Anasayfa / Giyim ve Moda / Mutfaklarda Avrupa’dan başlayan eskiye dönüş modası

Mutfaklarda Avrupa’dan başlayan eskiye dönüş modasıMutfaklarda Avrupa’dan başlayan eskiye dönüş modası

Modada eskiye dönüş birçok kere rastladığımız bir durum olmuştur. Eskinin deri ceketleri bir bakarız tekrar moda olur, eskinin dantelleri bir anda tekrar herkesin üzerinde yerlerini almaya başlar. Bu durum mutfak alışkanlıklarımız ve eşyalarımız için de çok farklı değildir. Örneğin hepimizin bildiği melamin tabaklar yaklaşık 20 senelik bir zaman öncesinde masalarımızda önemli bir yer tutarken, özellikle son 10 senede yerlerini büyük ölçüde porselene bırakmışlardı. Porselenler her ne kadar daha zarif gözükseler de kullanışlılık açısından ve dekor çeşitliliği açısından hiç bir zaman melaminin yanına bile yaklaşamadılar. Bu sebeple artık birçok mağazada tekrar melamin hakimiyetini görmeye başlıyoruz.
Özellikle Avrupa’da daha çok görebileceğimiz bu akımın, yakın zamanda Türkiye’ye de geleceğini söylemek çok zor olmaz. Şimdilerde daha çok süzgeçler ve tepsiler gibi daha genel kullanım amaçlı ürünlerde gördüğümüz melamin ürünler yakında çok daha geniş yelpazedeki servis tabakları, kaşıkları gibi ürünlerin üretiminde de kullanılmaya başlanacağı düşünülüyor. Tabi bütün bu gelişmelerde son yıllarda tüketicinin daha bilinçli ve kaliteli ürünler kullanmaya yönelmesinin etkisi söz konusu. Özellikle ürünlerde kullanılan hammaddelerin yurtdışındaki hakiki melamin üreten tesislerden tedarik edilerek iç pazara sunulması ve üreticilerin de bu hammaddeleri tercih etmesinin bu konuda etkisinin yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Kumru Kimya’nın başını çektiği pazarda piyasaya melamin hammaddesinin sağlanması ile bu ürünleri daha da fazla göreceğimiz aşikar.

  Güneşten elektrik enerjisi üretebilen lif geliştirildiYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Dış Giyim Markaları İç Giyime De El Attı

Koton, Defacto, D’S Damat, LC Waikiki gibi perakendeciler iç giyime de el attı. Dış giyim …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir