Anasayfa / Bayilik Veren Firmalar / Bayilik ve Franchise / Ordning & Reda Yeni Franchiseler Veriyor

Ordning & Reda Yeni Franchiseler VeriyorOrdning & Reda yeni girişimciler arıyor

iPad, iPhone, laptop kılıfları, defter, çanta gibi aksesuar ve kişisel ürünler tasarlayan Ordning&Reda’yı Türkiye’ye getiren Moris Eskinazi, yeni franchise’lar arıyor. Bursa, Ankara ve Antalya’ya franchising verilmesi mağazalarda aylık 50 bin ile 100 bin TL arasında ciro yapmanın mümkün olduğu ifade ediliyor.

Ordning&Reda, İsveç menşeli iPad, İPhone, laptop kılıfları, defter, çanta gibi aksesuar ve kişisel ürünler tasarlayan üreten bir firma. 1990’lı yıllarda cilt işi yapan bir ailenin kızının kurduğu butik bir marka olan Ordning&Reda, kızın hastalanıp vefatı üzerine markayı Bodrum adlı bir şirkete sattı. 2000’li yıllara gelindiğinde kırtasiye harici, aksesuar ürünlerini de koleksiyonuna katan marka, çok beğenilen bir moda ‘life style’ markası oldu ve 2010 yılında franchise vermeye yeşil ışık yaktı. https://www.myfikirler.org Bugün şirketin 30’dan fazla ülkede yaklaşık 50 mağazası var.

Türkiye’ye markanın 10 yıldır müdavimi olan eski Harvey Nichols Genel Müdür Yardımcısı Moris Eskinazi tarafından getirildi. 10 yıl önce Cenevre’de sokakta yürürken tesadüfen, Ordning&Reda vitrinini gören Eskinazi, içeri girer ve mağazanın ürünlerinin müdavimi oldu. Bu arada profesyonel hayatı bırakarak Alaçatı’ya yerleşen Eskinazi, markayı Türkiye’ye getirmek için yazışmalara başladı. 2010 yılında master franchise anlaşması imzaladı. İlk mağazasını ise İstanbul’un Teşvikiye semtinde açtı.

100 BİN TL CİRO HEDEFİ
Ordning&Reda, İsviçre’de ‘derli toplu’ anlamına geliyor. Bu anlamdan yola çıkarak, ofisinizi, evinizdeki çalışma alanınızı toplu ve zevkli tutabileceğiniz her türlü ürünü bulabiliyorsunuz mağazalarda. Kategoriler içerisinde defter, kalem, ajanda, fotoğraf albümü, kutlama kartları, kişisel aksesuar, çanta, masa üstü ve dosyalama ürünleri bulunuyor. Şu an sadece Nişantaşı mağazasıyla faaliyet gösterdiklerini söyleyen Eskinazi, Bursa, Ankara ve Antalya’da da mağaza açmayı düşündüklerini belirtiyor. Bunun için franchising verilecek.

  Pink Dream Parfüm Bayilik Veriyor

Bir Ordning&Reda mağazası açmanın yatırım bedeli yaklaşık 150 bin TL. Lokasyon ise kadın yaya trafiğinin yoğun olduğu yerler. Franchise için aylık ciro hedefi 50 bin ile 100 bin Tl, arasında belirlenmiş. Royalty ise aylık ciro üzerinden yüzde 2.

HER YIL YÜZDE 10 BÜYÜYECEK

Tüketicinin gittikçe daha bilinçlendiğine dikkat çeken Eskinazi, “Müşteriler ne aradığını çok iyi biliyor. Markalar kendilerini iyi tanıtıp, tanıtımlarını da dürüstçe ürünlerine yansıttıkları sürece pazar payını da alıyor. Ancak bu süreçte en ufak hata tüketicinin

reaksiyonunu da eskisinden çok daha hızlı getiriyor” diyor. 2011 yılını 600 bin TL ciroyla kapattıklarını ve her yıl yüzde 10 büyümeyi, hedeflediklerini kaydeden Eskinazi, şunları belirtiyor: “Hedefimiz, markamızı sevdimıek ve her zaman olduğu gibi alışveriş yapan kitlemizin yüzündeki gülümsemeyi görmek istiyoruz. Özellikle kurumsal satışlarımızı arttırmak istiyoaız. Kurumsal satışlarımız daha çok üst seviye yöneticilere olan hediye ve ajandalan kapsıyor. Son 3 ayda yurt dışı kaynaklı biraz duraksamaya uğrayan yeni ve heyecan verici ürünlerimizi tekrar ön plana çıkartmak istiyoruz. Ondan sonra başan zaten kendiliğinden geliyor.”

İŞİN AYNASI

Uygun yer: Özellikle kadın yaya trafiğinin yoğun olduğu yerler. Bursa, Ankara ve Antalya’da mağaza açılması hedefleniyor.
İlk sermaye: Yaklaşık 150 bin TL.
Ciro hedefi: Aylık 50 bin ile 100 bin TL arasında değişiyor.
Başvuru için: 0212 232 90 98

Burcu Tuvay / Haftalık Ekonomist Dergisi
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Llaollao Frozen Yoğurt Pazarında Franchising Veriyor

LLAOLLAO 10 SATIŞ NOKTASI AÇACAK 2009 yılında kurulan Ispanya menşeli Llaollao, ‘frozen yoğurt’ pazarına girerek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir