi. Otomatik vitesli motorlar konusunda da çalıştıklarım ifade eden Stefan Pierer, bu konuda, “Şehir içinde büyük kolaylık sağlayacağı kesin. Ancak ekstra ağırlık getirecek olması önemli bir handikap” diyor.

Tel : 0216 349 16 40

İdil Taraklı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu