Bayilik ve Franchise

Motta Franchise Veriyor

Motta Franchise, Motta Bayilik, Pastane Bayiliği, Tatlı Bayiliği, Avmde Bayilik, Bayilik Veren Firmalar, Yiyecek Bayilikleri

Motta, 1986 yılından bu yana Türkiye’de pastacılık ve Ekmekçilik Sektöründe ilk ve en yaygın franchise zinciri olarak büyümesine devam etmektedir. 20. yılını kutlayan Motta bu süre içerisinde kalitesiyle özdeşleşmiş markası, geniş ürün yelpazesi, profesyonel işletme sistemleri,müşteriye hizmet anlayışı, ayrıcalıklı dekorasyonu ve kurumsal yapısı ile Motta Türkiye’de pastacılık sektörüne yeni bir boyut getirmiştir. İlk Franchise‘ını 1991’de veren Motta bu yıldan itibaren Franchise Sistemini geliştirerek kurumsal bir yapı içinde oturtmuştur. Bugün İstanbul’da 80’e yakın mağazası dışında Ankara, İzmir, Antalya, Trabzon, Ordu, Niğde,Çanakkale, Bodrum, Muğla, Marmaris, Balıkesir gibi 21’i aşkın ilde toplam 200’e yakın mağazaya ulaşmış ve Türkiye’nin bu alandaki en yaygın zinciri olma özelliğini açık ara sürdürmüştür.

Motta değişken müşteri profil ve ihtiyaçlarına göre mağaza konseptlerini çeşitlendirerek böylelikle aday franchisee‘ler içinde farklı yapı ve büyüklükte konseptler geliştirmiştir. Sıcak Nokta Butik ve Corner, Motta Butik & Cafe,Motta AVM konsepti, Motta Pastane & Ekmek, Motta Area Franchise gibi modeller Motta,Sıcak Nokta Motta ve The Bakery Line markaları ile açılmakta ve ev hanımlarından iş adamlarına kadar geniş bir yelpazedeki girişimcilere uygun modeller oluşturmaktadır.

Motta Franchising Sistemi
Motta Franchising sistemi franchisee’nin mağaza yönetimi ve satış konularında uzmanlaşarak yoğunlaşmasına, tüm enejisini ve birikimini işin zevkli kısmı olan satış ve müşteri ilişkilerine kullanmasına olanak sağlar.Franchisee’ nin satış konusunda, mağaza yönetiminde ve müşteri ilişkilerinde yoğunlaşması, Motta’ nın ise genel işletim sistemlerindeki rehberlik görevinin yanında,üretim araştırma geliştirme, yeni teknoloji yatırımları, eğitim, genel reklam tanıtım, denetim ve iş gelişterme konularındaki uzmanlığı adeta görevleri iyi paylaştırılmış güçlü bir takımı bir araya getirmektedir.
Bugün Amerika’ da perakende sektörünün %50 si franchising sisteminin bir parçasını oluşturmakta ve 1.5 trilyon dolar ciroyu ifade etmektedir. Ülkemizde de hızla gelişen franchising sistemi Amerika ve Avrupa’ ya bakıldığında daha büyük gelişmelere gebe olduğunun işaretini vermektedir. Yatırım riskinin diğer klasik iş kurmaya göre 5 kat daha düşük olduğu franchising sistemi dünyada ‘Hangi İşi Yapayım’ sorusunu ‘Hangi Franchise’ ı Alayım’ şeklinde değiştirmiştir.Türkiye Franchise Derneği (UFRAD)’ın ilk üyelerinden olan Motta, Dünya Franchise Konseyi, ve Avrupa Franchise Federasyonu üyelikleri ile güçlenen derneğin 8 yılı aşkın bir süredir yönetim kurulunda görev alarak ülkemizde franchise sisteminin gelişimine
aktif destek vermektedir.

Motta Franchising Sisteminin Avantajları
Yatırım aşamasında doğru yer seçimi, maliyet analizi ve zaman tasarrufu
Motta, yatırım yapmanız için doğru yerin seçiminde, bu yöndeki araştırma sonuçlarını ve tecrübesini devreye sokarak rehberlik yapıyor. Ayrıca yapılacak olan yatırımın mali portresini ve ödeme takvimini önünüze koyarak evdeki hesabın çarşıdakine uymasını sağlıyor. Deneyimli ve uzman kadroları ile yatırımın en kısa sürede tamamlanmasını sağlayarak yatırımın kazanca dönme sürecini kısaltıyor.

Temel üretim sorumluluğu Motta’da
Franchisee yorucu ve karmaşık üretim sistemleri ile değil, zevkli satış ilişkileri ile uğraşıyor. Sadece sıcak satılması gereken ve karlılığı arttıran az miktardaki ürün yatırımcı tarafından üretiliyor.

Mağaza tasarımı
Motta açılacak mağazaların tasarımını karlılık ve verimliği maksimize edecek şekilde belirtiyor. Franchisee Motta’nın tecrübesinden faydalanarak en fonksiyonel ve ideal tasarımdaki mağazaya kavuşuyor.

Personel ve eğitim desteği
Motta açılış öncesinde personeli işe alıyor ve bir ay süresince deneyimle kadrosuyla eğitiyor. Açılış öncesi ve sonrasında Motta periyodik olarak çeşitli konularda sürekli teorik ve pratik eğitim veriyor.

Dünyadaki gelişmeleri sürekli takip etme ve uygulamaları
Motta her yıl dünya pastacılık ve ekmekçilik sektöründeki gelişmeleri yurt içindeki ve yurt dışındaki fuar ve seminerlere katılarak takip ediyor, getirdiği yenilikleri ürünlere ve işletme sistemine yansıtıyor. Böylece franchisee bireysel olarak çok büyük yatırım gerektiren gelişme ve yeriliklerden ücretsiz olarak yararlanıyor.

Sermayesiz açılış desteği
Franchisee hergün peşin satmış olduğu ürünlerin bedelini Motta’ya 30 gün sonra ödüyor. Böylelikle yaklaşık bir ayın cirosu franchisee için işletme sermayesi olarak kalmış oluyor.

Toplu alımlar ve uygun vadeler
Franchisee’ler büyük bir zincirin halkaları olarak toplu alımların fiyat ve vade avantajlarından yararlanarak maliyetlerde avantaj yakalıyorlar.

Reklam ve promosyon desteği
Franchisee az bir katılımla büyük yatırımlı ve ses getiren reklam ve promosyo faaliyetlerinden eşit olarak yararlanıyor.Motta düzenli olarak dergi, gazete ve radyolarda tanıtım yapmakta, ayrıca birçok aktivitede sponsorluklar üstlenmektedir.

İşletme kitapçığı ve işletme sistemi desteği
Motta franchisee’ye kuruluş esnasında bir rehber sunarak aklına gelebilecek tüm konularda başvurabileceği bir kaynak sağlıyor. Ayrıca, her tip Motta konsepti için ideal işletme teknikleri konusunda franchisee’ya sürekli destek veriyor ve profesyonel kadrosu ile sürekli rehber oluyor.

1 2Sonraki sayfa

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu