Giyim Sektörü ve Moda Haberleri

Renk Değiştiren Elbise

RİZE Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nde görevli Nurcan Karadavut, giyildiğinde çıkarılmadan 3 farklı renk ve kıyafete dönüşen ’3 renk’ adı verilen kıyafeti için aksiyon içerikli film çekti. Filmde gri tondaki elbise ile binaya giren genç kız, saç tokası ile açtığı kapıdan girdiği odada bilgisayarın gizli dosyalarını alıyor, ardından elbisesini siyaha dönüştürüp kaçarken kendisini fark eden güvenlik görevlilerinden kurtulmak için elbiseyi bu kez de beyaza dönüştürüp gözden kayboluyor.

Rize Halk Eğitim Merkezi’nde moda-tasarım eğitmeni olarak görevli Nurcan Karadavut, “3 renk” adını verdiği kıyafet geliştirdi. Giyildiğinde hiç çıkarılmadan 3 farklı renk ve kıyafete dönüşen elbise Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen proje tabanlı beceri yarışmasında il ve bölge birincisi seçildi.

Karadavut, Halk Eğitim Müdürlüğü’nün katıldığı fuar ve sergilerde görücüye çıkan elbisenin tanıtımı için aksiyon içerikli bir film çekti. Nurcan Karadavut’un kardeşi Sevil Karadavut’un başrolde oynadığı 7 dakikalık filmin yönetmenliğini Memiş Ali Yazıcı yaptı. ’3 renk kıyafet balosu& adı verilen ve İsmail Kahraman Kültür Merkezi’nde çekilen filmde başrolde oynayan Sevil Karadavut, üzerindeki ’3 renk’ kıyafetle binaya giriyor. Güvenlik görevlilerinin önünden elbisenin gri ağırlıklı hali ile geçen Karadavut, bir odanın kapısını saç tokası ile açıyor. Girdiği odada bilgisayardaki gizli dosyaları kopyalayan Karadavut, elbiseyi ikinci rengi olan siyah kıyafete dönüştürüyor. Odadan çıktığı sırada genç kızı fark eden güvenlik görevlileri telsizle irtibata geçiyor. Ancak, üzerindeki kıyafeti değiştirdiği için fark edilmeyen genç kız asansöre biniyor. Bu sırada peşine koşan güvenlik görevlisini atlatan genç kız, bina önüne çıktığında üzerindeki elbiseye son şekli olan beyaz kelebek modelini veriyor. Kendisini bekleyen kişi ile buluşan genç kız böylece gizli dosyaları binadan kaçırmayı başarıyor. Film, Halk Eğitim Merkezi’nin katıldığı fuarlardaki stantlarda gösteriliyor.
“Film Sayesinde Kıyafet Büyük İlgi Çekti”

Moda tasarım eğitmeni Nurcan Karadavut, kıyafetin 3 renk ve 3 ayrı modelden oluştuğunu belirterek, şöyle dedi: “Kıyafet tek ve ilave yapılmadan sürekli değişebiliyor. Önce gri, sonra siyah ve son olarak beyaz oluyor. Çok farklı bir kostüm. Bu kıyafeti farklı bir yolla tanıtmak istedik ve bir film çektik. Bu film sayesinde kıyafetimiz stantlarda ve yarışmalarda büyük ilgi gördü. Rize ve Erzurum bölge yarışmalarında birinci olduk.”

Kaynak: CNN Türk

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir Yorum

  1. Fikir ve tasarım sahibi Sultan Mollamerdoğlu’na saygılar efendim.Dikimini yapan öğrencisi Nurcan Karadavutun da ellerine sağlık

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu