Pizza Bayilikleri

Restoran Açmak İsteyenler Tadım Pizza Bayiliği Alabilir

Tadım Pizza girişimciler arıyor

Ankaralı Tadım Pizza, Türkiye genelinde hızla büyümek için start verdi. İstanbul başta olmak üzere Kayseri, Eskişehir, Trabzon ve Konya’da franchise vermeye hazırlanan Tadım Pizza’da aylık 100 bin ile 250 bin TL arasında ciro yapmak mümkün.

tadim pizza

Tadım Pizza, Ankaralı bir şirket. 1984 yılında, Fuar Sokak’ta küçük bir restoran ile işe başlamış. 1986’da ikinci şubesini Ankara Mesnevi Sokak’ta açan Tadım Pizza, dört yıl sonra da Ankara’nın en işlek caddelerinden Tunalı Hilmi’de bir şube daha açarak, büyümeye başlamış. 1992 yılında ise franchise sistemine geçmiş ve Türkiye genelinde yayılmaya başlamış. Yeme- içme sektöründe faaliyet gösteren HD Group, büyüme potansiyeli olan bu markayı bünyesine katmaya karar vererek 2006 yılında kendi gaip şirketleri çatısı altına almış.

HD Group Yönetim Kumlu Başkan Yardımcısı Kaan Demirağ, “Markayı 15 şube ile satın aldık. Bugün bu rakamı çok artırdık” diyor.

İKİ FARKLI KONSEPT

Tadım Pizza, yemekleri, makarnaları, sandviçleri, salataları, aperatifleri ve tatlılardan oluşan bir menüye sahip. Bugün Ankara başta olmak üzere İstanbul, Antalya, Samsun ve Bursa’da toplam 26 şubesi bulunuyor ve 300’den fazla kişiye istihdam sağlıyor.

Demirağ, İstanbul başta olmak üzere Kayseri, Eskişehir, Trabzon ve Konya’da yeni şubeler açmak istediklerini ve 2013 için 15 adet yeni şube hedeflediklerini belirtiyor. Büyükşehir belediyesine sahip iller öncelikli bölgeler arasında yer alıyor.

Ekspres şubeler için franchise bedeli 7 bin 500 dolar, restoran şubeleri içinse 12 bin 500 dolar giriş bedeli alınıyor. Tadım Pizza’da her şey dahil kurulum maliyeti ekspres şubeler için ortalama 120 bin ile 180 bin dolar arasında değişirken, restoranlar içinse ortalama 170 bin ile 250 bin dolar arasında bir yatırım söz konusu. Ayrıca aylık cirodan yüzde 7 fee bedeli talep ediliyor.

FİNANSAL YETERLİLİK ÖNEMLİ

İşletmenin başında duracak kişinin en az yüzde 51 hisseye sahip ve finansal gücünün ortalama 120 bin ile 200 bin dolar yatırımı karşılayabilecek seviyede olması isteniyor. Demirağ, ekspres şubelerin aylık 100 bin TL, restoranlann ise 250 bin TL ciro yapabildiğine dikkat çekiyor ve şöyle devam ediyor:

“Sistem başa baş noktası dediğimiz satışa ulaştıktan sonra yüzde 25 kar ediyor. Başa baş noktasındaki en önemli kriter ise kiradır. Kira ne kadar düşük olursa kâr noktası o kadar erken oluşur. Yatınmın geri dönüş süresi 24 ile 36 ay arasında değişiyor.”

İŞİN AYNASI

Uygun yer: İstanbul başta olmak üzere Kayseri, Eskişehir, Trabzon ve Konya.

İlk sermaye: Ekspres şubeler için ortalama 120 bin ile 180 bin dolar arasında değişirken, restoranlar içinse ortalama 170 btn ile 250 bin dolar arası.

Ciro hedefi: Ekspres şubeler aylık 100 bin TL, restoranlar ise 250 bin TL ciro yapabiliyor.

Kâr marjı: Yüzde 25.

Başvuru için: 0312 219 0 444

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu