Giyim Sektörü ve Moda Haberleri

Şirketlere Kurumsal Kıyafetler Tasarlayor

Washa, Katu Style, iş kıyafetleri, iş kıyafetleri tasarlamak, Selda Eruzun, KOBİ’lere özel bir iş kıyafeti katalogu, şirketlere kurumsal kıyafetler tasarlamak, kobilere iş kıyafetleri

Ayrışan kazanıyor

İşinde ayrışanlar bir adım öne çıkıyor. Modacı Selda Eruzun da, KOBİ’lere özel bir iş kıyafeti katalogu hazırlayarak ayrışma yoluna gitmiş. “Katu Style” adı verilen koleksiyonda 150 özel tasarım var. Bu ürünler için Türkiye genelinde mağazalar açılacak

WASHA markasıyla yerli yabancı 2 binden fazla marka için iş kıyafetleri tasarlayan modacı Selda Eruzun, şimdi de KOBİ’lere özel bir katalog hazırladı. İnovatif uygulama ile öne çıkan Eruzun 150 özel tasarımdan oluşan ve “Katu Style”adı verilen kataloğun tamamı iş kıyafetlerine ayrılmış.

ANADOLU’DAN DA TALEP VAR

Selda Eruzun farklı değişik ve yeni fikirler geliştirerek iş kıyafetlerinde uzman bir modacı olmuş. İngiltere’den Filipinlere, Almanya’dan KKTC’ye birçok ülkeden şirketler için iş kıyafetleri tasarlamış.

Eruzun’un Türkiye’deki müşterileri ağırlıklı olarak büyük firmalar. “Washa” markasıyla Türkiye’nin en büyük 500 firmasının tamamına yakınına kurumsal kıyafet tasarlıyor.

Selda Eruzun, “Anadolu Grubu, Mey İçki, Ülker, Reina, lnoksan, Kosifler Holding gibi kurumlara iş hedeflerine uygun kıyafetler tasarladık. Türkiye’de kurumsal moda kavramı yerleştikçe Anadolu’daki KOB’lerden de ciddi talepler almaya başladık” diyor.

Bu ihtiyaçtan yola çıkan Selda Eruzun, artık küçük ölçekli şirketlerin çalışanlarının da modacı eli değmiş kıyafetler giyebileceğini söylüyor. Eruzun’a göre kurumsal modacılık Türkiye için oldukça bakir bir pazar. Bu alanda faaliyet gösteren firmalar adeta taleplere yetişemiyor.

GENÇLER İÇİN MODA ATÖLYESİ

Selda Eruzun, tasarladığı iş kıyafetlerinin satışı için başta Ankara, İzmir, Bursa ve Antalya olmak üzere birçok ilde mağazalar açacak. Bu mağazaların bir kısmı franehising sistemiyle açılacak. Eruzun, yurtdışında da mağaza açmayı planlıyor.

Öte yandan Eruzun, İstanbul Kasımpaşa’da bir de atölye kurulacak. Bu atölyede üniversite mezunu 50 genç tasarımcı adayına kurumsal moda eğitimi verilecek. Üniversite mezunu modaya ve tasarıma gönül vermiş çok sayıda eğitimli gencin hayalindeki mesleği yapamadığına dikkat çeken Eruzun, “Türkiye’de tasarımcı eksikliğinden şikayet ediyoruz. Ancak eğitimli gençler daha dikiş dikmeden, üretim aşamasını hiç görmeden tasarım yapmaya başlıyor. Kuracağımız bu atölyede üniversite mezunu gençleri meslek sahibi yapacağız” diyor.

Kasımpaşa’daki atölyede tasarım, dikim, kalıp, satış gibi alanlarda eğitimler verilecek. Selda Eruzun, eğitimlerini tamamlayan öğrencilerin talep eden şirketlerde ya da kendi firmalarında istihdam edileceğini sözlerine ekliyor.

Selda Eruzun, bu çalışmanın ardından daha büyük bir projeyi gündeme alacak. Eruzun, IŞ-KUR ve Milli Eğitim Bakanlığı desteğiyle kurumsal moda alanında daha fazla gencin katılacağı programlar düzenlemeyi hedefliyor.

ersan çiplak

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu