Anasayfa / Bayilik Veren Firmalar / Bayilik ve Franchise / PartiPaketi franchise veriyor

PartiPaketi franchise veriyorParti yapmak onlardan soruluyor

İki kadın girişimci tarafından kurulan PartiPaketi, 2005 yılından bu yana parti vermek isteyenlere 3 bin 5oo’ün üzerinde ürün sunuyor. Noelden paskalyaya, bekarlığa vedadan cadılar bayramına kadar her konsepte uygun parti malzemeleri sunan şirket, franchising vererek büyümek istiyor.

Doğum yapmak, doğmuş olmak, terfi etmek, evlenmek, bir sağlık probleminden kurtulmak, askerden dönmek, uzun bir yolculuğa çıkmak… Hepsi birer kutlama vesilesi olduğundan, artık ‘parti vermek’ kavramı hayatımızda daha fazla yer kaplamaya başladı.

Bu düşüncenden yola çıkarak kurulan PartiPaketi, 2005 yılında parti severleri mutlu etmek için oluşturulan bir parti marketi. Satış kökenli Aslı Pak Atansay ile reklam sektöründe çalışan Ceyden Casaretto’nun bir araya gelerek kurdukları bir girişim… Öyküsü ise şöyle:

Bebeklerine vakit ayırabilmek için profesyonel hayata ara veren Aslı Atansay ve Ceyden Casaretto, çocuklarının doğum günlerinde kullanabilecekleri parti malzemelerinin Türkiye’de bulunmadığını keşfettiler. Kendi çabalanyla süsleme yapmaktan veya bir organizasyon firmasına avuç dolusu para vermekten başka çare yoktu. Vakti olmayan, el melekesi bulunmayan veya bu işlerden hoşlanmayan biri için bu büyük zorluktu. Böylelikle ortaklar, Amerika’da tanışmış oldukları konseptli parti modelini Türkiye’ye uyarlayarak gerçekleştirmeye karar verdi.

40 bin üyeye ulaştık

PartiPaketi’nin kurulduğu yedi yıl önce parti vermenin Türkiye için çok yeni bir kavram olduğunu söyleyen Aslı Pak Atansay, PartiPaketi’nin kuruluş amacı ve felsefesinin hayata keyif katmak için her özel günü bir partiye dönüştürmek isteyenlere kolay kullanımlı, kolay ulaşılır ürünler sunmak olduğunu altını çiziyor. Emeklemekte olan parti sektörüne girişlerini bir internet sitesiyle yaptıklarını belirten Atansay, şöyle devam ediyor:

“Öncelikle Türk tüketicisine parti ürünleri ne zaman, nerede, nasıl kullanılır tanıttık. Ürün gamını tüketicinin beğeni ve yergileri doğrultusunda geliştirdik. Eğlenceli kampanyalar, ücretsiz e-kartlar, parti mönüleri ve ihtiyaç listeleri gibi ek hizmetlerle sadece alışverişe değil, ziyarete de yönlendirdik. ‘Niş taleplere de yoğunlaştık ve koleksiyon bu doğrultuda belirledik. Ve PartiPaketi yedi yıl içinde 40 bin üyesi olan internet sitesi, farklı şehirlerde yer alan beş mağazası ve toptan ağıyla, partiseverlerin tercih ettiği adres oldu.”

3 bin 500 çeşit ürün

Bu model ile kendi partisini kendi organize etmek isteyen, kullanacağı ürünlerin pratik olmasma önem veren, partinin bitmesiyle birlikte yükünden de kurtulmak isteyen insanlara hitap edeceklerdi. Ürünler pratik, kaliteli, çeşitli ve ulaşılabilir olacaktı.
Dünyanın en büyük parti malzemeleri üreticilerinin Türkiye dağıtımcılığını aldılar. 500 üründen başlayan koleksiyonlan hızla artan talep ve müşteri memnuniyeti nedeniyle kısa sürede 3 bin 500u buldu. Temalı kağıt tabak konsepti sevildi, pratik ürünler sayesinde yorulmadan parti vermeye olanak tamdılar.

Mezuniyetten cadılar bayramına

PartiPaketi, dünyaca ünlü Amerikan Party City zincir mağazalarının Türkiye ayağı. Dünyanın en büyük üreticilerinin a kalite ürünlerini bir arada bulabiliyor, ister mağazadan, ister internetten satın alabiliyorsunuz. Kendi partisini kendi organize etmek isteyenlere hitap eden PartiPaketi, 3 bin 500 civarında kullan-at parti malzemesini tüketicinin beğenisine sunuyor. ParriPaketi’nde bebek, çocuk, genç ve yetişkinlere yönelik, kombin halinde veya tek tek alınabilecek pek çok ürün alternatifi bulunuyor. Tüm ürünler plastik, kağıt ve folyodan.

  Tatlıcı Tombak 20 Yeni Franchise Şubesi Açmayı Hedefliyor

Çocuk ve yetişkin doğum günü, ilk yaş partisi, 30-40-50-60 yaş partileri, yıldönümü, doğum, baby shower, diş buğdayı, mev-lüt, sünnet, düğün, nişan, bekarlığa veda, kına gecesi, evlilik yıldönümü, yılbaşı, noel, paskalya, sevgililer günü, halloween/ca-dılar bayramı, anneler günü, babalar günü, mezuniyet, temalı partiler, kostümlü partiler, bahçe partileri, bahar şenliği, piknikler, sürpriz partiler ve tüm diğer kutlama ve özel günler için parti dekorlan, tabak, bardak, çatal-bıçak, masa örtüsü, peçeteden oluşan sofra setleri, parti hediyelikleri, parti oyunlan, pinyata, mum, pasta, kurabiye, kostüm, kostüm aksesuarları, balon ve partiye dair her şey, genel koleksiyonu oluşturuyor”

“Zengin işi değil”

PartiPaketi’nden önce parti vermenin zengin kesime ait bir eğlence gibi görüldüğünü söyleyen Casaretto, daha önceleri partilerin bir organizasyon firması aracılığıyla gerçekleştirildiğine dikkat çekiyor. “Buna gücü olmayanlar için ise parti, bir pasta ve balon ile geçiştirilen doğum günü eğlencelerinden ibaretti” diyen Casaretto, şöyle devam ediyor:

“PartiPaketi’nin pazan herkesin bütçesine uygun, pratik ürünlere açmasıyla dekorlu, kostümlü, oyunlu, hediyeli bir eğlence dünyasına giriverdi. Doğum günü ile sınırlı kutlamalar, Türkiye piyasasına sunulan bu geniş ürün gamıyla yeni trendlere aracı oldu. Doğumdan sonra yorucu bir döneme girecek annenin hayatını önceden kolaylaştırmak için yapılan bebeğe hoş geldin partisi ‘Baby shower’, hayat yoluna birlikte çıkmaya hazırlanan çiftlerin evlilik öncesindeki son ‘özgür’ gününü dostlarıyla kutladıkları bekarlığa veda, cadılar bayramı hayatımıza girdi… Ve işte böylece hedef kitle de sosyo-ekonomik anlamda daha geniş tabanlara yayıldı. PartiPaketi’nin müşteri kitlesi eğlenmeyi seven, özel günleri bir anıya dönüştürmeyi isteyen, açık vizyonlu kişiler. Kadınlar, özellikle de anneler, bu kesimin geniş bir yüzdesini oluşturuyor.”

Yeni franchise’lar arıyor

PartiPaketi’nin bugün merkeze bağlı internet satış ağı ve üç mağazası dışında, iki adet franchise satış noktası bulunuyor. İstanbul’da Yeşilköy, Ataşehir ve çevre bölgeler ile Adana, Bursa, Antalya, Mersin hedef iller arasında. PartiPaketi, franchise bedeli veya royalty fee talep etmemekle birlikte, franchise, PartiPaketi’nin isim hakkı şartlarına uymakla yükümlü. Bunlar arasında PartiPaketi’nin satış noktası standartlarını birebir uygulamak, kampanyalarda yer almak, ürün gamının eksiksiz satışını yapmak yer alıyor. Kuruluş aşamasında 35 bin ile 50 bin TL arası bir yatırım bedeli öngörülüyor.

Her türlü tanıtım ve reklam desteği merkez tarafından yürütülüyor. Satış eğitimi, basın yayın organlannda yer alan röportaj, reklam ve haberler, 40 binin üzerindeki üye listesine yapılan düzenli ürün/kampanya/tamtım çalışmalan, basılı materyal tasanmlannın gerçekleştirilmesi, dönemsel indirim/yanşma kampanyaları, müşteri yönlendirmeleri bu destekler arasında.

Burcu Tuvay / Ekonomist
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Llaollao Frozen Yoğurt Pazarında Franchising Veriyor

LLAOLLAO 10 SATIŞ NOKTASI AÇACAK 2009 yılında kurulan Ispanya menşeli Llaollao, ‘frozen yoğurt’ pazarına girerek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir