İş Fikirleri ve İş Kurmak

Şifa kaynağı ürünleri yetiştirmek iş fikri

Şifa kaynağı ürünleri yetiştirmek, marka olmanızı sağlayacak sıra dışı bir iş.

Kızılcık, halka açık meyve sebze bahçeleri, gül yağı üretimi ve topraksız tarım fikirleri sıradışı iş modelleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Tarım alanında iş fikri olarak girişimcilerin mutlaka değerlendirmesi gerekir.

KIZILCIK DEYİP GEÇMEYİN

Sıra dışı bir işe daha imza atabilirsiniz. Müşteriler sadece mutfak alışverişi için değil, sağlık amacıyla da sempatik çiftliğinizi ziyaret edebilir.

Şifa kaynağı ürünleri yetiştirmek şimdi Amerika’da yeni bir moda. Sıradan gibi görünen albenili yabani meyveleri kültüre almak önemli bir kazanç kapısı.

Taşınması zor, taze olarak tüketilmesi gereken kızılcığın birçok çeşidi var örneğin, özütünden akla hayale gelmeyecek iksirler üretilebiliyor. Kurutulmuş çeşitleri de cabası.

Amerikalılar ‘blueberry’ (yabanmersini) türünden başka çeşitler de üretiyor. Reçel, marmelat ve özel soslar bu meyvelerin önemli ayrıcalıkları arasında.

Yabani meyveler sadece lezzet değil, aynı zamanda güçlü antioksidan kaynağı.

C vitamini, manganez ve lif içermeleri onları eşsiz kılıyor. ‘Kızılcık’, ‘blueberry’ ya da ‘cranberry’ dikkat ve bakım isteyen hassas bitkilerden. Ekolojistlere göre bu işin tarımı için genellikle nemli koşullarda kumlu ve asil bakımından zengin topraklara ihtiyaç var.

Kulaktan kulağa yayılacak ve marka olmanızı sağlayacak sıra dışı bir iş!

Halka Açık Meyve Bahçeleri İş Fikirleri

Dikey Tarım İş Fikirleri

Gül Yetiştiriciliği ve Gül Yağı Üreticiliği Kazandırıyor

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu