Köfteci Bayilikleri

Özcanlar Köfte’den franchise fırsatı

Özcanlar Köfte’den bayilik fırsatı

Tekirdağ Özcanlar Köfte, İstanbul ve Marmara Bölgesi’nde şubeleşerek büyüyecek. Franchising vermeye hazırlanan firmanın bir şubesinin m2 maliyeti 2 bin TL. İsim hakkı bedeli olarak ise 50 bin Euro alınıyor.

Özcanlar Köfte, 1953 yılında İsmail Özcan ve Arif Özcan Kardeşler tarafından Tekirdağ’ın Muratlı ilçesinde küçük bir lokanta olarak kuruldu. 1982 yılında kiralık dükkandan çıkarak, kendi dükkanlarını açan Özcan Kardeşler in çocukları ikinci kuşak da 1990’lı yıllarda devreye girdi.

1997 yılında işin hammaddesi olan ete yatırım yapmayı planlayan ikinci kuşak, kendi besini çiftliğini kurmaya karar verdi. îlk etapta 25 baş hayvan ile start alan besi çiftliği, Özcanlar’a büyük bir sinerji kazandırdı. 2002 yılında Silivri’de Maxi AVM’de ikinci şubelerini açan Özcan Kardeşler, 2005 yılında ise Tekirdağ’da et marketi açtı.

Özcanlar Köfte

SERA YATIRIMI YAPACAK

Bugün beş şubeye ulaşan Özcanlar Köfte’nin İstanbul’a ilk yatırımı ise 2008 yılında gerçekleşti. Besi çiftliği altı dönümlük bir alanda, 2 bin büyük baş kapasiteli 500’ü besi, 55’i süt ineğine ulaşmış durumda. Çiftlikte yetiştirilen tüm hayvanlar yüzde 100 yerli besi dana olduğu gibi, yemden ete, etten köfteye uzanan tüm süreç kontrol altına alınıyor. Öte yandan, firma için, civarda besicilik yapan toplam 25 aile de bulunuyor.

Özcanlar Köfte Genel Müdürü Mestan Özcan, yapacakları yeni yatırımla çiftlikte hayvan sayısının 4 bine ulaşacağını, kapasitenin artırılmasına bağlı olarak, biogaz tesisi ve organik tarım ürünleri için entegre sera yatırımları ve tamamen organik sebze ürünleri de sunmayı planladıklarını söylüyor.

YÜZDE 50 BÜYÜYECEK

Yazın günde ortalama 6 bin ila 7 bin kişi ağırlayan firma, İstanbul’dan başlayarak Marmara Bölgesi’nde şubeleşerek büyüyecek. Bu yıl altı şube açmayı planladıklarını belirten Özcan, “Hedeflediğimiz iller İzmit, Bursa, Çanakkale ve Edirne. İstanbul’da ise Kadıköy, Beşiktaş ve Bakırköy’de şu-beleşmeyi planlıyoruz” diyor.

2011 yılında 20 milyon TL ciro gerçekleştirdiklerine 2012 yılında ise yüzde 50 büyüme hedeflediklerine dikkat çeken Özcan, “Şu an 250 kişiye istihdam sağlıyoruz. Şube sayısının artışına bağlı olarak bu sayı beş yıl içinde 800 kişiye ulaşacak. Ciromuzu ise beş yıl içinde 100 milyon TL’ye ulaştırmayı hedefliyoruz” şeklinde konuşuyor.

50 BİN EURO İSİM BEDELİ

Özcanlar Köfte, bazı şubelerini franchising yoluyla açacak. Bir restoranın m2 maliyeti 2 bin TL. Yani 300 m2’lik bir restoran için yaklaşık 600 bin TL yatınm yapılması gerekiyor. Özcanlar Köfte’nin çeşitli konseptleri de bulunuyor. Klasik restoranın yanı sıra, yol üstünde durulacak mola yerleri, çarşı içinde 100 ile 200 metrekare arasında değişen dükkanlar farklı konsept tanımları içerisinde isim hakkı bedeli olarak 50 bin Euro alınıyor. 300 m2’lik bir dükkan için aylık 150 bin TL ciro hedefi veriliyor. Daha fazla köfteci bayilikleri incelemek için tıklayınız.

İŞİN AYNASI

Uygun yer: Çarşı içleri, mola yerleri ve AVM’ler.
İlk sermaye: m2 maliyeti 2 bin TL. isim hakkı bedeli olarak 50 bin Euro alınıyor.
Ciro hedefi: Aylık 150 bin TL.
Bayilerde aranan özellikler: işinin başında durabilecek, marka değerine önem veren girişimciler aranıyor.
Başvuru için: 0282 263 27 10

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu