Pizza Bayilikleri

Pizza Pizza Franchise Sistemiyle Bayilik

Kendi geliştirdiği özel franchise sistemiyle bayilik anlaşmaları yapan yüzde Pizza Pizza Franchiseeleri İle Büyüyor. Kardan pay almıyor. İstikrarlı büyümesini 2011 yılında da başarıyla gerçekleştiren ve franchising sistemi ile büyüyen Pizza Pizza, 29 Eylül – 2 Ekim 2011 tarihlerinde CNR Fuar Merkezinde gerçekleşen 9. Bayim Olur Musun? Fuarı’nda franchisee adayı girişimcilerle buluşuyor.

Pizza Pizza “Büyüklük Bizde Kalsın!” Diyerek Liderliği Elden Bırakmıyor…

Ülkemizin yüzde 100 Türk sermayeli en büyük pizza restoranlar zinciri Pizza Pizza, yurtiçindeki liderliğini yakın coğrafyadaki ülkelerde de sürdürmeyi hedefliyor. Geleneksel Türk damak tadını pizza lezzetiyle buluşturuyor ve pizzaseverlerin vazgeçilmez lezzet durağı olmaya devam ediyor. Şu an yurtiçinde 200′e yakın restoranı olan marka, gerçekleştirdiği franchise anlaşmalarıyla büyümeye devam ediyor. 29 Eylül – 2 Ekim tarihleri arasında CNR Fuar Merkezi’nde gerçekleşen 9. Bayim Olur Musun? Fuarı’ndaki özel tasarımlı standında franchisee adayı girişimcilerle buluşuyor ve onlara sadece Pizza Pizza’ya özgü franchise sistemini tanıtıyor.

Franchise sistemiyle bayilerine büyük kolaylıklar sağlayan şirket, onların başarısına ortak değil destek oluyor. Bayilik anlaşmalarının şartlarını eksiksiz olarak yerine getiren Pizza Pizza üretim, tedarik, lojistik ve pazarlama alanındaki uzmanlığıyla rakiplerinden ayrılıyor. Pizzanın ana malzemelerinden olan et ürünlerinin hem lezzet hem de sağlık açısından önemini bilen Pizza Pizza, tüm et ürünlerini İzmir Torbalı’da yer alan kendi entegre tesislerinde üretiyor. Böylece hem pizzalarının lezzetinin taklit edilmesini engelliyor, hem de sağlık standartlarının en yüksek seviyede korunmasını garanti altına alıyor. Sağlıklı ve bol ürünlerle üretilen pizzalar tüketicilerin bu lezzeti “Doya Doya” yemesini sağlıyor.

Franchiseeleri Neden Pizza Pizza’yı Tercih Ediyor?

Pizza Pizza Genel Müdürü Tolga Türker, franchise verme konusunda geliştirdikleri sistemin aynı zamanda kolaylık da sağladığını belirterek, açıklamasını şöyle sürdürüyor: “Girişimcilerin bilinen bir markaya sahip olma istekleri, onları Pizza Pizza ile buluşturuyor. Yeni yapılanmamız ile birlikte franchisee seçimi, performans denetimi ve büyüme kriterlerimizi geliştirdik. Pizza Pizza’nın %100 Türk oluşu, düşük yatırım maliyeti, yüksek kar marjı, düşük risk, işletme kolaylığı, yüksek sermaye geri dönüş hızı, açılış öncesi ve sonrası profesyonel destek gibi kolaylıklar sağlaması hem franchisee adayları için tercih nedeni oluyor, hem de mevcut franchiseelerini yeni şubeler açmaya cesaretlendiriyor” dedi. Türker, müşteri memnuniyetine de maksimum düzeyde önem verdiklerini, müşterilerin geri bildirim ve tercihlerini her daim değerlendirmeye aldıklarını, tüm bunların Pizza Pizza’nın istikrarlı olarak büyümesini de beraberinde getirdiğini sözlerine ekledi.
Pizza Pizza’nın Franchise Sisteminde Yarattığı Önemli Farklılık

200′e yakın restoranının yüzde 96′sı franchiseeler tarafından işletilen Pizza Pizza, kendine özgü bir franchise sistemi uyguluyor. Pizza Pizza Genel Müdürü Tolga Türker: “Tamamen franchiseeler tarafından yönetilen böyle bir sistem için çok iyi bir denetim ekibi, stok kontrol, standardizasyon, geniş bir lojistik ve üretim ağı gerekiyor” dedi. Bu uygulamalarıyla rakiplerinden bir adım öne çıktıklarını vurgulayan Türker, franchise şartlarını şu şekilde açıkladı: “Yurtiçi franchising giriş bedeli 30 bin TL, düzenli ‘franchise fee’ bedeli almıyoruz, sadece aylık 250 Dolar reklam katkı bedeli alıyoruz”.

Türkiye pizza pazarının yıllık hacminin 500 milyon Dolar civarında olduğunu belirten Türker; “Ülkemiz pizza pazarı 2006 yılından itibaren yıllık ortalama yüzde 20-25 büyüme gösterdi. Pizza Pizza olarak son 3 yıla baktığımızda biz de aynı oranda büyüme gerçekleştirdik. 2009 yılında bir önceki yıla göre yüzde 24 oranında büyüdük, 2010 yılında ise yüzde 18 büyüme gerçekleştirdik. Bu yıl yurtiçinde hem kurumsal, hem de franchise yatırımlarımıza devam etmekle birlikte yurtdışında özellikle de yakın coğrafyada büyümeye odaklandık. Şu anda 200′e yakın restoranımız bulunuyor. Kurum olarak franchising sistemi ile 2015 yılına kadar yurt içinde 300, yurt dışında 60 restoran olmak üzere toplamda 360 restorana ulaşmayı hedefliyoruz. Tüketicimize daha yakın olmak için yurtiçinde 7 bölgede, yurtdışında ise Orta Doğu ve Afrika’da istikrarlı olarak restoran sayımızı artırmayı planlıyoruz. Bugün Türkiye pizza pazarında tamamen yerli sermayeli pizza restoran zinciri olarak liderliğe oynayan tek markayız ve pazarın yüzde 45′den fazlasına sahip olarak, büyüme hızına yön veriyoruz” dedi.

Mis Gibi Pizzanın Sırrı, Üretim Tesislerinde Saklı

Türkiye’de pizzalarında kullandığı eti kendi üretim tesisinde üreten tek pizza markası olan Pizza Pizza, taze ve lezzetli ürünler politikasından asla ödün vermiyor. Lezzetli pizzanın kaliteli malzemelerden ve operasyonel kusursuzluktan geçtiğini vurgulayan Türker; “İyi bir pizza, sıcak sıcak, taze taze yapılır. Kullandığınız malzemenin günlük ve taze olması gerekir. Biz de bu noktadan hareketle pizzalarımızda tamamen taze ürünler kullanıyoruz. İzmir Torbalı’daki entegre tesislerimizde ürettiğimiz sucuk, salam, sosislerimiz Tarım Bakanlığı tarafından ödüllendirildi. Burada üretilen et ürünlerimiz ve ülkemizin en iyi tedarikçilerinden aldığımız pizza malzemelerini günlük olarak Türkiye’nin her yerine soğuk zincir kuralları içerisinde sevk ediyoruz. Tazelik ve kalitesinden emin olduğumuz malzemelerle ürettiğimiz pizzalarımız tüketicimiz tarafından özellikle tercih ediliyor” açıklamasında bulundu. ISO 22000: 2005 Kalite Belgesi’ne sahip Pizza Pizza’da toplam kalite anlayışı ile üretimden lojistiğe, çağrı merkezinden şubelere, gıda mühendisinden motorcusuna herkes bir kalite çemberi içinde faaliyet gösteriyor.

Pizza Pizza’da Kazan-Kazan Anlayışı

Pizza Pizza’nın toplam kalite anlayışı, hızlı servis, ürünlerinin tazeliği, bol malzemesi ve lezzetiyle beklentilerin ötesine geçerek müşterilerinin kalbini fethetmeye dayanıyor. İşini sahiplenerek değer yaratan, gelişimlerine katkı sağladığı çalışanlarıyla güvene, kazan-kazan anlayışına dayalı, sürdürebilir bir ilişki yürüten Pizza Pizza’nın, franchisinglerinin ve iş ortaklarının ilk tercih ettiği pizza restoranları zinciri olmayı vizyonel değeri olarak görüyor.

Türkiye genelinde 2500 kişiye istihdam yaratan Pizza Pizza’nın franchising sistemi hakkında daha detaylı bilgi almak için pizzapizza.com.tr adresi ziyaret edilebilir veya 0232 853 70 70 no’lu telefondan franchise yetkilisine ulaşılabilir.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu