Bayilik ve Franchise

starbucks bayilik

starbucks bayilik, starbucks franchise, bayilik verenler, bayilikler, Starbucks Coffee, Kahve sektörü, Cafe işletmeciliği

Bayilik / Franchise
Starbucks Coffee, uluslararası çalışmalarında her ülke ya da bölge için belirli gruplar ile ortaklık kurarak ya da kendi yapılanmasını gerçekleştirerek hareket etmektedir.

Starbucks Coffee Türkiye’deki tüm operasyonu için Shaya Grubu’nu ortağı olarak seçmiştir. Türkiye’de şu anda faaliyet göstermekte olan tüm Starbucks Coffee mağazaları Shaya Kahve tarafından açılmakta ve işletilmektedir. Gelecek dönemlerde İstanbul içinde ve dışında açılacak yeni Starbucks Coffee mağazaları da Shaya Kahve tarafından açılacak ve işletilecektir; bu yetkinin paylaşılması ya da devredilmesi söz konusu olmamaktadır.

Dönemsel İçecekler
Starbucks Coffee, her sene Yılbaşı ve Yaz Özel Dönemlerinde, o dönemlere özel içecekler sunmaya özen göstermektedir. Bu özel öneriler ilgili dönemde misafirlerimize her zaman bulabilecekleri Starbucks lezzetlerine yenilerini eklemek ve belirtilen dönemi renklendirmek için hazırlanmaktadır. Dönem sonunda bu lezzetlerin mönümüzden kalkmasının nedeni, yine farklı lezzetler ve öneriler sunabilmemize imkan sağlanabilmesidir.

Türkiye’de Bulunamayan Ürünler
Mevcut durumda Türkiye’deki Starbucks Coffee mağazalarında satışı yapılmayan ancak başka ülkelerde görmüş olabileceğiniz bazı ürünler, içinde bulunulan EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) Bölgesi içinde, ülkemiz için henüz hazırlıkları tamamlanmamış ürünler olabilmektedir. Bu ürünlere örnek olarak Light Frappuccino®, şişelenmiş Frappuccino® verilebilir.
Aynı şekilde Starbucks Card gibi ürünlerimiz de, Merkez ofisimiz tarafından yürütülen projelerdir. Ülkemizde lansmanları yapılacağı zaman, misafirlerimize özel duyuru yapılacaktır.

Kahve sektörü / Cafe işletmeciliği / Starbucks Coffee hakkında hazırlanan tez çalışmaları / Sektörel çalışmalar / Ödevler
Starbucks Coffee ile ilgili tüm bilgilerimiz vveb sitemiz üzerinden paylaşılmakta ve bu bilgiler sürekli olarak güncellenmektedir.
Hazırlanması planlanan bitirme çalışmaları, dönemsel ödevler ve araştırmalar ile ilgili olarak hakkımızdaki bilgiler konusunda sitemiz harici bilgi paylaşımımız sözkonusu olamamaktadır.

Tedarikçilerimiz
Süt ve Krema: Starbucks Coffee’de süt ve krema gibi süt bazlı ürünler her ülkede yerel olarak tedarik edilmektedir. Starbucks Coffee Türkiye’de kullanılan süt ve kremamızın tedariği de bu doğrultuda tarafımızca denetlenen firma tarafından sağlanmaktadır.

Yiyecek: Starbucks Coffee Türkiye mağazalarında satışa sunduğumuz tüm yiyecek ürünlerimiz, belirli kalite sistemlerine sahip ve Starbucks denetimlerinden başarı ile geçmiş yerel tedarikçilerimiz tarafından, tarafımızca onaylanan içerik ve standartlara uygun olarak Türkiye’de üretilmektedir. Yiyecek ürünlerimiz; Starbucks Coffee’nin global reçeteleri üzerinden yerel damak tadlarına uygun olarak hazırlanabildiği gibi, bazı ürünlerimiz de tamamen Yiyecek&İçecek departmanımız tarafından çalışılan lokal reçeteler ile üretilmektedir. Birlikte çalıştığımız tüm tedarikçilerimiz ve ürünlerimiz periyodik olarak denetlenmektedir.

Mağaza İçi Malzemeler: Mağazamızda bulunan koltuk ve masa gibi benzeri eşyalarımız Starbucks Coffee mağazalarımıza özel tasarlanmış ve her bir mağazamız için bağlı bulunduğumuz yurtdışı merkezimizden belli adetlerde sipariş edilerek kullanılan materyallerdir. Bu eşyalar, misafırlemizin ve çalışanlarımızın güvenliği ön planda tutularak tasarlanmaktadır.

İletişim
http://www.starbucks.com.tr/

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu