Bayilik ve Franchise

Steak House Konseptiyle The Hunger Franchising Veriyor

The Hunger’dan davet var

Dünya mutfağının yükselen trendi steak house konseptiyle faaliyet gösteren The Hunger, franchising veriyor. Yıl sonuna kadar dört adet daha franchising verecek olan The Hunger için girişimciye üç farklı yatırım modeli sunuluyor.

İlk şubesini 2010 yılında Gayrettepe’de açan The Hunger, dünya mutfağının yükselen trendi steak house’ların benzer bir konsepti. Menüsünde, et çeşitlerinin yanı sıra, dünya ve Türk mutfaklarından farklı lezzetleri bir araya toplamış. Döıt ortağın hayata geçirdiği The Hunger’ın kurucuları arasında Uzakdoğu restoranı Quick China’nın ortaklarından Engin Aras, iç mimar Alphan Bayındır, İnanç Başeğmez ve Kıvanç Başeğmez bulunuyor.Bugün itibariyle beş şubesi bulunan ‘The Hunger, franchising yoluyla büyümeyi hedefliyor. Yıl sonuna kadar toplam dokuz şubeye ulaşmayı hedeflediklerini söyleyen The Hunger Genel Müdürü Ferhat Kılıç, “Öncelik verdiğimiz iller ise Ankara, Gaziantep, Antalya, İzmir, Bursa ve Eskişehir” diyor.

ÜÇ FARKLI MODEL

Mini, midi ve maxi olmak üzere üç farklı modelde franchising veren The Hunger’da konseptlerin tanımı ise kısaca şöyle: Mini model, The Hunger’ın en küçük işletmesi. Express mantığında ağırlıklı olarak paket servis olarak planlanmış. Minumum 70 m2 civarında, 2-3 metre cepheli dükkânlara uygulanabiliyor. 8 ile 10 arasında yardımcı personel ile yürütülebilecek bir sisteme sahip. AVM içleri için ideal olan bu modelin franchise giriş bedeli 45 bin TL.

Midi model ise orta büyüklükteki işletmeler. Salon servisi ağırlıklı planlanan bu işletmelerde 50-60 kişi ağırlanabiliyor. Trafiği yoğun olan özellikle işyerleri ve okul gibi mekânların yakınında, telli saatlerde bir anda dolan bölgeler için ideal. Minimum 100 m2 5-6 metre cepheli dükkânlara uygulanabiliyor. 12 ile 15 arasında yardımcı personel ile yürütebilecek sisteme sahip bu modelde franchise giriş bedeli ise 55 bin TL.
Maxi The Hunger ise büyük cirolu ve metrekareli, rahat ve uzun oturma düzeneğine sahip işletmeler. Trafiği çok yoğun olan, işyeri ve mesken dağılımının eşit olduğu bölgeler için ideal. Minimum 150 m2,7-10 metre cepheli dükkânlara uygulanabiliyor. 20 ile 35 arasında yardımcı personel ile yürütülebilecek bir sisteme sahip. Franchise giriş bedeli 65 bin TL.

GENİŞ MENÜ SEÇENEĞİ

Kılıç, kar marjının yüzde 25 ile 30 arasında olduğunu belirtiyor. Royalty ücreti olarak ciıo üzerinden yüzde 5, reklam katkı payı olarak da yüzde 1 alınıyor. Oldukça geniş bir menü seçeneğine sahip olduklarını ifade eden Kılıç. “Kahvaltının yanı sıra menümüzde salata, başlangıç, steak, burger, ev yapımı makarna ve pazı sarması da bulunuyor. Akşam belli bir saatten sonra da misafirlerimize barlarımızdan taze meyvelerle zenginleştirilen kokteyl alternatifleri sunuyoruz. Ayrıca zengin şarap ve bira menümüzde var” diyor.

İŞİN AYNASI

Uygun yer: AVM’lerin yanı sıra, trafiğin yoğun olduğu bölgeler.
İlk sermaye: 45 bin ile 65 bin TL arasında franchise giriş bedeli alınıyor. Yatırım maliyeti ise m2 başına 800 ile bin Euro arasında değişiyor.
Ciro hedefi: Lokasyona ve yatırım modeline göre değişkenlik gösteriyor. Kâr marjı: Yüzde 25 ile yüzde 30 arasında.
Başvuru için: 0532 133 32 40 (Ferhat Kılıç)Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu