Pizza Bayilikleri

Little Caesars’dan franchise hamlesi

Tüsaid’ın makro ekonomik tahminlerine göre; 2015’de büyüme %3,8 iken 2017’da büyüme beklentisi %3,6 dır. Enflasyonun 2015’de %8,8 iken 2017 yılında %9,1 olarak gerçekleşeceği öngörülüyor.

2004 yılından beri franchising sektöründe çalışan bir yönetici olarak söyleyebilirim ki; böyle-sine zorlu ve çok çalışmayı gerektiren yıllardan franchising sektörünün her zaman olumlu etkilenmektedir. Franchising sistemi, risklerin minimize edildiği, know-how transferi sayesinde bilgi ve becerinin hızla aktarıldığı, denetleme mekanizmaları ve sürekli eğitim sistemlerimiz sayesinde de hataları önceden farkedip düzeltmeyi sağlayan imkanlar vermesidir.

Little Caesars Pizza

Little Caesars Türkiye, franchise atılımını başlatıyor. Yıl sonuna kadar başta İstanbul, İzmir, Ankara ve Bursa’da olmak üzere 30 yeni şube açmayı hedefleyen marka, önümüzdeki iki ydda şube sayısını iki katma çıkaracak.

Dünyada en çok tercih edilen ilk üç pizza zincirinden biti olan Little Caesars, 1996 yılından bu yana Çelebi Holding çatısı altında Türkiye’de hizmet veriyor.

20 çeşit pizza, salata çeşitlerinin yanı sıra mönüsünde, elma dilim patates, tavuk kanadı, nuget, çılgın ekmek ve sufle gibi günlük olarak üretilen ürünlere sahip. Türkiye genelinde 79 restoran ile faaliyet gösteren Little Caesars, başta İstanbul olmak üzere Ankara, İzmir, Bursa ve Kocaeli’nde şubelerinde bulunuyor. Yakın bir zamanda şube sayısını hızla artırmayı planlayan şirket, Türkiye genelinde franchising verecek.

150 ŞUBEYE ULAŞACAK

Little Caesars2017 sonuna kadar 30 yeni şube açmayı hedeflediklerini söyleyen Little Caesars Genel Müdürü Hüseyin Genç, “Başta İstanbul, İzmir, Ankara ve Bursa olmak üzere yakın illerde büyümeyi hedefliyoruz. Pek çok noktada gecenin geç saatlerine kadar hizmet veren bir marka olarak, AVM’lerde değil caddelerde büyümeyi tercih ediyoruz. 2018 yılında ise tüm yurdumuza Little Caesars pizzalarımızı ulaştırmak arzusundayız” diyor. Genç, 2017 yılı sonunda ise 150 noktaya ulaşmayı hedeflediklerini sözlerine ekliyor.

Tüm şubelerinin büyüklüğü minimum 80 m2 olarak belirlenmiş. Standart bir restoranın anahtar teslim maliyeti ise 220 bin dolar + KDV. Yapılan yatırımın geri dönüşü ortalama 36 ayı buluyor. Yatırım bedeline altı adet servis motosikleti de dâhil edilmiş. Her şubede üçü yönetici olmak üzere ortalama 12 personel görev yapıyor.

Little Caesars’a yatırım yapan bir kişi tüm mutfak araç gereçlerinden eğitimli personele kadar her noktada destekleniyor.

Markanın royalty payı satışların yüzde 6’sı. Standartları ve kaliteyi devam ettirebilecek kişilerle çalışmayı tercih ettiklerini belirten Genç, adaylarda öncelikle işinin başında duracak ve yeterli mesaisini verecek olmalarına dikkat ettiklerini söylüyor. Genç, şu bilgileri veriyor:

“Little Caesars olarak uygun gördüğümüz yatırımcıları sekiz haftalık genel bir eğitime alıyoruz. Temel eğitim programımızda yatırımcılara operasyon detayları konusunda pratik ve teorik eğitimler veriyoruz. Eğitimin tamamlanmasından sonra operasyonel ve yönetsel sorumluluk testleri yapıyoruz. Yüzde 90 başarı halinde sertifika alan kişilerle çalışmaya başlıyoruz.”

İŞİN AYNASI

Uygun yer: İşlek caddeler.
İlk sermaye: Standart hır restoranın anahtar teslim maliyeti 220 bin dolar+ KDV
Ciro hedefi: Lokasyona göre değişiyor.
Bayilerde aranan özellikler: işinin başında durabilecek girişimciler
Başvuru için: www.littlecaesars.com.tr

Pizza Bayiliği Veren Firmaların Franchise Şartları

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu