Bayilik ve Franchise

Moneta Ticaret Ürün Satış Bayiliği Veriyor

Firma Tanıtım : 1980 yılında ısıtma çözümleri üretmek üzere kurulan ETHERMA firmasının Avusturya’da üretimini yaptığı LAVA® Kızılötesi Isıtıcı ürünlerinin, Dkeytrade firması ile ortak çalışma doğrultusunda, Moneta Ticaret olarak Türkiye ve KKTC bölgelerinde 2012 yılı Ocak ayı itibarı ile ithalatını yaparak münhasır Ana Distribütörü olmuş bulunmaktayız.

Ana Distribütörü olduğumuz LAVA® Kızılötesi Isıtıcı ürün gamımız için Bayilik ve Satış Ağı kurmak hedefindeyiz. Bu hedef doğrultusunda Türkiye’de ve KKTC’de profesyonel anlamda ürünlerimizi satmak isteyen firmalar, şahıslar ile farklı tiplerde çeşitlendirdiğimiz bayilik ve satış ağı anlaşmaları yapılacaktır.

Sizi de aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Saygılarımızla,

Hülya Yüksel Gürsu
Genel Müdür

Firma İsmi : Moneta Ticaret
Bayilik Kategorisi : Yapı İnşaat, Dekorasyon, ısıtma Soğutma
Kuruluş Yılı : 2011
Şube Sayısı : 1
Bayilik verilecek bölge:
Tüm bölge ve şehirler (Türkiye ve KKTC)
Bayilik şekli:
Farklı tiplerde çeşitlendirilmiş bayilik ve satış ağları (aşağıda detaylandırılmıştır.)
İsim Hakkı Bedeli:
Yoktur

VERİLECEK DESTEKLER:

Reklam/Tanıtım: Türkiye genelinde ve KKTC de ürünün tanıtılması ve satışına yönelik reklam ve tanıtım çalışmaları Moneta Ticaret tarafından yapılacaktır. Ayrıca bayi isterse, Moneta Ticaret onayı dahilinde kendisi bölgesel olarak reklam/tanıtım çalışmaları yapabilir. Bölgesel olarak yapılan bu reklam/tanıtım çalışmalarının maliyeti bayiye veya satış ağına aittir. Moneta Ticaret, belirlediği fuarlarda Lava® Cam Isıtıcıların tanıtımı için fuar katılımları gerçekleştirecektir.

Eğitim: Dönemsel olarak ürünün detaylarının değerlendirilmesi, anlatılması için çeşitli eğitim organizasyonları yapılacaktır. Bayiler ve satış ağları bu belirtilen eğitime %80 oranında katılmak durumundadırlar.

Planlama: 3 aylık dönemler için ve yıllık dönem içinde olmak üzere ürünün konumlandırılması, satışı ve pazarlaması ile ilgili olarak Moneta Ticaret ile düzenli toplantılar yapılacak, zaman zaman bilgilendirme açısından e-posta yoluyla ulaşılacaktır.

Pazarlama: Bayiler ve satış ağları pazarlama faaliyetlerini kendileri yürüteceklerdir. Pazarlama faaliyetleri Moneta Ticaret’in bilgisi dahilinde yapılacaktır. Dönemsel olarak Moneta Ticaret’in belirlemiş olduğu pazarlama stratejisi hakkında bayiler ve satış ağları bilgilendirilecektir.

BAYİLİK ŞARTLARI:

Bu dökümanda verilen bilgilere ek olarak;

1. Bayilik için isim hakkı adı altında ek bir ücret alınmamaktadır.
2. Bayiler, LAVA Cam Isıtıcı’yı başka bir şirketten satın alamazlar veya aracı kullanamazlar.
3. Bayiler, ürünün içeriğinde değişiklik yapamazlar.
4. Bayiler, görsellerde değişiklik yapma hakkına sahip değillerdir, ancak Moneta Ticaret onayı altında olabilir.

BAYİLİK DETAYLARI:

Türkiye ve KKTC’de her ile, her bölgeye ulaşma hedefindeyiz. Bu konforlu ısı yayan dekorasyon harikası LAVA® Cam Isıtıcıları ulaştırmak için birden fazla çeşitlilikte bayilik ve satış ağı kurulacaktır.

1. İl Bayileri:
2. Alt Bayiler
3. Satış Ağları
4. Bölge Bayileri

1. İL BAYİLERİ:

İl Bayileri, bayileri oldukları tüm ildeki satış operasyonunu yönetirler. Tüm il için oluşturulacak olan Alt Bayilere, ürün tedarik ederek yaptıkları satış operasyonunu denetler ve destek verirler. Alt Bayilerin yapmış oldukları satıştan belirli bir oranda satış payı alırlar. Moneta Ticaretin her il için ayrı olarak belirlediği 3 aylık dönemlik ürün adetini, İl Bayisi İl Bayi sözleşmesi ile beraber siparişini yapmayı kabul eder. Sözleşmenin akabininde ilk 3 aylık ürün siparişi yapılır. İl bayileri, son tüketici satış fiyatı üzerinden % 15 indirimli ürünü satın alır. Alt bayilere satış yaparken %5 karla satış yapılacaktır.

İl bayi sözleşmesi süresi: 1 yıldır. Önceden belirlenen satış adedini yaptığı zaman sözleşme otomatik olarak her yıl uzayacaktır.

İl bayi broşür: İl bayileri, her 3 aylık dönemde Moneta Ticaret tarafından belirtilen adetlerde broşür bastıracaktır. Her il için farklı adet belirlenecektir sözleşme aşamasında.

Başlangıç Bedeli: Ürün mal bedelinin dışında ve broşür basımı dışında herhangi bir ekstra başlangıç bedeli bulunmamaktadır.

İlk yıl satış hedefi: Bölge bazında değerlendirilecektir.

Gerekli İl Bayi Özellikleri: İnşaat veya dekorasyon, ısıtma soğutma sistemleri alanında ürün toptan veya perakende satış yapan, yada bu alanda çalışan, bayilik yapan şirketler, şahıslar. Veya yukarıda belirtilen alanda iş kurmak isteyen profesyonel kişilere bayilikler verilecektir. İç mimarlık alanında çalışan firmalarda il bayisi olabilirler.

Gerekli İşyeri Özellikleri: Showroom’u olan veya bir ofis ortamı bulunan tüm şirketler il bayisi olabilirler. Showroom’da sadece LAVA Cam ısıtıcıların haricinde de ürünlerin bayisi olunabilir. Eğer sadece LAVA Cam ısıtıcı için bir showroom açılması düşünülüyorsa, il ve bölge kriterlerine göre, verilen
İndirim oranı daha da artmaktadır. (Lütfen detayları Moneta Ticaret ile görüşünüz.)

2. ALT BAYİLER:

Alt Bayiler, İl bayisine sipariş geçerek ürünü tedarik edeceklerdir. Alt bayilerin Alt Bayi sözleşmesi ile birlikte Moneta Ticaret tarafından öngörülen ve satışını yapabileceği bir ürünün indirimli olarak satın alımını yapacaktır. Her ay, minimum 1 ürün siparişi gönderecektir. Satış rakamlarına göre önceki ayların satışı, Moneta Ticaret’in öngörüsü ile min. Adet görüşülecektir. Alt bayiler, son tüketici satış fiyatı üzerinden % 10 indirimli ürünü satın alır.

Alt bayi sözleşmesi süresi: 1 yıldır. Bulunduğu bölgedeki satış potansiyelini Moneta Ticaret ile birlikte inceledikten sonra potansiyel satışı yakalarsa ve doğru pazarlama faaliyetlerinin yürütüldüğü görülürse, alt Bayilik otomatik olarak uzatılacaktır.

Alt bayi broşür: Alt bayiler, her 3 aylık dönemde min.100 adet broşür bastıracaktır..

Başlangıç Bedeli: Ürün mal bedelinin dışında ve broşür basımı dışında herhangi bir ekstra başlangıç bedeli bulunmamaktadır.

İlk yıl satış hedefi: Bölge bazında değerlendirilecektir.

Gerekli Alt Bayi Özellikleri: İnşaat veya dekorasyon, ısıtma soğutma sistemleri alanında ürün toptan veya perakende satış yapan, yada bu alanda çalışan, bayilik yapan şirketler, şahıslar. Veya yukarıda belirtilen alanda iş kurmak isteyen profesyonel kişilere bayilikler verilecektir. İç mimarlık alanında çalışan firmalarda alt bayi olabilirler.

Gerekli İşyeri Özellikleri: Showroom’u olan veya bir ofis ortamı bulunan tüm şirketler alt bayi olabilirler. Showroom’da sadece LAVA Cam ısıtıcıların haricinde de ürünlerin bayisi olunabilir. Eğer sadece LAVA Cam ısıtıcı için bir showroom açılması düşünülüyorsa, il ve bölge kriterlerine göre, verilen
İndirim oranı daha da artmaktadır. (Lütfen detayları Moneta Ticaret ile görüşünüz.)

3. SATIŞ AĞLARI:

Satış ağı, belirli bir bölgeye sahip olmadan kendi insiyatiflerinde satabileceklerini düşündükleri müşteri veya potansiyel müşterileri ile pazarlama faaliyetleri yürüterek satış yapmaya çalışan profesyonel kişilerdir. Satış ağlarının kar oranı %5 ile %7 arasında değişkenlik göstermektedir.

Satış Ağı sözleşmesi süresi: 1 yıldır. Satış potansiyeline göre otomatik olarak uzatılacaktır.

Satış Ağı broşür: Satış ağları aylık olarak 10 adet broşürü ücretsiz olarak Moneta Ticaret’ten alabilirler. Ekstra ihtiyaç olursa, broşür bastırmak yerine, maliyeti karşılığında Moneta Ticaret’ten broşür talebinde bulunabilirler.

Başlangıç Bedeli: 1 adet ürün bedeli dışında herhangi bir başlangıç ücreti bulunmamaktadır.

İlk yıl satış hedefi: Bölge bazında değerlendirilecektir.

Gerekli Satış Ağı Özellikleri: İnşaat veya dekorasyon, ısıtma soğutma sistemleri alanında ürün toptan veya perakende satış yapan, yada bu alanda çalışan, bayilik yapan şirketler, şahıslar. Veya yukarıda belirtilen alanda iş kurmak isteyen profesyonel kişilere satış ağları verilecektir. İç mimarlık alanında çalışan firmalarda satış ağı olabilirler. Bağımsız olarak çalışmayı düşünüyorsanız ama sermayeniz yok ise; size bizden bir fırsat.

Gerekli İşyeri Özellikleri: Herhangi bir işyeri kriteri bulunmamaktadır. Evden bile çalışabilirler. Tercih satış ağına bırakılmıştır.

4. BÖLGE BAYİLERİ:

Türkiye ve KKTC çeşitli bölgelere ayrılıp, buradan koordinasyonu sağlanacaktır. Başarılı olan il bayilerden ve alt bayilerden 1 senelik performansa göre değerlendirme yapılacaktır. Tüm bölgede yapılan satışlardan pay alacaktır. Bölge bayi çalışması ilk etapta yapılmayacak olup, 2013 ocak ayı itibari ile değerlendirilecektir.

İletişim Bilgileri

İlgili Kişi : Hülya Gürsu
Telefon : 0 532 314 57 11
Web : www.moneta.co
E-posta : hulya.gursu@moneta.co
Adres : Kozyatagı, ıstanbul

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu